-4- Stern»11 7 Busvakanties 259 IN HET NIEUWS 3 Een pak op hun donder voor de regeringspartijen Dit levert geen frictie op in de regeringscoalitie. Het leed wordt gedeeld Als je gaat regeren, moet je incalculeren dat je wat zetels inlevert Ons verhaal van beter onderwijs en minder lasten is aangeslagen bij de kiezer Als de prognose waar wordt, doet het pijn We staan op een behoorlijk verlies. Dit wordt een lastige avond 474 574 744 Compleet verzorgd m maar in 118 van de bijna 400 ge meenten mee. De schade had dus nog groter kunnen zijn. Nu het aantal werklozen nog al tijd toeneemt en steeds meer ge zinnen niet meer kunnen rondko men, zal de achterban een scher per, linkser profiel van Samsom verlangen. Dat zal niet meevallen. In de coalitie werken PvdA en WD innig samen met D66, Chris tenunie en SGP. Deze gedoogcon- structie helt over naar rechts, ze ker op sociaal-economische the ma's. D66 blaast hoog van de toren. De democraten eisen belastingverla ging in ruil voor de steun aan het kabinet. Om die lastenverlichting te kunnen betalen wil partijleider Alexander Pechtold snijden in de zorg en de sociale zekerheid, met name in de toeslagen waar menig PvdA-kiezer van afhankelijk is. Nu Pechtold wederom een verkie zing gewonnen heeft, kan hij die eis kracht bij zetten. Dinsdag hintte hij er al op dat winst voor D66 bij de raadsverkie zingen vertaald zou moeten wor den naar extra invloed van zijn partij bij de komende begrotings onderhandelingen. Dat signaal kan de coalitie - Samsom in cluis - moeilijk negeren. Van de WD hoeft de PvdA niet veel steun te verwachten. De WD zegt dan wel vroom nu geen ruimte voor lastenverlichting te zien, in hun hart willen de libera len niets liever. En ook Christen- Unie en SGP vinden het een goed idee de belasting op arbeid te ver lagen. Samsom moet dus een list verzin nen. Afgelopen jaar lukte dat. De gedoogcoalitie maakte toen ook een eenmalige lastenverlichting mogelijk door met een slimme truc belastinginkomsten uit bij voorbeeld geparkeerde ontslagver goedingen naar voren te halen. Het plan kwam uit de koker van de PvdA, die op die manier lagere inkomens wist te ontzien. Maar de trukendoos met dit soort 'pijn loze' maatregelen raakt onder hand leeg. Als Pechtold de stekker uit de sa menwerking trekt, is het einde oe fening voor dit kabinet, dat een meerderheid in de Eerste Kamer ontbeert. Voorlopig zegt de D66-leider niet te moeten den ken aan een zoveelste kabinetscri sis, net nu er vaart wordt gemaakt met grote hervormingen. Tegelijkertijd laat Pechtold keer op keer weten dat hij niet op aar de is om het kabinet in het zadel te houden. Bovendien wil hij wei eens beloond worden voor de ver kiezingsoverwinningen die hij zijn partij heeft gebracht. D66 staat te popelen om echt te rege ren, met eigen stoelen in de Trêveszaal. 66 Tot 70,- korting per boeking De Duitse Oostzeekust 100% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. DONDERDAG 20 MAART 2014 Geert Wilders, PW Gisteren stemden 9000 mensen op een NS-station in een van de vier grote steden. Op 45 NS-stations elders kon ook gestemd worden, foto Peter Hilz/HH bij D 6 6 in de tang 300 De PvdA moet na deze verkiezingen ruim 300 gemeenteraadsleden inleveren. Daarmee boet de partij zo wel lokaal als op het Binnenhof flink in aan gezag. Ed Nijpels, WD Ivo Opstelten, WD Kees Verhoeven, D66 Klaas Dijkhoff WD Hans Spekman, PvdA Het prachtige Ahrdal Nieuwe reis naar een prachtig stukje Duitsland, waar we genieten van wijnen, Cochem en Aken. Hotel met zwembad, óók 3 lunches inclusief Zie: Kras.nl/39472 Met o.a. natuurtocht door het merengebied, per stoomtrein naar de kust en de Hanzestad Lübeck. Verblijf in Hotel Van der Valk Spornitz*** Zie: Kras.nl/39445 Toscane, Elba Cinque Terre 1 Populaire reis met o.a. de kleurrijke dorpen van de Cinque Terre en de Toscaanse parels Siena en Pisa. Hotel*** aan de boulevard en het strartd Zie: Kras.nl/39399 Dalmatische Kust Dubrovnik Geniet van zon, cultuur en natuur in o.a. Split, het paradijselijke Park Plitvice, Trogir en het eiland Krk. Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39396 5 dagen v.a. 8 dagen v.a. 10 dagen v.a. 12 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3