Ook twee basisscholen in Philippine trekken samen in één schoolgebouw rer ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Badkameruitverkoop-ni 80% de auto ophaalde voor de repeti tie. Een halfjaartje na de eerste repeti tie waren The Young Ones klaar voor een eerste optreden, op 27 au gustus 1989. Het podium was een oplegger, de locatie de Statieker mis is Hulst. Vanaf het begin lag de nadruk op populaire lichte mu ziek. Iets wat zowel de muzikan ten als het publiek aansprak en nog steeds aanspreekt. Na Ronald Peeters nam Joop de Pooter in 1992 het dirigeerstokje over en inmiddels staat dirigent John Curfs alweer dertien jaar voor het orkest. The Young Ones trappen het jubi leumjaar af met hun jaarlijkse con cert in Den Dullaert in Hulst op zaterdag 12 april. Kim-Lian van de Meij, Cor Bakker en saxofonist Keen ten Dam zijn de gastsolis- ten. Een ander hoogtepunt wordt een bezoek aan Parijs, met op 18 okto ber een optreden in Disneyland. „Daar hebben we 19 jaar geleden ook al eens gespeeld, maar toen waren ze fang niet zo streng. Nu moesten we we echt een auditie doen, maar we hebben net te ho ren gekregen dat we er door zijn", zeggen Arno en Jessica. Een dag la- Vanaf het begin hebben we de focus gelegd op het spelen van lichte muziek ter spelen de Young Ones op een nog nader te bepalen locatie in de Franse hoofdstad. In augustus treedt het orkest tij dens Hulster Vestingdagen weer op, samen met toneelgroep de Transfiguratie. Op 20 september zijn The Young Ones in Sas van Gent de slotact bij de afsluiting van de feestelijkheden rond 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar is er op 20 december weer een Winter Wonderland Diner show in Den Dullaert. Meer dan zeshonderd gasten kunnen dan komen eten terwijl het orkest speelt. Het evenement wordt om de twee jaar gehouden met als gasten Zeeuwse artiesten. Dit keer komt Mar jon van I waarden. Zij heeft meegedaan met The Voi ce of Holland en zong bij 2 Unli mited. Ook trompettist Nanouck Brassers treedt op. Op zaterdag 1 november houden The Young Ones hun eerste reünie. Gezien het aantal leden en oud-leden kunnen er in theorie zo'n 300 mensen op afkomen. Mogelijk daar nog iets moois uit voort komt. „Want we weten dat een aantal oud-leden toch weer graag samen wil spelen." Misschien het begin van The Old Ones? Elk jaar zijn de artiesten onder de indruk van onze professionele aanpak Zeeuws-Vlaams dictee in bieb De Zeeuws-Vlaamse variant van het Groot Dictee wordt woensdag gehouden in de bibliotheek in Terneuzen. In schrijven kan als liefhebber of als specialist. Niek van Waterschoot leest het dictee voor. De wedstrijd begint om 19.30 uur. ENZK verkoopt oliebollen op Markt Muziekvereniging ENZK in Hoek houdt vandaag op de Markt in Hoek haar jaarlijk se oliebollenactie. De op brengst wordt besteed aan de opleiding van leerlingen een jubileumconcert en de Dag van de Muziek. Dierenleven houdt open middag Stichting Zorgeloos Dieren leven in Driewegen (bij Hoofdplaat) houdt zaterdag van 12 tot 17 uur een open dag. Tegelijkertijd houdt Stichting Raderwerk Zee land een ruilmiddag op het erf. De toegang is gratis. St Cecilia geeft concert in De Kaaie Muziekvereniging St Cecilia uit Philippine houdt mor gen lenteconcert in De Kaaie. Te gast is fanfare De Braakmanzonen en -doch ters uit Boekhoute. Aanvang 14.30 uur, toegang gratis. Zuidlandschool haalt 1576 euro op Leerlingen van van de Zuid landschool in Terneuzen hebben 1576 euro bijeen ge lopen met 'Wandelen voor water'. Kinderen lopen daar bij 6 kilometer met 6 kilo ballast op hun rug. Met kortingen van 40 tot 80% Peter de Jong, voorzitter van het College van Bestuur van Perspec- to, erkent dat er vaart zit in het sa- nenbrengen van basisscholen, ^olgens hem zit er ook niets an- grs op. „Het gaat ook hard met |daling van het aantal leerlin- We verwachten de komende ïjaar een uitstroom van zo'n iiderd leerlingen uit groep aartegenover staat de in stroom van jaarlijks slechts 330 tot 340 leerlingen." Perspecto, die nu nog dertig open bare en rooms-katholieke scholen telt, voorziet dus een verdere in krimping van het aantal vestigin gen. In Biervliet .zijn de twee ba sisscholen in 2012 in één brede school opgegaan. In Sluiskil ko men dit jaar nog zelfs drie basis scholen - ook die van de protes tants-christelijke koepel Probaz - samen in één brede school. De Jong: „Zo zorgen wij ervoor dat het basisonderwijs klaar is voor de toekomst." Philippine is als volgende aan de beurt. De huidige basisscholen, De Stelle (openbaar) en De Zee ster (rooms-katholiek), hebben nog voldoende leerlingen. De Stel le heeft er ruim honderd, De Zee ster zo'n zestig. Dat is mede te danken aar sisschool in het nabijgelegen Zandstraat 1 augustus 2012, waar na de meeste kinderen uit dat dorp naar school in Philippine zijn gegaan. Maar ook in Philippi ne slaat de krimp stevig toe. De verwachting is dat in 2020 beide basisscholen nog maar 120 leerlin gen zullen hebben. De medezeggenschapsraden heb ben inmiddels ingestemd met het voorstel 'na te gaan of een samen werking mogelijk is'. Streefdatum is 1 augustus 2015. De school zal in het gebouw van De Stelle ko men. Dat is groot genoeg en nieu wer dan het gebouw van De Zee ster. Kinderopvang, peuterspeel zaal en bibliotheek zitten ook al in De Stelle. „De samenwerking zal plaatsvinden op basis van ge lijkwaardigheid", aldus De Jong, „met oog voor de identiteit van beide scholen." Nergens goedkoper!!! ZATERDAG 22 MAART 2014 I The Young Ones tijdens hun concert in april vorig jaar in Den Dullaert in Hulst foto Hugo Fermont ijn kwart eeuw jong Jessica en Arno Kramers Arno en Jessica Kramers TERNEUZEN HOEK DRIEWEGEN PHILIPPINE TERNEUZEN door Harmen van der Werf PHILIPPINE - Het gaat hard met de samenvoeging van basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen. De Hoogte en de Zuidlandschool in Terneuzen gaan 1 augustus in elkaar op. Het zelfde geldt voor De Ark en De Rey- naert in Hulst. Per 1 augustus 2015 wil scholengroep Perspecto ook nog de twee scholen in Philippine bij elkaar brengen. Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad. Huppe, Jado. Vola, Sphinx. Villeroy Boch. Duscholux. Sanijura. Hoesch, Dansani. Dorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113