ZEELAND comp Groene bak RIDEQR R almanak 5MONTEL 32 en 33 42 en 43 Bij een woningbrand in Terneuzen is donderdagnacht een dode gevallen. Omwonenden vreesden dit al langer. Montèl Goes rC To Switch naar de zaterdag bevalt voetbalclubs goed "v« Niet alle dromen van gitaarbouwer Zwier komen uit De woning aan de Axelsestraat is het ouderlijk huis van de bewo ner. Hij woont er in principe al leen sinds zijn moeder is overle den. Omwonenden ondervonden nog al eens overlast van met name zijn 'vrienden'. „We spraken hem daarop aan", vertelt een buurtbe woner. „Zoveel sociale controle is er wel in deze buurt. Na een waar schuwing was het vaak een tijdje rustig." Rustig was het zeker, toen de hoofdbewoner naar een afkickcentrum was in Apeldoorn. Dat was anderhalf jaar geleden. Hij kwam clean terug, maar 'hij zag er de laatste tijd weer slecht uit'. Door de brand is het huis zwaar beschadigd. De zolderverdieping is uitgebrand. De woning is onbe woonbaar. Omwonenden hopen dat de hoofdbewoner ergens hulp kan krijgen. Ze zien hem het liefst niet terugkeren, uit vrees voor herhaling. Zij zijn allebei naar het zieken huis gebracht. De Veiligheidsregio meldde ver volgens dat er zich nog iemand in het pand zou bevinden. Dat bleek te kloppen, nadat hulpdiensten TERNEUZEN - De politie is vrijdag ochtend nog volop bezig met on derzoek naar de oorzaak van de fa tale brand in een woning aan de Axelsestraat 98 in Terneuzen. In de tuin liggen brokstukken van een pallet. „Een geluk bij een on geluk dat de brand om kwart voor twaalf uitbrak en overburen dat zagen", vertelt een omwonende. „Ik moet er niet aan denken dat de brand om drie uur 's nachts was uitgebroken. Dan hadden er meer dodelijke slachtoffers kun nen vallen." Dat er brokstukken van een hou ten pallet in de voortuin liggen, verbaast de omwonende niets. Ze vertelt dat de bewoner die de vuurzee overleefde, al langere tijd afgesloten was van gas, water en elektriciteit. „Hij stookte houten pallets om het nog een beetje warm te hebben." Voor de omwo nende is het duidelijk dat daar de oorzaak van de brand moet wor den gezocht. „Wij vreesden al lan ger dat zoiets zou kunnen gebeu ren." Nadat overburen de brandweer hadden gebeld, waren blusvoertui- gen razendsnel ter plaatse. De vlammen sloegen toen al uit het dak van de woning. De 54-jarige bewoner wist het pand te ont vluchten. Hij liep brandwonden aan zijn gezicht en handen op. Een man (46) uit Terneuzen die kennelijk ook in de woning ver bleef, slaagde erin via een raam op de zolderetage naar buiten te springen. Hij brak zijn schouder. na het blussen van de brand naar binnen konden. Ze troffen het stoffelijk overschot van een man aan. „Het kwam vaker voor dat er meer mensen in de woning slie pen", weet een omwonende. „De bewoner - hij is geruime tijd ver slaafd (geweest) - ging vaak naar de opvang van het Leger des Heils in Terneuzen om te eten en te douchen. Ik denk dat hij daarvan daan wel eens bekenden mee naar huis nam." EXTRA KORTING l op de gehele collectie mrmm m -rnsimiam De twee Terneuzense meisjes (6 en 7) figureren binnenkort in een cam pagne van de gemeente om groen af val vooral in de groene container te deponeren. Zo trots als een pauw poseerden ze vorige week voor de lens van een échte fotograaf En ze lieten zich gewillig door een échte regisseuse in de juiste posities zetten. Haren goed, lachje erbij en net doen alsof het ontzettend leuk is om de groene bak aan de straat te zetten. Eenmaal thuis plukte de zesjarige een banaan uit de fruitschaal. Ze ontdeed 'm van zijn jasje en zette haar voet op de pedaalem mer. „Zeg, wat heb je nou net geleerd over gfi-afval", zei haar vader streng. Het maakte geen indruk. Je bent mijn regisseuse niet." Meer nieuws zie: www.pzc.nl PZO ZATERDAG 22 maart 2014 25 Brand in Terneuzen eist leven door Harmen van der Werf R) Een politiefotograaf maakt beelden van het uitgebrande pand aan de Axelsestraat foto Rolf de Feijter Montèl Goe*, Marconistraat 24,0113 - 23 09 80 Grootste bonitenspecioi.st Topkwaliteit Verrassend lage prijs 1001 mogelijkheden 5 jaar garant® montel.nl Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29