Plan voor watertoren Oudelande Faasse Fermont i BEVELANDEN en THOLEN 29 Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl 80% Op pad met heemkundige kring Heemkundige Kring de Be- velanden houdt vandaag een excursie naar 's-Heer Arendskerke en 's-Heeren- hoek. Historicus Ad Been hakker daarbij een lezing over de Zeeuwse dorpsty pen. De excursie begint om 14.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig en de deelna me is gratis. Tennisvereniging houdt open dag Tennisvereniging LTC de Bongerd houdt vandaag een Open Tennisdag. Jeugd is welkom van 14.00 tot 15.30 uur en senioren van 15.30 tot 17.00 uur. LTC de Bongerd speelt op het tennis park aan het Noordeinde te Kloetinge (Wesselopark - naast de terreinen van W Kloetinge). Sense treedt op in Graaf van Buren Het akoestisch duo Sense speelt zondagmiddag in de Graaf van Buren in Kortge- ne. Het optreden begint om 16.00 uur. Sense is een duo uit Goes en bestaat uit zangeres Anne- miek van der Weele en gita rist Luc Oggel. Sense speelt zowel eigen werk als num mers van anderen. Creamarkt in Ambachtscentrum In het Ambachtscentrum in Coes is vandaag een zogehe ten Creamarkt Te zien zijn onder meer kaarten, bordu ren, sieraden, papier, pop pen en spinnen In de ate liers kunnen workshops ge volgd worden. De toegang is gratis. Openingstijd: van 13.00 tot 16.30 uur. Het Ambachtscentrum is aan Kattendijksedijk 27 de ene week in Hansweert, de an dere week in Schore. Verwarming en verlichting van de gebouwen kost in de winter al honderd euro per week. En daarmee is het nog lang niet klaar. In 't Anker: „We moeten regelmatig laten schilde ren, dat kost een vermogen. Na tuurlijk wordt er veel door vrijwil ligers gedaan, maar als het aantal lidmaten zo hard slinkt en, on danks de komst van wat jongeren, snel vergrijst, heb je ook een steeds kleinere bron om vrijwilli gers uit te putten." Daar komt nog bij dat de toren in Schore ook eigendom is van de kerk. In de meeste gemeenten is de kerktoren eigendom van de burgerlijke gemeente en draagt die ook zorg voor het onderhoud. „Voor een eventuele verkoop is het misschien wel weer een voor deel, omdat je het hele gebouw in één keer kunt aanbieden. De kerk in Schore werd gebouwd in 1942, nadat bij oorlogshandelin gen een negentiende-eeuws exemplaar met een veel oudere to ren, verloren ging. De protestantse kerk in het van oorsprong overwegend katholieke Hansweert, dateert van 1911. Heel anders dan die in Schore, staat het kerkje ingebouwd in de gevel- wand van de Dijkstraat. Het ver schil in ligging tussen de twee kan niet groter zijn. De Schoorse kerk ligt middenop het dorps plein in het groen. In een deel van het originele kerkterrein is de T\iin der Verzoening gemaakt: een besloten plekje voor medita tie en gebed. In 't Anker denkt dat er geen peil op te trekken is, welke van de twee het beste in de markt ligt. Qua grootte verschillen ze niet veel. In Schore kunnen 200 men sen, in Hansweert 150. Hansweert heeft wel potentie voor een groot woonhuis of een praktijk, maar voor Schore is ook al serieuze be langstelling getoond. Wat betreft het parkeren, is Schore natuurlijk beter, maar isoleren zal in Hans weert beter gaan." Nog afgezien van de bestemming, mag vanzelfsprekend niet alles in de kerkgebouwen, die in meer of mindere mate beeldbepalend zijn. De kerkenraad heeft vanzelf sprekend al veel balonnetjes opge laten om te zien of de energiekos ten niet konden worden gedrukt met dubbel glas of zonnepanelen. „Maar er mag helmaal niets in Schore en ook in Hansweert zijn de mogelijkheden beperkt." In 't Anker beseft dat hij daarmee niet echt een reclamepraatje voor de verkoop van de kerken houdt, maar blijft de realiteit toch het liefst maar als leidraad houden. „We zullen zien wat de toekomst brengt." Tot een koper zijn handtekening zet onder een koopcontract, blij ven allebei de kerken in gebruik. Als in september predikante Ma rijke Helderman-Janse de Jonge, die eenderde baan heeft, met pen sioen gaat, heeft de kerkenraad naar verwachting wel een nieuwe predkant op het oog. In 't Anker' „Ook weer een part-timer. Ie mand uit de buurt die ons 'erbij' kan doen." Dit bouwwerk wordt een exacte replica van de watertoren uit 1913 van architect Carl Francke. Deze toren is in de oorlog verwoest maar de fundering is nog goed. Het is de bedoeling dat het nieu we exemplaar op de oude funde ring wordt gebouwd. Traas zou in eerste instantie op de fundering in de Stormpolder dijk een vleermuistoren bouwen maar die ging niet door vanwege bezwaren van de buurman die niet op de bezoekers zat te wach ten.. „Door de bezwaren durfde ik het niet aan 20.000 euro te inves teren in de vleermuistoren." Traas liet zich bij een bezoek in de Goese watertoren, eveneens ontworpen door Francke, inspire ren. De Oudelandse toren krijgt een woonfunctie. Via een lift wor den de woonvertrekken bereikt. Daarboven is de slaapkamer. „Wie wil dat nou niet, slapen op 38 meter hoogte met uitzicht op de Westerschelde." Traas zoekt eerst een koper, die een dikke ne gen ton neer moet tellen. makelaar Te Koop Gevraagd Vlissingen Met kortingen van 40 tot 80% ïmJLïl Iplroiliis goedkoper? ZATERDAG 22 MAART 2014 'S-HEER ARENDSKERKE KLOETINGE KORTGENE GOES De Schoorse kerk ligt midden in het dorp in het groen, foto's Mechteld Jansen 's, bepaalt de markt door Frank van Cooten OUDELANDE - Peter Traas uit Baar land heeft concrete plannen voor de bouw van een watertoren in de Stormpolderdijk bij Oudelande. 0113-250555 www.faasse-fermont.nl Wegens succesvolle verkopen zijn wij dringend opzoek naar: - Woningen in de binnenstad van Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 101