dag. De eenvoudig industrieel vormgege ven stoel is voorzien van een rotan armleu ning, die zorgt voor een mooi contrast. Daardoor denk je onwillekeurig dat de rest van de stoel ook wel van rotan zal zijn, maar dit blijkt een kunststof draad te zijn. Wanneer wordt gekozen de stoel volledig van rotan te maken, dan krijgen meubels en ontwerpen direct een veel klassiekere uitstraling. Zoals bijvoorbeeld de curve lounge chair, waarin de belijning van aller lei designklassiekers valt te ontdekken. Bij het, ook Deense, Sika Design worden momenteel speciale rotan-ontwerpen van designgrootmeesters als Arne Jacobsen nieuw leven ingeblazen. De Paris is een ontwerp uit de jaren vijftig, dat opnieuw op de markt is gebracht. Leuker is het ont werp van de Hanging Egg chair van de hand van Nanna Jorgen Ditzel uit 1959. Zoals de naam al zegt; een hangende stoel, die direct de sfeer van de jaren zeventig op roept. Hippere retro is er bijna niet te vin den. Wie toch liever de stoelpoten op de grond houdt, kan kiezen voor de Rotan Egg Chair van het Nederlandse HK Living. Door de klassieke vorm en warme uitstraling brengt deze stoel wat knusheid in kil inge richte, modernistische huiskamers. Bijna gedachte loos speelde je er vroeger mee op het terras: een los stukje rotan van de verbindingen bij de armleu ning. Net zo lang totdat het afbrak en het stuk te kort was om terug te steken. Nu zijn rotan meubelen weer helemaal in. Gelukkig veel hipper. In het landelijke en koloniale interi eur zijn rotan meubelen nooit wegge weest. Op het terras bleven ze, met name dankzij de weerbestendigheid van het materiaal, ook onverminderd populair. Desondanks bleef het ima go altijd oubollig. Dat komt vooral door het materiaal zelf. Rotan wordt gemaakt van een liaan die in Zuidoost-Azië wordt gewonnen en deze is slechts tot op zekere hoogte flexibel. Het ge volg is dat gebruik moet worden gemaakt van grote, ronde vormen die kenmerkend zijn voor landelijke en koloniale interieurs. Met dank aan de retrotrend groeit ook de belangstelling voor rotan meubelen weer. Zo hebben bouwmarkten de rotan stoeltjes op dit moment volop in de etalage staan en zijn er merken die wat aan het oubollige imago proberen te doen. Maar dat valt nog niet mee. Door de beperkingen van het ma teriaal blijven grote ronde vormen beeldbe palend. Daarom zoekt het Deense Cane-Li ne de oplossing in het gebruik van verschil lende materialen. Stoelen kunnen op deze manier veel strakker worden vormgegeven. Het merk maakt al sinds 25 jaar meubels voor op het terras en houdt zich de laatste tijd ook bezig met meubels voor bin nen. Het ontwerpduo Jo hannes Foersom Peter Hiort-Lorenzen kwam met de eetkamerstoel SIDD voor de www.cane-line.com;www.f-h-l.dk; www.sika-design.com;www.hkliving.nl vrijdag 21 maart 2014 Wonen Cane-Line geeft rotan meubelen een moderne uitstraling, foto's DesignPress Die vrijheid, daar ben ik zo vreselijk op gesteld PAGINA 2 EN 3 reageren? wonen@depersdienst.nl Rotan eindelijk Caroline-collectie van Sika Design. door Cor-Peter Pasma Kunststof kozijnen zijn de toekomst PAGINA 4 EN 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45