'Natuur op braakliggende terreinen' 1 Ill PZC éSk) Auto Het 'minder Marokkanen'- pleidooi van Geert Wilders heeft zelfs binnen zijn eigen PW voor verdeeldheid gezorgd. Wonen Optimale grip met vinnigste Audi A1 DEN HAAG - De aanvankelijk be perkte ophef over Geert Wilders' pleidooi voor 'minder Marokka nen' is uitgegroeid tot een storm van internationale kritiek. Het omstreden optreden dat Wil ders woensdag op de PW-verkie- zingsavond hield, heeft zelfs zijn eigen fractie verdeeld. Het Lim burgse PVV-Kamerlid Roland van Vliet - onlangs nog in het nieuws omdat hij tevergeefs lonk te naar het lidmaatschap van de WD - stapte gisteren uit de frac tie. „Ik ervaar de huidige PW-lijn als een glijdende schaal", aldus Van Vliet aan Wilders, die diens vertrek en de ontstane commotie op zijn beurt 'onnodig' noemde. De PW-voorman herhaalde woensdagavond zijn woorden dat het land beter af zouden zijn met minder Marokkanen. Dat deed hij ten overstaan van een door hem opgehitst kiezerspubliek dat 'min- VRIJDAG 21 maart 2014 der, minder, minder' scandeerde. Wilders grapte dat hij die vermin dering wel zou 'regelen'. De PW-voorman lijkt voor velen een grens te hebben overschre den. Bij het Openbaar Ministerie (OM) zijn inmiddels meer dan honderd aangiftes wegens discri minatie binnen gekomen. Pre mier Mark Rutte (WD) hield naar eigen zeggen een 'vieze smaak' aan Wilders' woorden over. Op sociale media genereer de de PW-politicus met zijn op treden al gelijk een stroom aan protestacties. Die werden gisteren in de loop van de dag gevolgd door keiharde woorden van Wil ders' politieke opponenten. Minis ter Lodewijk Asscher (Sociale Za ken, PvdA) noemde de uitingen van Geert Wilders 'gif voor de sa menleving'. SP-leider Emile Roe mer waarschuwde dat de uitspra ken van de PW-leider 'kunnen leiden tot geweld'. Ook veel belangenorganisaties, zo als het Centraal Joods Overleg, na men 'met kracht' afstand van Wil ders. Opvallend was dat ook me dia stelling namen. De hoofdre dactie van RTL Nieuws schreef in een open brief dat Wilders zich moest schamen. Ook de hoofdre dacties van De Telegraaf en BNR Nieuwsradio hekelden diens uit spraken. Het Duitse persbureau DPA vergeleek het optreden van Wilders met de beroemde Sport- palastrede van nazi-minister van propaganda Joseph Goebbels. Gesteld op ruimte en vrijheid TERNEUZEN - Zijn oerkreet schalde in de nacht van woensdag op donderdag zo'n beetje door het hele Terneuzense gemeentehuis. Jos van Ginneken schreeuwde het uit van blijdschap. Een paar uur later zat hij in bad, at een boterham en belde zijn oma om te vertellen dat zijn droom is uitgekomen. Jos, nog maar een maandje acht tien, mag zich dankzij 219 voorkeurstemmen ge meenteraadslid voor het CDA in Terneuzen noe men. Als tiende op de kandidatenlijst sleepte hij een van de vijf zetels van de christendemocraten in de wacht. Terneuzen heeft daarmee vrijwel ze ker andermaal een' landelijke primeur. Na de langstzittende wethouder van Nederland (Co van Schaik), heeft Terneuzen nu het jongste gemeen teraadslid van het land. Jos besefte het gisteroch tend nog nauwelijks. „Ik laat het allemaal maar even op mij afkomen", zei de vwo-eindexamen- kandidaat van het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen. Gelijk had-ie. Eenmaal op school, waar om half tien gym op het programma stond, werd Jos bedolven onder zoenen en handdrukken van zijn klasgenoten. Jos, overtuigd katholiek en vrijwilliger bij het Le ger des Heils, wilde niets liever dan een plekje in de gemeenteraad. En dus voerde hij samen met zijn broertje Luc (15) een intensieve campagne. Zijn broodtrommel was dagelijks gevuld met CDA-prikkers en buiten schooltijd trok hij een oubollig boodschappenkarretje vol promotiemate riaal achter zich aan. Na zijn examen mag hij zich van zijn ouders een jaar inwerken in de gemeente raad. Daarna volgt waarschijnlijk een deeltijdstu die: politicologie. naarden - Lappen grond waar door de crisis voorlopig geen hui zen kunnen worden gebouwd, hoeven geen hoofdpijndossiers te zijn voor de nieuwe coalities in ge meenten. Op de dag na de gemeenteraads verkiezingen vroegen natuurorga nisaties en de Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG) alle ge meenten om natuur een stevige plek te geven in de collegepro gramma's. Directeur Marc van den Tweel van Natuurmonumen ten riep hen op komend jaar min stens vijftig braakliggende loca ties om te zetten in tijdelijke na tuur. Tijdelijke natuur hoeft ge meenten volgens de natuurorgani saties amper iets te kosten. „Als je de terreinen met rust laat, komen de bloemen en dieren vanzelf', zegt Heieen Paalvast van Natuur monumenten. DE STELLING UW MENING 337 reacties EENS 40% ONEENS 60% Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8 7 1 68 5 5! 530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 68 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Storm van kritiek op Wilders door Niki van der Naald O pagina 2 en 3: Haatzaaien, met een voetnootje door Raymond de Frel ©pagina 8 en 9: Het kabinet bij de les houden pagina 21 tot en met 29: Zeeuws verkiezings- nieuws en -achtergronden, en commentaar 0 Regen en normale temperatuur 10° Klasgenoten van Jos schreeuwen het met hem (groene sjaal) uit van blijdschap, foto Camile Schelstraete Wilders is over de schreef gegaan Reageer op pzc.nl Stemmen moet weer verplicht worden l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1