Vragen over zwemles Arnemuiden Wandelen met water WALCHEREN 31 SPONSOR Lentefeest bij Nimmerdor In het kader van NLDoet houdt De Zonnebloem van daag een lentefeest voor in woners van de gemeente Veere met een fysieke beper king en bewoners van het woonzorgcentrum Nimmer dor in Grijpskerke. Het feest in Nimmerdor be gint om 13.30 uur en de mid dag duurt tot ongeveer 17.00 uur. Eindexamenfilms Filmacademie Drie films van eindexamen kandidaten van de Neder landse filmacademie zijn vanavond te zien in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middel burg. Het is werk van stu denten die vorig jaar zijn af gestudeerd. De films wor den ingeleid en na elke film is er ruimte voor reactie. Aanvang 19.30 uur. De in gang is aan de Blindenhoek. Concert voor muziekvereniging Muziekvereniging Arnemui- den geeft vanavond een con cert in sporthal De Blikken te Arnemuiden. Het groot or kest staat onder leiding van Tonny de Jonge en Marianne Steutel dirigeert het leerlin genorkest. Als intermezzo geeft de jeugdige dans- en muziekgroep Hop Marjanne- ke. Het concert begint om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur; toegang gratis. Bedrijven houden voorjaarsshow De ondernemers op het be drijventerrein Ritthem- Oost-Souburg houden van daag en morgen een voor jaarsshow. De show werd gisteren geopend. Uiteraard presenteren de bedrijven zich en gunnen ze het pu bliek een kijkje achter de schermen. Morgen zijn er brandweerdemonstraties en helikopterrondvluchten. Tijdens een verkiezingsdebat van de Ondernemersvereniging Arne muiden op 10 maart bleek dat er onduidelijkheid was over de mo gelijkheid om zwemlessen te ge ven in het zwembad. Volgens de CU moet die duidelijkheid er wel snel komen, want het zwembad gaat op 1 mei weer open. Het Julia- nabad zou eigenlijk dichtgaan, omdat de gemeente het wilde slui ten. Bewoners van Arnemuiden kwamen daartegen in opstand en hebben besloten het zwembad dan maar zelf te beheren. De gemeenteraad zegde in april vorig jaar steun toe aan het initia tief van de Arnemuidenaren. Het college van B en W kreeg de op dracht de bewoners ambtelijk te helpen en het zwembad in ieder geval open te houden tot en met 2015. Dat geeft de Arnemuidena ren de tijd om met een goed on derbouwd plan te komen voor de verdere toekomst. „We zijn bijna een jaar verder. Veel werk is verzet, plannen ge maakt en vrijwilligers geworven. Het zwembad gaat bijna open en nog is er geen duidelijkheid over het geven van zwemlessen. Naar het idee van de Christenunie is het wel nodig om dit jaar te star ten met zwemlessen om zo in de twee jaar proeftijd het zwembad te gebruiken als de bedoeling is", stelt Willemien Treurniet. Volgens de CU willen diverse on dernemers water huren om zwemlessen te geven. „Het is dan het risico van de ondernemers of zij uit de kosten komen", stelt zij. Treurniet wil niet dat gewacht moet worden met de zwemlessen totdat het plan van de bewoners voor het zwembad helemaal klaar is en er duidelijk is of er ook vol doende vrijwilligers zijn. „Dat is een kip-of-ei-verhaal." ze bij vriendinnetjes speelde, was zij diegene die limonade liet staan en water dronk en de koek jes links liet liggen." En de komende weken gaat ze nog meer afvallen, vertelt haar trainer Guido in het programma. Tot 12 april volgen nog drie trai ningsweekenden op Papendal. Dat is een stimulerende omge ving, zo legt Steenvelt uit: „Daar trainen normaal alleen toptalen ten. Dat zien die kinderen ook. Het programma is een manier om te laten zien hoe leuk sporten kan zijn en hoe ver je kunt komen als je jezelf een doel stelt. Het doet een beroep op het doorzettings vermogen en een kind kan zo aan zijn zelfvertrouwen werken." Eenmaal klaargestoomd voor de Kidsrun krijgt Joella een richttijd mee van haar trainer. Zelf schat ze dat ze de 2,5 kilometer in een minuut of 22 kan lopen. „Alleen dit pak is van zo'n speciale stof ge maakt en daar ga je zo in zweten. Gelukkig zijn de schoenen roze." ZAPPSPORT RUNNING TEAM VRIJDAG 21 MAART 2014 GRIJPSKERKE MIDDELBURG ARNEMUIDEN RITTHEM MIDDELBURG - Vijf Walcherse basisscholen met in totaal 360 kinderen deden gisteren mee aan de sponsorloop Wandelen voor Water. Ook leerlingen van de Vrije School in Middelburg liepen 6 kilometer met 6 liter water op de rug. foto Lex de Meester door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Mogen in het Juliana- bad in Arnemuiden nu wel of geen zwemlessen worden gegeven? Daar wil de Christenunie een duidelijk antwoord op hebben. De partij heeft geprobeerd dat antwoord te vinden, maar dat is niet gelukt. Daarom heeft de CU er schriftelijke vragen over gesteld aan het college van B en W van Middelburg. Joella Beuzenberg. Op 12 april rent ze de Kidsrun van de Marathon Rotterdam, foto Ronald den Dekker Het Zappsport Running Team traint voor de kidsrun (2,5 kilome ter) van de marathon van Rotter dam op 12 april. De vijf deelnemers trainen in de periode 12 maart -12 april een keer in de week op sportcomplex Papendal in Arnhem. Dat gebeurt onder leiding van een professionele trainer. Daarnaast trainen ze thuis aan de hand van een schema. De wekelijkse opnames bij de trai ningen worden iedere zondag rond 08.30 uur uitgezonden en woensdagmiddag herhaald. Het Zappsport Running Team is een programma van de Tros en wordt gepresenteerd door Ron Boszhard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31