Spaargeld 2,3 miljard minder waard DE WERKPLEK 16 WERKEN Om de werkplek van Fred van Es (45) uit Domburg te bezoeken mag ik eerst een stukje door de duinen van de badplaats wandelen. Met het heerlijke voorjaarszonnetje van afgelopen week is dat genieten. Een openstaande deur verwelkomt mij en in een ontspannen vakantiestem ming stap ik bij Zeeland Wellness binnen. verwachten een fijne behandeling. Het is daar om belangrijk dat je hoogwaardige wellness biedt". Een basisvoorwaarde is kennis van het lichaam en massagetechnieken. Fred: „Je krijgt goede ervaringen met bepaalde handgrepen. Als je een klacht tegenkomt dan kan je ook technieken uit andere behandelingen toepas sen. Zo pas ik af en toe wat Shiatsu punten er tussen. Óp die manier ontwikkelt elke masseur een eigen stijl". Bij shiatsu wordt druk op speci fieke punten op het lichaam uitgeoefend. Zo zijn er nog tal van technieken. Bij ayurvedisch wordt veel warme olie gebruikt, bij petrissage wordt juist geen olie gebruikt om goed grip op de spieren te hebben. Bij hotstone massage dringt de warmte van de stenen door in de spie ren. Wat de verschillende technieken gemeen hebben is dat ze gericht zijn op het ontspannen van spieren en het bevorderen van de bloedcir culatie. Fred: „Masseren is zwaar werk. Je moet goed op je eigen houding letten en je krachten verdelen om niet overbelast te raken". Pakkingen zijn ook een belangrijk onderdeel van wellness. Ze komen in diverse soorten, van algen tot chocolade. Met pakkingen wordt ge werkt aan verbetering van de bloedcirculatie, het afvoeren van afvalstoffen en het verwijde ren van dode huidcellen. Wellness klassiekers zoals sauna en whirlpool zorgen ook voor een verhoogde doorbloeding. Ook speelt verbete ring van de stofwisseling mee. En ontspanning, vooral ontspanning. Behalve de dalende spaarrente zorgt ook het feit dat er in 2013 meer is gespaard ervoor dat de in flatie een grote hap uit de waarde van de spaar pot nam. Uit cijfers van De Nederlandsche Bank (DNB) blijkt dat alle Nederlandse huishoudens samen ruim 281 miljard euro op vrij opneemba re spaarrekeningen hadden staan. In 2012 was dit nog ongeveer 266 miljard euro. Er is nog wel een beetje hoop voor de spaarder. De inflatie is sinds september hard gedaald en bedroeg in januari 2014 nog maar 1,4 procent. Omdat de gemiddelde spaarrente in januari 1,47 procent bedroeg, heeft de spaarder die maand dus 0,07 procent verdiend op zijn of haar spaar geld. De Nederlandsche Bank (DNB) denkt dat de inflatie in 2014 verder daalt naar 1 procent, waardoor je als spaarder nog meer kunt overhou den aan je spaargeld. Wellness is je wel bevin den; je goed voelen. Het heeft betrekking op de ge zondheid van lichaam en geest. Genieten van de na tuur draagt daar aan bij. Of lekker fietsen, of biolo gisch eten. Wellness is onthaasten en jezelf ont spannen en combineert erg goed met toerisme. Wellness ligt in Domburg en in Zeeland voor het oprapen." De ideeën lijken als een frisse wind door het strandhuis van Zeeland Well ness te waaien. Het is een stukje inspiratie waar collega ondernemers van Fred naadloos op kunnen aansluiten. „Je kan samen arrange menten aanbieden en zo eikaars aanbod verster ken. Fietsen, massage, eten, golven. Voor een ho tel is wellness een lange termijn investering, maar je zet jezelf wel aantrekkelijker neer als je ook massage aanbiedt door met een freelancer samen te werken." Fred biedt zijn diensten ook aan bij onder andere het Badhotel, Hotel Bom- meljé en camping Ons Buiten in Oostkapelle. Voor Fred begon het allemaal in 1999. Werk zaam in de financiële dienstverlening zette hij even alles opzij en vertrok voor een wereldreis. Hij bezocht landen als India en Thailand en raakte geïntrigeerd door de vele soorten van wellness die hij tegenkwam. „In plaats van me zelf verder te verdiepen in verzekeringen en hy potheken begon ik met andere cursussen. Zon der de bedoeling er professioneel iets mee te doen." In 2004 haalde hij zijn diploma in sport massage. Een gedegen opleiding waarbij theo rie over de anatomie en fysiologie van het lichaam samengaat met praktijklessen gericht op blessurepreventie, als massage, bandage en intapen. Voor de behandeling van blessures kom je op het terrein van de fysiotherapeut en arts. „Gaandeweg ging ik steeds meer masseren en in 2007 nam ik de stap om voor mezelf te be ginnen. Mijn droom was om wellness naar het strand van Domburg te brengen." 'Massages on the beach' lonkt een spanboek over de rieten balustrade van een strandhuis op Brooklyn Beach. De droom kwam uit. „Mensen Het Nederlandse spaargeld is vorig jaar 2,3 mil jard euro minder waard geworden. Dit blijkt uit een berekening van de financiële vergelijkings site Geld.nl. Door de hoge inflatie en lage spaar rente, leden spaarders gemiddeld 0,82 procent verlies. Dat is meer dan drie keer zo hoog als een jaar eerder. In 2012 leverde de spaarder namelijk nog 0,26 procent in op het spaargeld op een vrij opneembare spaarrekening. Dat spaarders hun geld zo veel minder waard za gen worden dan een jaar eerder kwam vooral doordat de rentetarieven hard daalden. Ondanks dat de gemiddelde inflatie met 2,5 procent gelijk- bleef aan die van 2012, daalden de spaarrentes het afgelopen jaar met bijna een half procent punt. Eind 2012 bedroeg de gemiddelde spaarren te nog 2 procent. Daar was in december van het afgelopen jaar nog maar 1,52 procent van over. passage Wellness J i o««J L Wellness ligt in door John de Kok Met een werkplek op het strand heeft Fred van Es geen cd'tje met zeegeluiden nodig. Bij hotstone massage dringt de warmte van de stenen door in de spieren. 'Oliën maken de massage aangenamer. Ze kunnen worden opge warmd. In veel geurvarianten voor een persoonlijke beleving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18