4 WONEN 0 I 0 I D €190.000 Cerbrandystraat 77, Vlissingen €189.000 k.k. immerman 'Allround' timmerman Jeffrey Pihl (40) uit Vlissin gen is een held met hout. Hij kan er echt alles van maken. Hoewel, hout... Dit natuurlijke materiaal wordt steeds meer vervangen door kunststof. Het maakt voor Jeffrey Pihl niet uit. Hij blijft timmer man. En hij ziet alleen maar voordelen van kunst stof in plaats van hout. ïjn opa - vroeger timmerman - denkt er heel anders over, zegt ^F Jeffrey Pihl (40). „Kunststof kozij- ^^F nen? Dat is geen houtbewerking ^F volgens hem, dat vindt hij niks." ^F De opa van Jeffrey is nu 89. „Hij heeft altijd op de Schelde ge- werK^Hi^maakte schepen met de hand." Als kleine jongen ging Jeffrey al met zijn opa mee naar de Schelde. De passie voor houtbewerking sloeg over. „Toen wist ik al dat ik timmerman wilde worden." Pihl is 'allround' timmerman. „Ik kan alles ma ken." Een groot deel van zijn werkzaamheden bestaat uit het plaatsen van kozijnen; van hout, maar vaak dus ook van kunststof. Trots laat hij de nieuwe kozijnen zien die hij in een woning in Oost-Souburg heeft geplaatst. „Kunststof ko zijnen zijn de toekomst. Ze zijn onder houdsvrij en lopen minder schade op. Kunst stof kozijnen van nu zijn veel mooier dan die van vroeger. Twintig jaar geleden had je nog van die vieze witte; dat ziet er niet uit. Ze wor den nu nagemaakt van houten kozijnen, dat oogt veel mooier." Pihl werkt samen met Kufa Raamsystemen in IJmuiden, producent van kunststof kozijnen. Kufa schakelt Pihl in als er in Zuid-West-Neder land kozijnen geplaatst moeten worden. En Pihl bestelt kozijnen bij Kufa als hij een op dracht krijgt. Zijn klanten kunnen de kozijnen direct aan Kufa betalen; Pihl rekent alleen het plaatsen ervan. In Zeeland zijn nog drie afne mers van Kufa. Volgens Pihl is er nog steeds veel vraag naar kunststof kozijnen. „Er zijn ook veel leveranciers." Het gemak van kunststof materialen is ook doorgedrongen in onder meer de badkamers, zegt Pihl. „Ik werk als enige in Zeeland met Ocean Interiors." Hij plaatst waterdichte wan den, vloeren en plafonds in badkamers. „Hou ten platen met een kunststof bovenlaag gaan zo over de tegels. Je hebt geen voegen en naden meer, dus ook geen verkleurde of vuile voegen en schimmel. En het is makkelijk te onderhou den. Het is superspul; ik ben er echt trots op." Jeffrey Pihl werkt als zzp'er, in Zeeland maar ook daarbuiten. Zijn auto is tevens kantoor en dient als gereedschapsopslag. JPAS Montage is de naam van zijn onderneming. De eerste helft van die naam verwijst naar Jeffrey Pihl, de an dere helft naar zijn voormalig compagnon die inmiddels ergens anders werkt. Pihl werkt momenteel ook aan een klus bij ho tel Westduin bij Dishoek. In opdracht van ME Vastgoed plaatste Pihl deze week, samen met Ivo Kaart uit Middelburg, een nieuwe balustra de. „Van hout. Westduin wordt een ecologisch hotel." Zo werd in de tuin van het hotel deze week onder meer ook een houten vlonder aan gelegd. Pihl volgde de lts en daarna Bouwopleiding Zeeland in Goes. „Die opleiding is echt aan te raden. Ik zou tegen jongeren zeggen: doe die op leiding, ga met je handen werken. Straks is er een tekort in de bouw aan vakgerichte mensen. Veel jongeren willen bouwinspecteurtje of ar- chitectje worden, maar er zijn juist vakmannen nodig!" Jeffrey Pihl heeft nooit spijt gehad van zijn keus om timmerman te worden. „Alles is leuk. Het werk is heel divers. Dat komt ook omdat ik zzp'er ben. Bij een groot bouwbedrijf moet je toch meer dezelfde werkzaamheden doen. Dan ben je bijvoorbeeld de hele dag alleen maar ko zijnen aan het plaatsen. Het is leuk om proble men steeds weer op te lossen. En ik ben veel buiten. Ik heb elke dag lol in mijn werk. Anders zou ik er ook mee kappen. Ik doe alles met hout. Maar dus ook veel met kunststof. Je moet wel met je tijd mee." -jF Vrijstaand huis uit 1928 aan de rand van Vlissin gen. Drie slaapkamers, een bijkeuken en een kleine badkamer. Keu ken en sanitair kan ver nieuwing gebruiken maar de cv is uit 2008. Achter het huis ligt een dertig meter diepe op het zuidwesten gelegen tuin. door Carla van de Merbel g Kunststof kozijn, lijkend op een houten kozijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48