Honderd km ruiterpaden op Noord-Beveland BEVELANDEN en THOLEN 31 bin nsn uit Eten, relaxen, loungen in één stijl: da's NINIX... Vocaal Ensemble met Wijnhamers Het Vocaal Ensemble Sint Laurens en de kinderen Wijnhamer geven zondag een concert in het Kerkje van Ellesdiek. Het ensemble zingt meest vierstemmige liederen. Het instrumentale deel van de middag wordt ingevuld door de drie kinderen Wijn hamer. Aanvang 14.30 uur. Reserveren voor dit concert kan via reserveer@ elles- diek.nl of 0113-612681. Het Gelegenheidskoor uit Krabbendijke zingt van avond in in de Grote Kerk te Tholen. Ook het fluitensem- ble Chasifja werkt mee aan de avond. Naast koorzang en muziek van de fluitgroep is er ook samenzang. De avond is ten bate van de Canadese pro-life-organisatie CCBR. Maaike Rosendal-Sonnevelt zal hierover een toespraak houden. Aanvang 19.30 uur. Puzzelrit MAC De Bevelanden Motor- en autoclub De Beve landen houdt vandaag de Renaultrit, een puzzelrit over de binnenwegen rond om Goes. Voor de beginners is er een eenvoudiger rit uit gezet Inschrijven voor deze rit kan tussen 13.30 en 14.00 uur bij Auto Centrum Goes, Marconistraat 3 te Goes. Dikke bandenrace wielercomité Het Wielercomité Oud-Vos- semeer houdt vandaag een dikke bandenrace. De eerste categorie start om 12.00 uur. De categorieën zijn 3 t/m 6 jaar, 7 en 8 jaar, 9 en 10 jaar, 11 en 12 jaar. Racefietsen zijn niet toegestaan in de dikke- bandenrace. Een helm is ver plicht De helm kan bij de or ganisatie geleend worden. Aanmelden vanaf 11.15 uur in Dorpshuis de Vossenkuil. Zangavond in Grote Kerk De werkgroep had zich aange meld bij die actie, maar de 25 vrij willigers die met spade en grond boor aantreden, komen vrijwel al lemaal uit eigen kring van paar denliefhebbers, weet Monique de Heer van O&C Stables in Kamper land. Als één van de grotere stal len op Noord-Beveland is het een centrum geworden voor de circa 40 mensen die al maanden in de weer zijn met de aanleg van het ruiterpadennetwerk op Noord-Be veland: een samenstelsel van gras paden in bermen, over dijken en door natuurgebieden waar ruiters veilig naast recreanten en verkeer kunnen rijden. Het netwerk kent routes over het hele eiland, maar de nadruk ligt op de natuurgebie den in het westen. „Op een lange rit leggen geoefende ruiters en paarden tussen de dertig en zestig kilometer af. Straks is er keuze ge noeg om een andere route te rij den dan gebruikelijk", zegt Moni que de Heer. De route is nog niet af. Vandaag wordt aan de hand van een dik boekwerk van het Routebureau van VW Zeeland uitgepuzzeld op welke kruisingen de markeringspalen en bordjes met routenummers moeten ko men. In september is de formele opening gepland, met een toer tocht voor ruiters en menners. Kosten: zestigduizend euro subsi die van het Europees fonds voor plattelandsstimulering, de ge meente en Rabobank. Tel daar bij op de zelfredzaamheid van rui ters, geholpen door Staatsbosbe heer, Zeeuws Landschap en vogel kenners. Die trokken er met de Op een lange rit leggen geoefende ruiters en paarden tussen de dertig en zestig kilometer af ruiters er op uit om te toetsen of langstrekkende paarden versto rend werkten in natuurgebieden. Veel van het werk is vooral het snoeien en maaien van vegetatie rond de paden, om veiligheidsre denen en om teken uit de buurt te houden. Delen van de route worden onderhouden door omwo nende grondeigenaren die een stuk dijk of berm meenemen in hun eigen onderhoudswerk. Langs de route worden rustplaat sen aangelegd, met picknicktafels, water, mestopslag en een plek waar ruiters hun paarden veilig vast kunnen zetten en hun paar dentrailers kunnen parkeren. De hoop is dat het netwerk ruitertoe- risme in de hand werkt. De route is, net als de net geopende Wal- cherse variant, tezijnertijd te vin den bij VW Zeeland. ZATERDAG 22 MAART 2014 ELLEWOUTSDIJK GOES OUD-VOSSEMEER THOLEN Bianca van Duijn (links) op Calixtus Z ('Riley') en Miranda van Hee op Idylle ('Dilles') verkennen het pad Stekeldijk bij Plankendorp. foto Johan van der Heijden door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Vandaag moeten de palen gezet worden en de bordjes geschroefd die markeren dat Noord-Beveland honderd kilome ter ruiterpad rijk wordt. De leden van de werkgroep Ruiterpaden ho pen op versterking in het kader van de vrijwilligersactie NLDoet. Monique de Heer Royal Botania bij Palladio buitenmeubelen Ontdek de veelzijdigheid van de Ninix collectie bij Palladio buitenmeubelen. De adviseurs van Palladio kunnen u heipen bij de juiste keuze van buitenmeubelen, de stoffen, kleuren en het materiaalgebruik. Wij kunnen u adviseren en helpen bij het maken van een geschikte keuze, zodat ieder Royai Botania meubel een aanvulling is voor uw tuin woon I Ninix is een complete collectie outdoor meubelen met een solide frame in roestvast staal (naturel of gelakt) en de typische U-vormige poten van de tafels, stoelen en ligbedden. De minimalistische strakke vormgeving oogt zowel trendy en tijdloos. De Ninix dining set wordt aangevuld met een lounge set, ligbedden, een'kussenkist en zelfs een trolley. Royal Botania heeft naast de Ninix nog meerdere buitenmeubelen in haar assortiment. Kom gerust eens langs bij Palladio buitenmeubelen. Palladio buitenmeubelen. Schouwersweg 7.4451 HS Heinkenszand. 0113 215838. binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 103