Over het verliezen van kilo's en van dierbaren Kiezers Bedankt! 28 ZEEUWS-VLAANDEREN Coalitiegesprek Sluis en Terneuzen The Young Ones trappen hun jubileumjaar af met een concert op 12 april in Den Dullaert in Hulst. Nieuw raad wordt donderdag geïnstallerd Halfvastenbal in Graauw Video uitvaart van Willy Burm Over Dag Raymond, „Voor wie doe jij het eigenlijk?" De vraag voor wie ik in mei die berg op ga, wordt me erg vaak ge steld. Tot een paar weken geleden antwoordde ik steevast: „Voor me zelf! Is het nog geen uitdaging ge noeg soms?" Maar nu besefik maar al te goed dat dit nogal kort door de bocht was. Ik heb begrepen dat heel veel an dere deelnemers aan de Koester- challenge, of ze nu te voet of met de fiets de Alpe d'Huez bedwin gen, hun grenzen verleggen voor een ander, een dierbare. Een dier bare met een levensbedreigende ziekte, of als eerbetoon aan men sen die zijn overleden. Velen la ten zich sponsoren en de toppres tatie die zij in mei gaan neerzet ten, betaalt zich in klinkende munt uit aan organisaties die on derzoek doen naar die verschrik kelijke rotziekte waar wij in pre cies een maand tijd nu twee lieve collega's aan verloren hebben. Nog niet eens bekomen van de dood van de een, en plotseling ging de volgende al. Rotkanker. Als je in de sportschool zo zit te buffelen, op je fietsje, of op je roei- apparaat, of in de knoop ligt voor een of andere nogal ingewikkelde buikspieroefening, dan ben je erg op jezelf teruggeworpen. Ook al ben je er met zijn tweetjes of met een groep. Ie hebt tijdens het spor ten alle tijd om na te denken. Te tobben. Te overpeinzen. Een tijd je geleden, toen een van onze col lega's op het punt stond te bezwij ken aan kanker, zat jij zo in jezelf gekeerd op de fiets. Na een tijdje kwam het hoge woord eruit: „Straks kunnen we nog voor hem die berg op, Sheila." Ik wilde het niet geloven, maar het bleek wel waar. En nu, hoe is het mogelijk, kunnen we iéder voor iemand die berg op. Mag het dan nu even ophouden, alstublieft? Ik wil nu even niets anders meer verliezen dan kilo's. Dat gaat nog steeds erg goed, al ben ik door al dat verdriet van de laatste maand iets minder streng voor mezelf geweest. Onze redac tienestor werd 83 en ik had even schijt aan mijn dieet. Ik heb een gebakje genomen. Met best wel veel slagroom. Want je leeft maar één keer en het kan zó voorbij zijn. Dus ik ga er van genieten ook. Groetjes, Sheila Vier jaar geleden stelde het CDA, toen ook winnaar in Sluis, voor deze gesprekken in de persoon van Terneuzenaar Ron Barbé een formateur aan. „Het zou kunnen dat we dat weer doen", zegt Ploe- gaert. „Dat hangt af van de ideeën van andere partijen hierover." Ploegaert gaat ook aftasten welke kandidaat-wethouders goed lig gen bij de verschillende fracties. Naast Ploegaert zelf zijn vooral Chris van de Vijver (Nieuw Ge meentebelang) en Stan Lauret (VVD) in beeld. De andere partij van de grootste vier, D&T, wil nog niet zeggen of ze een eigen wethouderskandi daat heeft of - zoals woensdag in de wandelgangen rondzoemde - samen met de PvdA zittend wet houder Jan Schaalje naar voren schuift. In Terneuzen ligt een voortzet ting van de huidige coalitie TOP/GB-PvdA-CDA voor de hand. Als de gehalveerde PvdA buitenspel wordt gezet, kunnen er alleen coalities worden ge vormd met een heel krappe meer derheid. RECHTBANK ROTTERDAM HULST - Een groep uitstekende muzikanten, een fraaie lichtshow, een herkenbaar repertoire en con certen met bekende gastsolisten. Met dit totaalconcept krijgt het or kest The Young Ones al jaren lang zalen in Zeeuws-Vlaanderen vol. Het levert hen wel eens jaloerse blikken op van harmonie- en fan fareorkesten uit de regio. Maar ook bewondering. Want in de 25 jaar dat ze nu bestaan zijn The Young Ones uitgegroeid tot een HULST - De nieuwe gemeenteraad van Hulst wordt donderdag 27 maart geïnstalleerd. De bijeen komst begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Het hoofdstembureau heeft giste ren de definitieve uitslag vastge steld. Gekozen zijn: Algemeen Be lang Groot Hulst: Jean-Paul Hage- man, Ronnie Roctus, Jos van Eek, Fons Dobbelaer, Gino Depauw en Toon Maas; Groot Hontenisse: Frank van Driessche, Luc Mang- nus en René van den Kieboom; PvdA: Diana van Damme-Fas- saert, Joris Weemaes en Frank Smits; CDA: Adri Totté Piet van de Kerkhove en Karei Martinet; Progressief Hulst: Frans de Vries, Francois Hoefnagels en Mare de Maat; WD: Clen de Kraker, SP: Mildred van der Poorten; Hulst Anders: Jan Van Puyvelde. goed geoliede vereniging. Inmid dels ook met een eigen muzikan tenopleiding en een eigen oplei dingsorkest, The Young B@nd! Want ook voor The Young Ones wordt het steeds moeilijker om nieuwe leden te krijgen, weten voorzitter Arno Kramers en zijn echtgenote en medebestuurslid Jessica. Ze zijn de enige twee mu zikanten die er vanaf het begin bij zijn. Er er bloeide dus ook bui ten het orkest iets moois op tus sen deze twee Young Ones, die in middels niet echt meer heel jong GRAAUW - Het dorpshuis in Graauw staat vanavond in het te ken van St. Patrick's Day halfvas tenbal. Er zijn optredens van Ton- nie Sober, Rock Jagers, Francis Kus, de dweilband van De Lamso ren en DJ Bee. Hoofdact is Red Scarves uit Hulst. De opbrengst gaat naar goede doelen. Aanvang 20.30 uur, toegang 3,50 euro. zijn. Een leeftijdsgrens is er niet voor muzikanten, maar het orkest vernieuwt zichzelf voortdurend. „De oudste muzikanten zijn half in de dertig. Veel leden gaan stu deren en vertrekken dan uit Zeeuws-Vlaanderen. Sommigen hebben het na een aantal jaren meespelen met de Young Ones wel gehad en stoppen er mee. Ge lukkig hebben we nog steeds vol doende aanwas van jonge leden." Het orkest werd opgericht in maart 1989, nadat een aantal jon ge muzikanten elkaar tegenkwam tijdens een jeugdmuziekdag. Een muzikale vader, Ronald Peeters, werd bereid gevonden de muzi kanten te begeleiden. De leden kwamen uit heel Oost-Zeeuws- Vlaanderen en Arno weet nog goed hoe zijn vader Willy weke lijks een heleboel jeugdige muzi kanten iedere vrijdagavond met HULST - Sjef Theunissen geeft zon dag een videopresentatie over de uitvaartviering van Willy Burm in Burkino Faso. Theunissen is een famililid van pater Burm die begin vorig jaar overleed. Burm vierde in 2012 zijn gouden pries terjubileum in de basiliek van Hulst. De presentatie in de basi liek duurt van 15.00 tot 17.00 uur. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. SLUIS - Vertegenwoordigers van de nieuwgekozen raadsfracties in de gemeenten Sluis en Terneuzen gaan vandaag langs bij Peter Ploe- gaert (CDA, Sluis) en Frank van Hul- le (TOP/GB, Terneuzen) om te pra ten over de vorming van een nieu we coalitie. Op donderdag 15 mei 2014 te 13:00 uur wordt in het gebouw van de rechtbank Rotterdam, Wilhelminaplein 100-125 te Rotterdam, ter openbare terechtzitting het ver zoek met kenmerk C/10/445077 HA RK14-127 behandeld van Rederij Florence Tank, gevestigd te Werkendam, alsmede haar 13 leden, Bas Shipping Sèrl, gevestigd te Grevenmacher, Luxemburg, de maatschap Combinatie China Tankers, gevestigd te Werkendam, alsmede haar 13 afzonderlijke maten, en 0.1. Paling, wonende te Antwerpen, België, advocaat mr. F.J. Langelaar, strekkende tot het vaststellen van het bedrag waartoe hun aansprakelijkheid is beperkt ter zake van de aanvaring tussen het binnenschip "Stolt Florence" en de Scheldesteiger te Hoek nabij Terneuzen op 16 januari 2014 omstreeks 11:45 uur. De griffier. The Young On door Eugène Verstraeten )fI3g3' 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112