Plannen afgeblazen voor driehonderd woningen Honderd vrijwilligers aan de slag Bruinisse weer aan kant 66 Ik heb veel steun aan vriendinnen en straks in Rotterdam komen er ook veel kijken 30 SCHOUWEN-DUIVELAND BEWEGING Parkeerplaats Kijkduin Renesse wordt voor 1,5 ton 'onthaalplaats' Joella Beuzenberg (10) uit Zierikzee traint met het Zappsport Running Team voor de Kidsrun in Rotterdam. RENESSE - De parkeerplaats Kijk duin aan de Rampweg in Renesse wordt voor 150.000 euro opge knapt, zodat het een 'onthaal- plaats' voor toeristen mag heten. Het terrein wordt met asfalt en be- tontegels verhard. Er komen 94 parkeerplaatsen, waarvan 4 voor mindervaliden. Thssen Rampweg en parkeerplaats komt een haag, zodat insteken vanaf de weg on mogelijk wordt. Aan drie verlan gens van ondernemers komen B en W niet tegemoet. Zo komt er geen vuilopstelplaats. Afval moet in ondergrondse containers bij de paviljoens. Verder wordt de fiet senstalling niet verzet en komt er geen camperparkeerplaats. De in vestering wordt betaald uit het mobiliteitsfonds en de compensa- tiegelden Tweede Maasvlakte. Voor onderhoud is jaarlijks 4675 euro nodig. In de parkeerautoma ten verwacht de gemeente jaar lijks 48.500 euro aan te treffen. De woningbouw aan 't Sas in Zie- rikzee, de Dijkstraat in Scharendij- ke en de Burghseweg in Burgh-Haamstede is met tien jaar uitgesteld. De wijk Riekusweel 5 in Bruinisse en de woningen aan de Platboslaan (niet die van Zeeuwland) zijn vervallen. Ook bouwprojecten aan de Oude Noordstraat in Nieuwerkerk en in de Nieuwpoortstraat in Brouwers haven zijn definitief geschrapt. In totaal gaat het om 300 woningen, waarvan 40 procent in Zierikzee. „Dit druist in tegen alles waar we voor staan. Maar we worden ertoe gedwongen anders gaat de wo ningmarkt op slot," licht wethou der Wim Stouten toe. „Dit is een van de lastigste zaken voor een be stuurder," vult zijn collega Ad Ver- seput aan. In feite zouden nog veel meer plannen geschrapt moeten wor den, want de 'plancapaciteit' bij de gemeente is momenteel twee keer zo groot als de verwachte be hoefte aan huizen. Dat brengt risi co's met zich mee, zoals exploita- tietekorten, woonwijken die half afgebouwd blijven liggen en druk op de verkoop- en verhuurbaar heid van de bestaande woning voorraad. De wanverhouding tussen plan nen en behoefte is ook de provin cie opgevallen. Die dreigde niet langer mee te werken aan ruimte lijke ontwikkelingen en subsidies te schrappen. Stouten en Verseput benadrukten gisteren dat woningbouwplan nen, zoals omschreven in de Mas- terplannen voor Bruinisse en Ren esse, nog wel doorgaan. B en W wilden, zoals gezegd, meer plannen schrappen. Maar dat kunnen ze niet. Voor onge veer 85 procent van de plannen die op de plank liggen, zijn al af spraken gemaakt met projectont wikkelaars en particulieren. Daar op ingrijpen, zal geld kosten. Het cancelen van woningbouw gaat sowieso geld kosten, want er moet worden afgeboekt op onver koopbare grond. Toen B en W vorige maand snoei den in Poortambacht 11, leverde dat een verlies van 2,75 miljoen op. Verseput: „In de projecten die we nu schrappen zit niet zo veel gemeentegrond. We boeken dus lang niet zo veel af." Hoe groot het verlies zal zijn, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat marktpartijen ook een veer moeten laten. zierikzee - Wist Joella veel dat ze laatst onder valse voorwendselen naar Burgers Zoo werd meegeno men. Thssen de tijgers en de gie ren werd ze door presentator Ron Boszhard verrast met een paar ha gelnieuwe hardloopschoenen, waarmee ze op 12 april over de Coolsingel rent. Joella was namelijk door haar vriendinnetje Daphne opgegeven voor het Zappsport Running Team. Daarin zitten vijf kinderen die niet veel sporten, die overge wicht hebben of die willen wer ken aan het doorzettingsvermo gen trainen voor de Kidsrun van de Marathon Rotterdam. Het pro gramma volgt hen tijdens de vijf weken voorafgaand aan die loop. Een hele uitdaging voor Joella, die niet eerder met sport in aanra king kwam en wil afvallen. Het vijftal wordt getraind door Guido van Weeren, jeugdbonds- coach bij de atletiekunie en voor malig Nederlands kampioen esta fette. Hij ontwikkelde drie trai ningsprogramma's voor kinderen aan de hand van dieren: het jacht luipaard (snelheid), de antilope (intervaltraining) en de mustang (duurconditie). „Eén keer in de week trainen we in Arnhem, bij sportcentrum Pa pendal", vertelt Joella. „En twee keer in de week train ik thuis: op woensdag en vrijdag. Ik kan de vooruitgang al merken want ik loop sneller en ben minder snel moe." Thuis trainen doet ze op een veld je in de buurt. Bijvoorbeeld door een vierkant met zijden van 25 meter te maken en zoveel moge lijk rondjes in 6,8,10 of 12 minu ten te rennen. Op haar nieuwe schoenen, in haar nieuwe gele ('Mijn bijnaam is nu banaan') trai ningspak. Vanmiddag mag ze op verzoek meetrainen bij de atletiek vereniging en zondag moet ze weer naar Arnhem. Tijdens haar trainingen worden opnames gemaakt voor in de uit zendingen van Zappsport. „We hebben het in de klas teruggeke ken", zegt Joella. „Ik heb veel steun aan vriendinnen en straks in Rotterdam komen er ook veel kijken." De redactie kreeg honderden reac ties van kinderen, vertelt Dieuwertje Steenvelt, redacteur bij Zappsport. Joella werd uitgeko zen omdat ze al fanatiek aan het afvallen was bij een diëtiste. „Als De Kidsrun is op 12 april en gaat over 2,5 kilometer. Hij is onderdeel van de Rotterdam Marathon. In Dreischor gebeurt het meest. Zaterdag wordt er gewerkt aan het Droompark bij de Meelstraat. Daar moeten enkele klauterkeien wordt neergelegd. Die liggen al klaar, alleen moet de ondergrond nog worden bewerkt. Dat bete kent bestrating weghalen en gras zaaien. Bij het Streek- en land bouwmuseum Goemanszorg lig gen ook een paar klussen. Aan de overkant van het museum moet een boomstambank worden ge maakt. Bij het museum zelf moet een pad worden gelegd naar de nieuwe entree. Tenslotte worden vrijwilligers gevraagd voor het schilderen van de hal bij manege Balans. Vandaag kunnen vrijwilligers aan de slag in de Beweegtuin van ver pleeghuis Cornelia in Zierikzee. Daar moeten bomen worden ge plant en er komt een schoolbord te staan. Tuinonderhoud staat ook op het programma bij het Brouws Museum. Verder moet daar een muur worden geschilderd en het terras schoongemaakt. In Zierik zee geven leerlingen van de Pon tes Pieter Zeeman aan ouderen weer les in het gebruik van smart- phone en tablet. Dat gebeurt van middag in De Veste. Zaterdag wordt gepoetst en geschilderd in dorpshuis De Putmeet in Scharen- dijke. Bij De Wieken in Zierikzee worden plantenbakken gehangen aan acht balkonnetjes van de be woners. Bij het Dierenasiel in Zie rikzee verkopen vrijwilligers boe ken ten bate van de dierenop vang. Bij de Helcherseeschool in Scharendijke zou het schoolplein worden opgeknapt, maar daar wa ren gisteren nog niet genoeg vrij willigers voor. In school De Schouw in Brouwershaven moe ten twee computerhoeken wor den opgeruimd. NL Doet wordt voor de tiende j keer gehouden. Vorig jaar kwa-. men in Nederland 310.000 men-4 sen in actie. BRUINISSE - Zeventwintig kinderen uit groep 7 van OBS De Meerpaal hebben gisteren de handen uit de mouwen gestoken om zwerfvuil in Bruinisse op te ruimen. De actie was georganiseerd door de dorpsraad in samenwerking met Albert Heijn. De supermarkt zorgde voor vuilniszakken en handschoenen. En naderhand voor iets lekkers, als beloning, foto Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De verhouding tussen de geplande woningbouw en de werkelijke behoefte aan huizen, is op Schouwen-Duiveland helemaal scheefgegroeid. Daarom schrappen B en W de plannen voor driehon derd woningen. Joella rent straks door Rotterdam door Michiel Bouwman Joella Beuzenberg door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Ongeveer honderd vrij willigers komen vandaag en mor gen op Schouwen-Duiveland in ac tie voor NL Doet. Dat is de jaarlijk se klussendag van het Oranje Fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58