I i 1 ii EEN TUIN WONEN 7 k Rooddraad Pestvogel Winterjasmijn -r* Snelle lente VRAAG ANTWOORD Weg met onkruid Niet iedereen wil chemische mid delen gebruiken voor het verwij deren van onkruid. Alternatief is de nieuwe Green Power van Hoze- lock. Dit apparaat brandt onkruid weg op een kortstondige tempera tuur van 6oo graden. De planten- cellen worden afgebroken door de hitte, waardoor het onkruid niet meer terugkomt. Prijs: 89,95 euro. Strakke kruiwagen In een grote tuin is een kruiwa gen geen overbodige luxe. De Car ry On van Officinanove is niet al leen handig, maar ook mooi om te zien. Hij heeft een strakke vormgeving en is verkrijgbaar in vrolijke kleuren, waaronder blauw en rood. Hij is bovendien robuust, stevig en geschikt voor het zware werk. Prijs: 595 euro. De lente is officieel begonnen. Tijd om lekker aan de slag te gaan in de tuin. Met deze buitenproducten wordt het genieten. Potje licht Is het nu een buitenlamp met ruimte voor plantjes of een bloempot met verlichting? Hoe dan ook, de nieuwe Loft LED Light van Elho is een grappige aanwinst voor de tuin. Hij heeft een dimmer, zodat de lamp afgestemd kan worden op de sfeer. De Loft van Elho heeft een energiezuinige ledlamp. Verkrijg baar voor 79 euro bij tuincentra en bouwmarkten. Het is door de kans op nachtvorst nog te vroeg bloeiende plantjes buiten te zetten. Toch is het moge lijk nu al razendsnel lentesfeer in de tuin te creëren. Kies vorstbe stendige lentebloeiers, zoals win- terviolen, primula's en bolletjes op pot. Ze zijn handig om kale plekken in de border te maskeren. Of zet ze in een mooie pot op de tuintafel. Designhaspel Een tuinslang is onmisbaar, maar is vaak niet mooi om te zien. Het Belgische merk Zee brengt verandering met de designhaspel Mirtoon, een kleurrijke houder met tuin slang. Hij wordt geleverd in een uitvoering van 10 meter of 30 meter. De kleine versie is geschikt voor terras en bal kon. De haspel draait 180 graden rond een beugel en kan aan beide zijden plat tegen de muur worden geplaatst. Mirtoon wordt geleverd met schroeven en pluggen voor snelle en eenvoudige montage. Prijs: vanaf 118 euro. Zaaitijd Wie nu zaait, kan straks oogsten. Sommige groente kan al worden ge zaaid, zoals wortels, prei en radijs. Voor vrolijke bloemen is het nog wat te vroeg. Die kunnen binnen worden voorgezaaid, bijvoorbeeld in een klein kasje van de Hema. Als de kans op vorst straks echt is gewe ken en de grond is opgewarmd, is het tijd te zaaien op de volle grond. Kweekkas Hema: 8,95 euro. VRIJDAG 21 MAART 2014 In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: TUINIEREN Romke van de Kaa is voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. W. Spanjers heeft al een flinke tijd last van rooddraad in het gras. „Het aantal plekken in onze grasmat van 850 vierkante meter neemt ook steeds toe. In de winter is de rood draad grotendeels verdwenen, de plekken worden dan ook steeds kaler. Het is geen fraai gezicht en zonde van het gras. Wat is hier aan te doen?" „Rooddraad is een schimmel die voor al optreedt op arme grond met een slechte structuur en een dichtgesla gen bovenlaag", weet Romke van de Kaa. „De aanpak ligt voor de hand. Geef mest met veel stikstof, bijvoor beeld koemestkorrels. Strooi com post. Prik gaten, waardoor de grond wordt belucht. Ruim het maaisel op." Rooddraad in het gras. Heerlijk, zo'n wandeling over het land goed Maatje bij Gaanderen. Helemaal als je, zoals W. Mackaaij, er iets aan treft wat je nog niet kent. „Wij zagen er deze bessen, die we direct gefoto grafeerd hebben. Maar eenmaal thuis, konden we ze niet vinden in de boe ken. Welke bessen zijn dit?" „Het zijn ingedroogde bessen van de Gelderse roos", weet Romke van de Kaa. „In strenge winters worden die gegeten door de pestvogels, maar die zijn deze winter niet langs geweest." G. Azink heeft in de tuin een oude winterjasmijn. „Die heeft dit seizoen ook weer uitbundig gebloeid. Maar de twijgen en takken zijn inmiddels een warboel geworden. Nu is mijn vraag of het zin heeft de heester - nu na de bloei - te snoeien. En zo ja, in welke mate? Alleen wat twijgen weghalen of de andere, meer rigoureuze methode: alles weghalen tot op de voet?" „U kunt alle dode takken wegsnoeien en de levende met de helft inkorten", legt Romke van de Kaa uit. „Maar dat kost wel veel tijd. De snelle methode is alles tot aan de voet toe terug te knippen. Nu is de tijd van het jaar." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl www.hozelock.nl www.fonq.nl door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR www.elho.com I reageren? wonen@depersdienst.nl www.zeedesign.be CMINHOU» www.hema.nl 'ib

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51