Een monsterzege 'Tien zetels, dat is een wel met dank aan Co héél overweldigende zege' Algemeen Belang Groot Hulst heeft coalitiepartners voor het uitkiezen 'Ik ben een beetje overdonderd' CA Dus zonder 655,- BPM-verhoging! ZEEUWS-VLAANDEREN 25 De Toyota-dealer in de regio Nog een aantal beschikbaar in verschillende kleuren. CAPPENPIJK TOYOTA TOP/Gemeentebelangen behaal de een verrassend grote overwin ning, die ook in eigen gelederen met enig ongeloof werd verwel komd. Want de fractie had de af gelopen vier jaar weliswaar con structief werk verricht in dienst van de coalitie met de PvdA en (tot een klein jaar geleden) het CDA, maar hadden de kopstuk ken - de twee wethouders - nu zo succesvol geopereerd? De twee TOP-wethouders werden menig maal afgeserveerd als 'lieden zon der daadkracht.' Want wat had Frank van Hulle (grote projecten) nu helemaal gepresteerd? De Kop van de Noordstraat, de Kenne- dylaan en de voormalige Veerha ven waren toch nog steeds alleen maar papieren tijgers? En Pim Broekhuysen (midden- en klein bedrijf, recreatie, sport) kon eigen lijk maar bogen op één wapenfeit: de renovatie van de zwembaden voor 2,2 miljoen euro. Mooie zwembaden, waarvan vervolgens de duikplanken werden wegbezui- nigd. En ook de verbouwing van Vakantie-eiland Braakman tot re creatiecentrum Marina Beach had hij, zonder de hulp van 'ouwe rot' Co van Schaik nooit tot een goed einde gebracht. Daar heb je hem: Co van Schaik. Die ervoor zorgde dat Marina Beach nu lijkt uit te groeien tot een succes. Die de Kennedylaan en de Kop van de Noordstraat vlot trok. En die er voor zorgde dat Broekhuysen die 2,2 miljoen euro 'mocht' besteden aan de opknapbeurt van de zwem baden. Hij nam de twee TOP/GB-wethouders aan het handje mee als een vader zijn tweelingzoontjes. Daar zou de lo kale partij op worden afgerekend, luidde de voorspelling. Mooi niet dus. „Mensen vergeten dat soort falen snel", riepen meer dere raadsleden op de verkiezings avond. Klopt. Mensen vinden het wél belangrijk dat ze een raadslid rechtstreeks kunnen benaderen. En bovendien: een stem op de lo kaio's is ook een mooie protest stem tegen die 'vermaledijde lan delijke partijen', PvdA en WD voorop. Daarvan was de PvdA het grootste slachtoffer. Daar kwam het betreurde vertrek van Van Schaik nog bij. Gevolg: TOP/GB gaat fluitend door, deelt bij de for matie de lakens uit en levert ge woon weer twee wethouders. En de PvdA en het CDA mogen ook weer meedoen. TERNEUZEN - Lijsttrekker Frank van Hulle van TOP/GB was woensdagavond logischerwijs de koning te rijk. Tien zetels, vijf meer dan het CDA, de tweede par tij van Terneuzen. „Dit is een wel heel overweldigende zege. Dit is te danken aan een geweldige club vol mensen, die midden in de sa menleving staan. Ieder met indivi duele kwaliteiten, maar met de partij als paraplu. Daarnaast speelt ook het afzetten tegen lan delijke partijen ons op dit mo ment in de kaart. Het wordt lastig om een coalitie te vormen, zeker omdat het door de grote verschil len geen automatisme is om met de PvdA en CDA verder te gaan." CD A-lijsttrekker Ronald Lippens was niet helemaal ontevreden over de uitslag. „We zijn de twee de partij van Terneuzen, maar hebben wel zo'n 250 stemmen ver loren. De verschillen zijn wel heel erg groot. Dit zorgt voor disbalans in de gemeenteraad." Cees Liefting van de gehalveerde PvdA: „Wij hebben geen loon naar werken gekregen. De men sen hebben heel erg lokaal ge dacht en gestemd.Wij hebben de afgelopen vier jaar veel gereali seerd, waar de mensen hun voor deel mee kunnen doen. Maar wij helaas niet." D66-voorman Charles ten Hengel (twee zetels) vindt de uitslag een regelrechte ramp voor Terneuzen. „Dit is onbegrijpelijk, want TOP/GB heeft nog nooit een fat soenlijke bestuurder afgeleverd en de afgelopen vier jaar helemaal niets gedaan." WD'er Erik Beumer gaf aan te hebben gerekend op drie zetels. „Je ziet dat het non-beleid dat de coalitie voerde toch vruchten af werpt. De mensen in Terneuzen zijn zich niet bewust van wat er écht gebeurt, terwijl wij vier jaar lang de vinger op de zere plek hebben gelegd." Cees Freeke van Lijst55 Terneuzen kon zijn geluk niet op met zijn terugkeer in de raad na vier jaar afwezigheid. „Veel partijen hebben in het verle den veel van mijn ideeën wegge kaapt. Nu is het weer onze beurt." Zowel CDA, Progressief Hulst, Groot Hontenisse als de PvdA heeft drie zetels. Daardoor zijn er verschillende combinaties moge lijk om met drie partijen aan een raadsmeerderheid van 12 tegen 9 te geraken. Jean-Paul Hageman en Ronnie Roctus van ABGH spreken voor alsnog geen voorkeur uit. Hage man: „We gaan praten met alle partijen en gaan de programma's naast elkaar leggen." Roctus: „We gaan proberen om de beste coali tie voor de inwoners van de ge meente Hulst te vormen. We wil len een breed gedragen college en dat moet er zo snel mogelijk ko men. Dat gaat geen weken du ren." De overtuigende verkiezings overwinning heeft ook ABGH ver rast. Hageman: „We zijn de kie zers heel dankbaar dat ze het ver trouwen in ons hebben uitgespro ken. Maar nu moeten we het wel gaan waarmaken." Gezien de verkiezingsuitslag is het waarschijnlijk dat Clen de Kraker (WD) niet meer als wet houder terug komt. Zijn partij haalde maar één zetel. „Jammer ik wil graag het bestuurswerk doen. Ik ben niet zo'n type om in de op positie te zitten." Voor deze verkiezingen zijn het CDA en Groot Hontenisse een lijstverbinding aangegaan, om de kans op een restzetel te vergroten. Dat heeft beide partijen in ieder geval elk drie raadszetels opgele verd. Het is nog niet bekend of de twee partijen ook in de colle ge-onderhandelingen samen gaan optrekken. „Ik ga ervan uit dat het in eerste instantie wel de be doeling is, anders ga je natuurlijk geen lijstverbinding aan", zegt Adri Totté (CDA). Hij is dik tevre den met de drie zetels, vooral om dat het CDA het landelijk niet zo goed doet. Groot Hontenisse en het CDA hebben nu met Frank van Driessche en Adri Totté elk een wethouder. De PvdA zit nu in het college in de persoon van Diana van Damme-Fassaert. Ook haar partij doet het landelijk slecht en ze is dan ook blij dat de PvdA in Hulst de drie zetels heeft kunnen vast houden. „Ik hoop één ding: dat ik ook in het nieuwe college mee mag doen als wethouder." Hulst Anders is met Jan van Puyvelde een nieuwkomer in de raad. „We zullen onze principes niet verloochenen en we gaan voor drie wethouders. We hopen dat de coalitiepartijen onze pun ten mee zullen nemen." HULST - Jongeren zijn wel degelijk in de politiek te interesseren. Dat bewijst Pvd A-kandidaat Joris Weemaes (22) uit Hulst. Hij kreeg 183 stemmen en komt daarmee ruimschoots op eigen kracht in de gemeenteraad. Op de kandida tenlijst stond hij op een onverkies bare negende plaats. „Ik ben hier wel heel erg blij mee en ook een beetje overdonderd", zegt Weemaes, die in de politieke voet sporen van zijn vader Paul treedt. Die was jarenlang de voorman van de Hulster PvdA. Joris richtte zijn campagne vooral op jongeren. „Ik heb veel gebruik gemaakt van social media en ik heb een filmpje op Youtube ge plaatst. Het is een andere benade ring van de jongeren en dat spreekt blijkbaar aan." Bij Progressief Hulst komen Mare de Maat (158) en lijstduwer Francois Hoefnagels (343) met voorkeurstemmen de gemeente raad in. - Gino de Pauw (Algemeen Belang Groot Hulst) voerde ook een goe de, campagne met 187 stemmen Dat deed ook zijn fractiegenoot Jos van Eek die 474 stemmen in de wacht sleepte (310 in 2010). Auto's zijn o.a. voorzien van airco, centrale vergr., elektrische ramen en veiligheidspakket. Geleverd voor de prijs van 2013, TERNEUZEN VRIJDAG 21 MAART 2014 door Raymond de Frel en Wout Bareman TERNEUZEN - De uitslag was hele maal in overeenstemming met het landelijke beeld: de lokale partijen scoorden voortreffelijk en in Ter- neuzen was dat niet anders. door Wout Bareman en Raymond de Frel - - 8 Spanning op de gezichten van politici en aanhang tijdens de bekendma king van de uitslagen in het stadhuis van Terneuzen. foto PZC door Eugène Verstraeten HULST - Bij de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders kan het in Hulst al le kanten op. Als grootste partij (zes zetels) neemt Algemeen Be lang Groot Hulst het initiatief en heeft daarbij de coalitiepartners voor het uitzoeken. Mr FJ. Haarmanweg 58, Terneuzen. Tel. 0115-617 751 www.autozeeland.nl - www.cappendijk.nl TOYOTA AlUIAVSA ■rnsfttufty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71