Champignonkweker mag pension houden Arnemuiden houdt katten binnen Reimerswaal wil frisse blik voor nieuw college Openluchtexpo doet Goes aan 28 BEVELANDEN en THOLEN KERKEN IN DE VERKOOP De protestantse kerken van Hansweert en Schore zijn te koop, maar er mag er maar één weg. Stabat Mater De Raad van State heeft gisteren een verzoek van een omwonende om daar een stokje voor te steken, afgewezen. Feitelijk ging het de bezwaarma ker om het bestemmingsplan Kom Yerseke, dat eind november vorig jaar is vastgesteld en dat het bouwplan van Braam mogelijk maakt. De eiser is bang dat het plan tot onaanvaardbare geluid- overlast in zijn woning zal leiden. Hij vreest met name overlast als gevolg van het gebruik van het buitenterrein door de in de loods onder te brengen werknemers. Er is volgens hem door de gemeente Reimerswaal c.q de gemeenteraad dan ook ten onrechte geen onder zoek gedaan naar de geluidbelas ting als gevolg van stemgeluid. Het toekomstige buitenterrein dient volgens hem als een horeca- terras te worden aangemerkt, aan gezien aannemelijk is dat het ge bruik van het buitenterrein ge paard zal gaan met het gebruik van dranken. Voorts wijst de be zwaarmaker op zijn voornemen om twee woningen te realiseren op het perceel dat is gelegen tus sen zijn woning en het perceel. Overigens is dat volgens het be stemmingsplan niet toegestaan. De Raad van State weerspreekt dat van een horecaterras had moe ten worden uitgegaan, aangezien het plan het gebruik van het bui tenterrein voor horecadoeleinden niet toestaat. Ook van geluidsover last kan geen sprake zijn, gelet op onder meer de afstand. Verder wijst de hoogste bestuursrechter andere aangevoerde argumenten van de bezwaarmaker af, onder meer dat niet aangetoond zou zijn dat er behoefte bestaat aan dertig logiesplaatsen en verwachte par keeroverlast. De uitspraak van Raad van State is niet bindend, de bezwaarmaker kan nog een bo demprocedure aanspannen. Deze week kwam een inwoner van Arnemuiden bij hem met een kat met vergiftigingsverschijnse len. „Krampen, overgeven." Het dier overleed de volgende dag. De eigenaar van dat dier was eer der die week ook al geconfron- SCHORE - De PKN-gemeente Hans- weert-Schore heeft een makelaar met twee kerken de markt op ge stuurd: het complete onroerend goed van de gemeente. Maar wie geïnteresseerd zou zijn om ze alle bei in een koop aan te schaffen, zou bedrogen uitkomen. De ge- MIDDELBURG - Het Bevelands vrou wenensemble Cantando zingt morgen het Stabat Mater van Gio vanni Battista Pergolosi in de Koorkerk in Middelburg. De compositie uit 1736 is een ver sie van het Stabat Mater, een cy clus van gezangen over Maria die waarschijnlijk omstreeks 1300 is geschreven. Inleiding door domi nee Wim Jansen. Aanvang: 10.00 uur. teerd met een dode kat in zijn tuin, aldus Roskam. Esmeralda van Stee geeft aan dat ze weet heeft van een derde kat die deze week is gestorven. Volgens haar heeft de dood van de drie voor pa niek gezorgd in de buurt. „Ieder een houdt zijn kat nu binnen." Ook haar kat mag voorlopig niet buiten komen en dat vindt het niet leuk, aldus de Arnemuidse. Volgens haar verdween vijfjaar ge leden ook een kat van haar. Of dat dier is vergiftigd, weet ze niet. ZEKERHEID! 06 - 53 29 82 71 meente wil er eentje houden om in te kerken. Kerkvoogd Kees In 't Anker, tijde lijk voorzitter van de kerkenraad, geeft het volmondig toe „De markt mag bepalen waar wij voortaan onze diensten gaan hou den. Dat klinkt vreemd, maar het getuigt mijns inziens vooral van realiteitszin. Bovendien voorkomt het een heleboel pijn, al hoor je mij niet zeggen dat dit ook niet veel zeer doet. Maar de moeizame keuzes bij het samengaan van de gereformeerde en hervormde ker ken elders, ligt nog vers in het ge heugen. Op veel plaatsen is lang en soms pijnlijk vergaderd over welke kerk moest worden afgesto ten en vervolgens over mogelijke bestemmingen. Daarna moesten die gemeenten de voor verkoop aangewezen kerken ook nog maar zien kwijt te raken. Die gang hoe ven wij niet te maken. Het is de realiteit waarnaar we ons schik ken." En die realiteit is hard voor de PKN Hansweert-Schore. Met een kleine driehonderd leden in to taal, zitten er elke week veertig tot vijftig mensen bij de dienst, Vanaf volgende week gaan CDA' er Siem Buijs en burgemeester Jan Luteijn (SGP) van de gemeen te Cromstreijen met alle partijen in gesprek over de vorming van een nieuwe coalitie. Dit is uniek voor Reimerswaal, waar de lijsttrekker van de groot ste partij, de SGP, telkens het ini tiatief voor de informatie nam. „Ik heb het nu drie keer achter el kaar gedaan. Samen met de frac tie vonden we het goed om men sen van buitenaf die niet belast zijn met geschiedenis, maar wel gevoel hebben voor de politieke verhoudingen, te vragen de forma tie te leiden", zegt Jaap Sinke (SGP). Reimerswaal heeft al tien jaar. een coalitie van SGP, CDA en PvdA. Sinke sluit niet uit dat er opnieuw een college met deze par tijen uitrolt. Hij heeft de informa teurs de opdracht gegeven een ad vies uit te brengen op basis waar van de formateur 'een breed en stabiel college kan vormen waar in vertrouwen in elkaar met hoofdletters wordt geschreven'. Sinke bevestigt desgevraagd dat dit betekent dat hij voorkeur heeft voor een coalitie van drie partijen, ook al zou een college van twee partijen (SGP in combi natie met Leefbaar Reimerswaal óf CDA) getalsmatig volstaan. Eerder had Izak Vogelaar (WD) al laten weten in te zijn om de plek van de PvdA over te nemen. door Luc Oggel YERSEKE - Champignonkweker Braam in Yerseke mag in een ver dieping op een bestaande loods dertig seizoensarbeiders huisves ten. I De kerk van Hansweert maakt deel uit van de gevelwand in de Dijkstraat. Waar de dienst GOES - In de Zusterstraat en Singelstraat in Goes is gisteren, Wereld Downsyn- droomdag, de reizende openluchtexpositie Down's Upside geopend. De ope ningshandeling werd verricht door burgemeester René Verhulst en Michelle en Boy, twee Bevelandse kinderen die gefotografeerd zijn door Eva Snoijink voor haar boek 'De Upside van Down'. De expositie bestaat uit veertig grote foto's rond de twee kerken in het centrum van Goes van kinderen met het syndroom van Down. De expositie is tot 28 april te bezichtigen. Met dit pro ject wil de gemeente bijdragen aan een positieve beeldvorming en acceptatie van mensen met het Downsyndroom in de maatschappij. Rondom de exposi tie vinden diverse randevenementen plaats, die staan op www.goes.nl/downsupside. foto Marcelle Davidse ARNEMUIDEN - Arnemuiden is nog al berucht als het om het vergifti gen van katten gaat, zo zegt dieren arts Rob Roskam uit Middelburg. „Lang ging het goed maar nu is het weer raak", zegt hij. door Mieke van der Jagt Wij bieden u BEL DIRECT door Joeri Wisse KRUININGEN - De verkiezingsuitslag is in zetelaantal exact hetzelfde als vier jaar geleden. Toch moeten twee externe informateurs uitzoe ken welk college er gevormd moet worden in Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100