ZEELAND 'Containers niet naar elke haven' 3lmanak Humor 36 en 37 Denken over waterkering in de Westerschelde AZ met gelijkspel naar kwartfinale Europa League GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2014 Noord-Beveland Tholen Veere Middelburg Kapelle Vlissingen Borsele Reimerswaal Terneuzen Dat vindt Bas Eickhout, Europar lementariër en lijsttrekker van GroenLinks. Hij is vandaag aanwe zig tijdens een debat in de Zeeuw se Bibliotheek in het kader van de verkiezingen voor het Europees Parlement op 22 mei. „Het probleem is dat elk land zijn eigen haven wil. Nu zie je te veel dat België en Nederland elkaar be concurreren. Maar vanuit China maakt het geen drol uit of een schip naar Antwerpen of Rotter dam vaart. Maak keuzes daarin. Stem dat af, in plaats van alles be schikbaar voor iedereen te maken. Want dan krijg je inderdaad ein deloze discussies en moet de Wes terschelde straks weer uitgediept worden." De driejarige Tim is niet zo'n grap penmaker. Hij doet niets liever dan trampolinespringen in de tuin. Nog al onrustig voor zijn opa, die vaak komt oppassen. Die probeert hem dan ook af te leiden met grapjes. 'Kijk, daar vliegt een dood vogeltje.' Of: 'Hé, daar ligt een opgegeten bo terham op het gras.' Tim kan er niet om lachen. Zelfs niet als opa het pro- beert met: 'Wist je dat oma net ge vallen is in een opgedroogde plas?' Tim geeft geen krimp. Opa's humor is niet zijn humor. Laatst lag hij uit te puffen op de trampoline. Hoog in de lucht vlogen twee vliegtuigen, de een met een wit te streep achter zich, de ander niet. Zegt Tim: 'Die heeft geen motor.' Toch de humor van zijn opa? VRIJDAG 21 maart 2014 21 Lokale partijen nu de grootste in zes gemeenten De gemeenteraadsverkiezingen van woensdag hebben het politieke landschap opnieuw ingrijpend veranderd. In zes van de dertien gemeenten werd een lokale partij de grootste. Sinds 2002 verschiet Zeeland bij elke gemeenteraadsverkiezing van kleur. In 2002 domineerde het CDA. Vier jaar later was de PvdA de grote overwinnaar. In 2010 werd het beeld diverser, al was de groei van de lokale partijen toen al zichtbaar. Die zijn nu duidelijk de voornaamste politieke macht binnen Zeeland geworden. PvdA* Lokale partijen In 2006 in Veere samen met Groen Links In 2010 en 2014 in Veere samen met Christenunie Schouwen-Duiveland Schouwen-Duivelan Noord-Beveland Noord-Beveland Noord-Bevelan Middelburg Middelburg Vlissingen-3/ Vlissingen Reimerswaal infographic Rolant Quist door Jeffrey Kutterink BRUSSEL - Het is een onzinnige ge dachte dat alle grote containersche pen naar elke Europese haven moe ten kunnen varen. Er moet Europe se afstemming komen over welke havens echt groot moeten zijn en welke niet. pagina 22: rubriek Europese verkiezingen Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21