bin ri9n uit ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Laatste voorronde Steenworp Concert op orgel en fluit in Podium Speelgoedbeurs Tekst en muziek in Te Zandekerk relaxenloungen in één stijl: da's NINIX Crazy/Daisy en David Philips in The Lane Laatste voorronde bieden zonder roem Crazy/Daisy treedt vanavond In Ontmoetingscentrum De op in The Lane aan de Nieuw- Lieve te Hulst vindt vandaag straat in Oostburg. De groep is de laatste voorronde plaats van een AC/DC tributeband. Aan- het Zeeuws-Vlaams kampioen- vang is om 22.00 uur. schap 'Bieden zonder roem'. Een dag later, morgen, staat Da- De helft van de deelnemers vid Philips op de planken bij gaat door naar de finale op 12 The Lane. De Engelsman is sin- april. Inschrijven van 13.15 tot ger-songwriter en bespeelt een 14.00 uur, voor 3 euro. De score heel scala aan muziekinstru- en ranglijst van vorige rondes menten. Aanvang is om 16.00 staan op www.facebook.com/ uur. ZeeuwsVlaanderen20i4. Clouseau keert terug Drie gezelschappen voor extra concert spelen in 't Heike Het duurt nog een tijdje, maar Muziekvereniging Heikant Clouseau heeft voor 2 januari houdt vanavond, zaterdag, een 2015 een extra concert in het HaFaBraconcert in gemeen- Sportpaleis in Antwerpen aan- schapscentrum 't Heike. Har- gekondigd. Twee concerten monie Kolping's Zonen uit Ber- van de band, ook pas in decern- gen op Zoom en de Christelij- ber, waren in no-time uitver- ke Brassband uit Middelburg kocht. Vandaar nog een derde treden, samen met de fanfare optreden, waarvoor de kaart- uit Heikant, op. Het concert, verkoop aanstaande woensdag dat gratis te bezoeken is, be- begint om 10.00 uur. gint om 19.30 uur. Wolboerderij houdt vandaag open dag Wolboerderij Blij Bezuiden aan De internationaal vermaarde het Zand 61 in Koewacht houdt klezmer-zangeres Shura Lipovs vandaag open dag van 10.00 tot ky treedt morgen vanaf 14.00 16.00 uur. uur op in de Grote Kerk. Lipovs- Bezoekers komen er alles te we- ky is één van de bekendste zan ten over het merino schapen- geressen van het Jiddische en ras, kunnen de wol voelen en Joodse lied. Haar ensemble is de lammetjes aaien. thuis in klassieke, barok-, bal- Er zijn lamsvleeshapjes om te kan- en theatermuziek. Ze proeven en ook de wolwinkel zingt ook eigen liederen van is open. haar nieuwste album Vaytinke. Talentenwedstrijd Steenworp bluesrockband Black Tolex. Er is vanavond toe aan de laatste wordt vanavond ook bekendge- voorronde. Die wordt gehou- maakt welke act de meeste pu- den in café La Porte d'Or in IJ- blieksstemmen heeft gekregen zendijke. tijdens de vier voorrondes bij Vijf deelnemers strijden om elkaar. Ook die gaat naar de fï- een plek in de finale. Het gaat nale, op 19 april in De Pit in Ter- om Soul Novo (rock), Giant Dia- neuzen, mond Sea Turtle (metalcore), De voorronde in IJzendijke be- Keaton (rock), Whitfield (har- gint om 19.30 uur. Entree is gra- drock) en A Gift from Casano- tis. Meer informatie is te vin- va (punckrock). Special act is den op www.steenworp.com. Shura Lipovsky zingt klezmer in Grote Kerk den haar bladerdeegflapjes in de len binnen, allemaal op hun zon- over te doen en mevrouw De Rijk dags gekleed. Ze genieten zicht- heeft bolussen gemaakt waarvan baar. Het zijn er uiteindelijk maar ze het recept niet, nee echt niet een paar die van de zelfgemaakte wil prijsgeven. De gasten druppe- bonbons kunnen afblijven en er overhouden om mee naar huis te nemen. Wilma Morcus: „Zo'n middag vergroot de saamhorig heid enorm!" Ik wil hier later ook wonen. Kan ik me inschrijven? zaamslac - Rien Balkenende (Middelburg) en de Brabantse Maaike van der Heijdt geven van avond een concert in het Podium van Zaamslag aan de Terneuzense- straat. Balkenende is organist, Van der Heijdt fluitiste. Onder de noemer 'Water en vuur' spelen ze onder meer de Opus 7 van Dupre, een Toccata van Widor, en sonates van Reinecke en Prokofjev. Het concert begint om 20.00 uur, toegang kost 8 euro. KOEWACHT - Gemeenschapscen trum De Vlaschaard in Koewacht staat morgen in het teken van een kinderkleding- en speelgoed beurs. De beurs duurt van 10.00 uur tot 14.00 uur. KLOOSTERZANDE - Louis Freund en Pieter Overduin brengen mor gen 'Muziek onder woorden' in de Hof te Zandekerk aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Klooster- zande. Freund draagt teksten voor, en Overduin ondersteunt die met piano-improvisaties en arrange menten. Het optreden begint om 15.00 uur. Entree kost 5 euro. Die komt ten goede aan Stichting de Kerk in Klooster. Royal Botania bij Palladio buitenmeubelen Ontdek de veelzijdigheid van de Nküx collectie bij Pattadio buitsnmeubeten. De aaviseurs van Palladio kunnen u helpen bij de jujste keuze van buitenmeubelen, de stoffen, kleuren en het materiaalgebruik. Wij kunnen u adviseren en helpen bij het maken van een geschikte keuze, zodat ieder Royal Botania meubel een aanvulling is voor uw tuin. Palladio buitenmeubelen. Schouwersweg 7. 4451 HS Heinkenszand. 0113 215838. binnenuit.nl ZATERDAG 22 MAART 2014 OOSTBURG HULST ANTWERPEN HEIKANT KOEWACHT IJZENDIJKE GROEDE Fonny Vermandei, in en om Hulst wereldberoemd om zijn schuimtaarten, laat iedereen van zijn niet te versmaden bonbonvulling proeven, Vrijwilligster Gisella de Koeijer heeft zich speciaal voor de high tea in dracht gestoken. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115