Meer slachtoffers webcamzaak bekend I Minder 'jf NUCLEAR SECURITY SUMMIT 4 BINNENLAND Als het verkeer vastloopt tijdens de nucleaire top in Den Haag, zijn de gevolgen tot in Groningen voelbaar. Schietincident FERRY MINCELEN Het was de day after, het gebruike lijke gekrioel van Kamerleden, ver slaggevers en ca meraploegen rond de grote ver gaderzaal voor reacties op de verkiezingsuitslag. Maar opval lend: winnaars en verliezers lie pen er soms toch wat verlaten bij, want PW-leider Wilders kreeg alle aandacht. Met een welwillende glimlach liet hij zich opslokken in de kluwen vragen stellende journalisten. Hij had het weer voor elkaar dankzij zijn laatste campagne truc. „Willen jullie meer of minder Marokkanen?" „Minder, min der, minder", scandeerde zijn Wilders gaat natuurlijk helemaal niets regelen. De PW staat buitenspel. trouwe aanhang enthousiast op verkiezingsavond. „Dan gaan we dat regelen", reageer de Wilders tevreden. Maar hij gaat natuurlijk helemaal niks regelen. De PW staat in Den Haag buitenspel, is niet de grootste geworden. Niet alleen ruim voorbijgestreefd door uit gerekend D66, van 'dat miezeri ge mannetje' Pechtold, die Wil ders toch al zo vaak dwars zit. De PW heeft in Den Haag ook gewoon verloren, zo'n 4000 stemmen minder dan in 2010. En dat ondanks al het Marokka nen-tumult Wilders besloot vorige week dat de haperende PW-campagne in Den Haag wel wat vuur kon gebruiken. 'Minder Marokkanen', werd de leus, niet minder criminele Ma rokkanen of minder werkloze Marokkanen, maar gewoon al gemeen: minder Marokkanen. Waarmee hij dus die hele be volkingsgroep wegzette. Wilders gooit een vers stuk rood vlees in de arena, daar moet je niet in bijten, waar schuwt WD-premier Rutte in zo'n geval. Maar de PvdA beet wel, die heeft/had veel alloch tone kiezers. De reacties liepen hoog op. Hitier werd erbij ge haald, een executie op video, de buitenlandse pers spreekt er schande van en Rutte heeft na lang kauwen nu ook een vieze smaak in zijn mond. Als pre mier van alle Nederlanders moest hij wel meedoen aan de ze onsmakelijke maaltijd. En Wilders zelf? Die speelt de vermoorde onschuld. „Ik wil helemaal niet alle Marokkanen het land uitzetten, alleen crimi nele Marokkanen, en ik wil de moslimimmigratie stoppen. Niks nieuws, staat al jaren in ons verkiezingsprogramma." Ik heb het voor de zekerheid maar even nagekeken, en ja, die punten staan erin, maar nergens staat: 'minder Marok kanen'. Dat gaat een stap ver der. Toch blijft het gevaar dat de glijdende schaal van Wil ders went Het leek een terloop se opmerking: Wilders weer, dacht ik nog, niet reageren, dan maak je het alleen maar groter. Voor dat dilemma zitten alle partijen. Niet reageren bete kent discriminatie onweerspro ken laten. Wel reageren bete kent Wilders zijn zin geven. „Wilders overschreeuwt zich zelf omdat het een puinhoop in de PW is, dat loopt daar mis", zegt Pechtold hoopvol. „We moeten ons beraden hoe we nu verder met Wilders in de Kamer omgaan", zucht Slob (CU). „Mijn feestje heeft hij aar dig bedorven." Daar zal Wil ders zich weinig van aantrek ken, maar de vraag is hoe lang zijn eigen feestje nog doorgaat. AMSTERDAM - Het aantal geïdentifi ceerde slachtoffers in de Amster damse webcamzaak is opgelopen van 56 naar 66. Dat bleek gisteren op een tussentijdse zitting tegen de verdachte in de zaak. De 40-jarige verdachte zou over een periode van enkele jaren een groot aantal kinderen, tussen de 12 en 14 jaar oud, hebben mis bruikt via de webcam. In januari noemde justitie het getal van mo gelijk 400 slachtoffers, mede geba seerd op een berekening van de verdachte zelf. Van de 66 geïdentificeerde kinde ren zijn er tot dusver 47 door poli tie en justitie benaderd. Het aan tal aangiften is de afgelopen drie maanden gestegen tot 27. Volgens het OM zullen niet alle bekende en benaderde slachtoffers aangif te doen. Een deel van hen denkt daar nog over na. Het staat nog niet vast hoeveel gevallen er in de definitieve aanklacht zullen wor den opgenomen. Het OM geeft de hoogste prioriteit aan de jongste slachtoffers. Gedragskundig onderzoek heeft inmiddels geleid tot het advies de verdachte tbs met voorwaarden op te leggen. Eerder had de Am sterdammer verklaard dat hij be handeld wil worden. Hij werd vo rig jaar zomer opgepakt. Bij twee doorzoekingen stuitte de politie op een grote hoeveelheid kinder pornografisch materiaal, waarvan een deel door hemzelf was ge maakt tijdens webcamsessies. De verdachte benaderde zijn slachtoffers in chatrooms. De man bediende zich van verschil lende aliassen en deed zich als meisje voor. Het leeuwendeel van de slachtoffers is jongen. VERKEER RANDSTAD NSS RHOON - Of u nou in Den Helder, Groningen of Eindhoven woont, maandag en dinsdag moet u op de weg rekening houden met de gevolgen van de internationale nucleaire top (NSS) die in Den Haag wordt gehouden. Speciaal voor de regeringsleiders gaan snelwegen A44, A4 en A5 tussen Schiphol en Den Haag voor langere tijd, soms gedeelte lijk, op slot. Als het verkeer in de Randstad zich niet aanpast aan die situatie, zal dat tot vijfhon derd kilometer file opleveren op zowel de snelwegen als op de pro vinciale wegen, voorspelt Pieter van der Veen, de projectleider bij Rijkswaterstaat die het verkeer tij dens de top in goede banen moet zien te leiden. Om verder dichtslibben van de Randstad te voorkomen, heeft Rijkswaterstaat omleidingen klaar liggen voor doorgaand verkeer vanuit elke hoek van het land. Zo zullen auto mobilisten vanuit Groningen via Arnhem richting Rotterdam en Den Haag worden gestuurd om te grote drukte te voorkomen. Een omweg van zo'n zestig kilometer, extra reistijd: ongeveer drie kwar tier. Verkeer uit Arnhem richting Den Haag wordt, als het te druk wordt, van de A12 gehaald en naar de zuidelijkere A15 geleid. Het ver keer in de omgeving van Den Bosch en Eindhoven dat richting westen wil, wordt vervolgens nog zuidelijker over de A58 gestuurd. Er is contact met de Belgische overheid om desnoods vrachtver keer richting Rotterdam via het Belgische wegennet af te hande len, meldt Rijkswaterstaat. De verkeersafhandeling rond de nucleaire top is de grootste ver- keersoperatie ooit in Nederland, stelt Van der Veen die een jaar in de voorbereidingen stak. De situa tie is zo uniek dat er geen ver keersmodel bestaat dat de gevol gen kan voorspellen. Veertig weg- beheerders werken samen om zo veel mogelijk problemen te voor komen. Voor de zekerheid staan 35 sleepwagens klaar om te voor komen dat de nog beschikbare we gen na een ongeluk dichtslibben. Vooral door de vele omleidingen is het risico op ongelukken groter. De wegbeheerders roepen ieder een op die niet per se in Den Haag of omgeving hoeft te zijn, om vooral weg te blijven of met trein of fiets te reizen. De verkeerscentrale van Rijkswa terstaat in Rhoon, bij Rotterdam, doet dienst als zenuwcentrum voor de verkeersafwikkeling. De ze centrale kan het verkeer tot in Groningen en Eindhoven toe zo danig omleiden dat een verkeers- infarct wordt voorkomen. Camerabeelden van de snelwegen worden niet alleen gebruikt om het verkeer in goede banen te lei den, maar worden vanwege de be veiliging ook rechtstreeks doorge zet naar de politie, vertelt André van der Laars van de verkeerscen trale. De beelden zijn volgens hem niet scherp genoeg om kente kens te lezen, maar bij eventuele misstanden kan de politie op ba sis van de camerabeelden wel met een ingrijpen. Voelt u zich weieens schuldig als u eten weggooit? Gooit u weieens eten weg? Enig idee hoeveel? Voelt u zich daar wel eens schuldig over? En kent u trucs om minder voedsel ongebruikt in de vuil nisbak te laten verdwijnen? Samen met MilieuCentraal nodigt de redactie u uit een enquête in te vullen over voed- selverspilling. De resultaten verschijnen binnenkort in deze krant onze website/voedsel- verspilling Druk in oorlogsmusea De belangstelling voor alles wat te maken heeft met de Tweede Wereldoorlog, neemt toe. In acht jaar tijd is het aantal mensen dat een bezoek bracht aan een oor logsmuseum in Nederland bijna verdubbeld. Dit blijkt uit onder zoek van historicus Eric Somers. Minder fruit, meer chips Nederlanders eten tegenwoordig minder fruit en groenten dan twintig jaar geleden en meer chips, chocolade en snoep. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM. Een andere verschuiving is die van volvette naar halfvolle producten, zoals melk. Een man (32) is gisteren in Rijs wijk (Zuid-Holland) aangehou den na een schietincident waar bij een agent lichtgewond raak te. De verdachte bedreigde de agent en een deurwaarder met een vuurwapen en heeft daar bij vermoedelijk geschoten. Archief Van Dongen Het Nederlands instituut voor kunstgeschiedenis RKD in Den Haag heeft bijna het hele archief van kunstschilder Kees van Dongen (1877-1968) ver worven. Het omvat onder meer brieven, foto's, schets boekjes en briefkaarten. is -4 Gevolgen top op door Paul Bots 500 Als het verkeer in de Randstad zich maandag en dinsdag niet aanpast, leidt dat tot zo'n 500 kilometer file in de regio. Niet alleen snelwegen, maar ook binnenwegen slibben dan dicht Groningen naar Den Haag/Rotterdam volg A28/A50/A15 Joure naar Amsterdam 1 volg A6/A1 Joure naar Den Haag/Rotterdam volg A6/A27/A12 Haarlem Nuclear Security Summit N14 Zoetermeer ENQUÊTE Vul de enquête in AMSTERDAM BILTHOVEN RIJSWIJK DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4