m het grote geld niet op De Bakker en Bertens ronde verder in Miami SPORT 35 Minnaard rijdt Ronde Catalonië Wielrenner Marco Minnaard rijdt volgende week waar schijnlijk de Ronde van Cata lonië, een etappewedstrijd die meetelt voor de World- Tour. Het is zijn debuut in een koers op het hoogste niveau van de wereld. De uit We- meldinge afkomstige renner die uitkomt voor het Bel gische Wanty maakt één voorbehoud. Hij moet honderd procent fit zijn. Momenteel is zijn knie enigszins overbelast. De Ronde van Catalonië is van 24 tot en met 30 maart. Dehaes wint Nokere Koerse Kenny Dehaes heeft giste ren de 69e editie van de Nokere Koerse-Danilith Classic gewonnen. De 29-jarige Belgische wiel renner van Lotto-Belisol bleef zijn landgenoot Tom Van Asbroeck na 199,3 kilo meter koers voor in de eindsprint op de Nokere- berg. Het verschil was zelfs op de foto amper te zien. De Frans man Nacer Bouhanni werd derde. Team Brunei komt langs in Zeeland Team Brunei, de Nederland se boot die gaat meedoen aan de prestigieuze Volvo Ocean Race, komt tijdens een promotietour langs in Zeeland. Op 10 juni worden de be manning en de boot gepre senteerd in Vlissingen. Een dag later is Breskens de standplaats. De Volvo Ocean Race begint 4 oktober in Ali cante, Spanje. De laatste etappe is op 27 juni 2015 in Göteborg, Zwe den. nigingen is de tendens ontstaan dat paden door bijvoorbeeld Staatsbosbeheer afgesloten wor den, omdat het te duur is ze te on- derhouden. Daar willen we oplos singen voor bedenken." Het gaat goed met de paardensport in Nederland, maar er zijn ook ge noeg gevaren. Het grote geld uit an dere landen bijvoorbeeld. „Kennis en traditie is leuk, maar geld is steeds vaker doorslagge vend, ja. Steeds meer toppaarden gaan de grens over, en niet altijd naar landen waar paardensport zijn oorsprong heeft. Het Mid den-Oosten, het Verre Oosten... Voor ons wordt het moeilijker. Met een fonds kunnen we talent volle paarden een bepaalde perio de helpen vasthouden. Nu heb ben we een aantal paarden vastge legd tot de Wereldruiterspelen in augustus. Daarna bestaat de kans dat ze verkocht worden. Dat houd je niet tegen." Is het wel goed, die macht van het grote geld? „Goed of niet goed, die vraag is niet eens aan de orde. Het ge beurt. Wij als KNHS kunnen er weinig tegen doen. Bovendien is de topsport maar een heel klein groepje van ons ledenbestand. Maar de breedtesport heeft er wel last van. Paarden worden ook op lager niveau steeds duurder. Dat is geen goede ontwikkeling." De nieuwe hoofdsponsor van Indoor Brabant, waar u lang bestuurslid was, heet Rolex. „Voor Indoor Brabant is dat een goede ontwikkeling. Daarmee heeft het evenement zijn toe komst zeker gesteld. De prij zengelden buiten Europa zijn op sommige plekken zo torenhoog, daar moet je toch op een of ande re manier in mee. Rijders rijden uiteindelijk toch voor hun porte monnee, dat kun je niet verande ren." De Bakker, in alle facetten beter, brak de opslag van zijn opponent drie keer en leverde zijn eigen ser vice geen enkele keer in. De twee breakpoints tegen sloeg hij weg. Na iets meer dan een uur kon hij zijn rackets weer inpakken. Zijn volgende tegenstander is de Span jaard Fernando Verdasco. Kiki Bertens, die zich ook met suc ces door de kwalificaties werkte, verlengde haar verblijf in Florida eveneens. De 22-jarige Wateringse versloeg de Amerikaanse Victoria Duval in twee sets. Alleen de eer ste was spannend: 7-6 (7-5) 6-1. Indy de Vroome verloor in de eer ste ronde. Het zeventienjarige ta lent uit Cromvoirt, die met een wildcard was toegelaten, moest na liefst drie uur buigen voor Anna Schmiedlova uit Slowakije: 5-7 7-5 2-6. De Vroome zag daardoor een confrontatie met de Amerikaanse ster Venus Williams in de tweede ronde aan zich voorbij gaan. Andy Murray en Ivan Lendl zijn uit elkaar. De 26-jarige tennisser en zijn roemruchte Tsjechische coach hebben besloten de samen werking te beëindigen. Onder oud-toptennisser Lendl won Mur ray in 2012 eerst olympisch goud en vervolgens de US Open, zijn eerste Grand Slamtitel. Hoogte punt was de historische Wimble- don-titel die hij vorig jaar verover de, als eerste Brit in 77 jaar. DONDERDAG 20 MAART 2014 WEMELDINCE RONSE-NOKERE VLISSINGEN Op het nieuwe sportcomplex aan de Lange Blokweg in Zierikzee wordt volop doorgewerkt, foto Dirk-Jan Gjeltema MIAMI - Thiemo de Bakker (25) heeft de tweede ronde bereikt van het sterk bezette tennistoernooi van Miami. De Westlandse qualifier, 162e op de ATP-lijst, won gisteren knap in twee sets van Victor Hanes- cu. Hij gunde de 32-jarige Roemeen, de nummer 84 van de wereld, wel geteld vijf games: 6-3 6-2. UITSLAGEN BADMINTON Derde klasse: Astroïden 1 -Zierikzee 1 4-4. Regiokampioenschappen teams. Derde klas se: VSV Marathon 1-BCN Rhoon 1 0-5, Van Zundert Velo 10-VSV Marathon 1 3-2. Beker Zeeland. A: BC Rillandia Smashers 1-VSV Marathon 1 6-2. B: BC Rillandia Smas hers 3-BV Sjuttul 2 8-0. C: BC Zeeland 2-BV Kats 2 6-0, BV Sinar'75 2-BV Kats 1 4-2. Vrouwencompetitie. Klas B afd. 3: BC Schoonhoven 1-BC Zeeland 1 5-3, BC Zeeland 1-BC Selecta 1 3-5. BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie. Zandee Kloetinge-'s Lands Welvaren 2 3-5: Piet Ver- schure-Nico Peeters 27-30, 61; Daan Weststra- te-André Schouwenaar 24-25, 73; Paul Bod bijl-Peter Smulder 25-25, 67; Cees Rogge- band-Wim Smid 20-8, 56. Driebanden klein. Gust Boone toernooi. Eer ste ronde. Marja Boonen-Sjef Jansen 0-2; Keea van de Vrede-Hans de Rijcke 2-1; Martin Sturm-Ko Riedijk 2-1; Wim Wagenaar-Jenny Riedijk 2-1; Gilles Sturm-Steve Lembrechts 2-0; Eugene Mkineboo-Jan Beije 0-2. TENNIS Miami. Mannen. Eerste ronde: De Bakker (Ned)-Hanescu (Roe) 6-3 6-2, Ebden (Aus)-Kubot (Pol) 4-6 6-4 6-4, Montanes (Spa)-Przysiezny (Pol) 5-7 7-6 (5) 6-3, Mannarino (Fra)-Davidenko (Rus) 6-4 7-5. Miami. Vrouwen. Eerste ronde: Bertens (Ned)-Duval (VSt) 7-6 (5) 6-1, Peterson (Zwe)-Barthel (Dui) 6-4 4-2 opgave, Peng Shuai (Chn)-Pliskova (Tsj) 7-5 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35