NOS biedt Champions League Lokeren is een club van ups en downs SPORT 33 Borussia door ondanks verlies Robben tot 2017 bij Bayern de strijdbijl gisteravond in elk geval voor even begraven. Dat bleek vooral in de 52ste minuut, toen Manchester United een vrije trap kreeg op een gunstige plek. Rooney ging naast de bal staan, maar liet Van Persie trappen. De international scoorde ver volgens zijn derde goal van de avond (3-0), goed voor een plek in de kwartfinale. Moyes toonde zich zeer op getogen, maar zag direct een volgende loodzware opdoemen. Van Persie werd kort voor tijd per brancard van het veld gedra gen na een tik net onder zijn knie. Zonder zijn beschermengel lijkt Manchester United terug bij af. DORTMUND - Borussia Dortmund heeft zich in navolging van Bayern München opnieuw bij de beste acht geschaard in de Cham pions League. Dat was na de zege op Zenit in Sint-Petersburg (4-2) geen verras sing meer. Thuis in de 'Kohlen- potf werd gisteravond met 1-2 verloren. Pijnlijk, maar de Duitsers konden zich dat permit teren. „Het plafond is bereikt. De ko mende jaren zullen we alleen maar minder geld aan voetbal gaan uitgeven", liet De Jong giste ren weten. De NOS bemachtigde in november 2011* voor drie jaar de rechten van de Champions Lea gue voor televisie, radio, internet en mobiel. De omroep heeft daar van nog één seizoen voor de boeg, tot de zomer van 2015. Volgens De Jong is het onwaar schijnlijk dat de omroep mee gaat bieden op de Champions League, omdat de NOS in de bezuinigin gen de nieuwsvoorziening wil ontzien. „Die vormt immers het kloppend hart van de publieke omroep." De samenvattingen van het eredi visie blijven dus wel te zien bij de NOS. Dat hebben Eredivisie Me dia Marketing (EMM) en de NOS bekendgemaakt. Beide par tijen sloten een overeenkomst voor de seizoenen 2014-2015, 2015-2016 en 2016-2017. De rech ten van wedstrijdverslagen via de radio maken eveneens deel uit van de overeenkomst. De volledige wedstrijden van de Eredivisie blijven live te zien bij FOX Sports Eredivisie. „De ere divisie en de NOS hebben een langdurige en prettige relatie met elkaar en die zetten we met ple zier de komende drie jaar voort. Voor de fans schept dit een duide lijk aanbod: voor alle livewedstrij den kan men terecht bij Fox Sports Eredivisie en voor de sa menvattingen bij de NOS", zei di recteur Frank Rutten van de eredi visie. MÜNCHEN - Arjen Robben heeft zijn contract bij Bayern München met twee jaar verlengd. De Neder landse aanvaller ligt nu tot medio 2017 vast bij de winnaar van de Champions League. Robben (30) speelt sinds 2009 bij de Duitse topclub, waarmee hij grote successen vierde. Hoogte punt was het doelpunt waarmee de vleugelspits uit Bedum vorig jaar de finale van de Champions League tegen Borussia Dortmund besliste. De clubleiding van 'Der Rekord- meister' liet eind vorig jaar al dui delijk blijken dat ze Robben graag langer in München wil houden. De oud-speler van FC Groningen, PSV, Chelsea en Real Madrid gaf zelf aan dat hij nog zeker drie jaar op topniveau denkt te kunnen voetballen. „Ik ben heel blij dat het contract nu ondertekend is en dat ik met Bayern verder kan op ti tel jacht", zei Robben. De kaarten die de club kreeg voor de finale in het Koning Boude- wijn Stadion waren binnen de kortste keren verkocht. Lokeren zal, net als Zulte-Waregem, in Brussel gesteund worden door 19 000 fans. Het is een opmerke lijk aantal, voor een club dat een stadion heeft waar 'slechts' 9.560 toeschouwers in kunnen. Voor het sfeervolle Daknam lig gen al jaren plannen klaar, maar de verbouwingen zijn nog altijd niet begonnen. Toch slaagt de club er al jaren in om mee te draaien in de top zes van de Bel gische Jupiler Pro League. Dat suc ces wordt toegeschreven aan trai ner Peter Maes en vooral Roger Lambrecht. De 81-jarige eigenaar van de club viert dit jaar zijn twintigjarig jubileum bij de club. Lambrecht kwam in 1994 binnen toen Lokeren een middenmoter op het tweede niveau was. „Loke ren had omgerekend 500.000 eu ro aan schulden. Toen was dat veel geld, nu is dat niets meer", vertelde hij vorig jaar. De zakenman, die het maakte met zijn bandencentrale, werkte de schulden weg en promoveerde een jaar later met zijn club naar het hoogste niveau. In 1998 werd Sint-Niklaas een satellietploeg van Lokeren, twee jaar later fu seerden beide clubs vooral dank zij de inspanningen van Lam brecht. Met die fusie wilde de voorzitter de positie van zijn club versterken in de regio. Lokeren slaagde er ook vaak in om verras sende namen binnen te hengelen. Van de 2.02 meter lange Jan Koller hadden weinig mensen nog ge hoord toen hij eind jaren negen tig werd gekocht. Drie jaar later werd de Tsjech met winst door verkocht aan Anderlecht. Lokeren is wel altijd een club van ups en downs geweest. Roger Lambrecht huilde dikke tranen toen zijn club in 2010 net aan de gradatie ontsnapte. Hij kon de spanning niet meer aan en zou stoppen, zei hij. Maar Lambrecht stopte niet. KSC Lokeren is zijn grote liefde, daar kan hij geen af scheid van nemen. Tot de dood ons scheidt, lijkt het te worden. De eigenaar investeerde in 2010 vervolgens zwaar in nieuwe spe lers en haalde Peter Maes weg bij KV Mechelen. De trainer leidde Lokeren na een moeilijke start naar de vijfde plaats en won een jaar later de beker. In die finale tegen KV Kortrijk kreeg Benjamin de Ceulaer (ex-Feyenoord, RKC) al na twin tig minuten rood. Met tien man bleef Lokeren echter overeind, waarna de Tünesiër Hamdi Har- baoui na 77 minuten de enige tref fer van de avond maakte (1-0). Het succes had zoals altijd ook een keerzijde, omdat een aantal spelers werd weggekocht. Dat hij zijn trainer na dit seizoen waarschijnlijk kwijtraakt aan An derlecht (dat een opvolger zoekt voor John van den Brom) vindt Lambrecht eigenlijk best logisch. Een opvolger voor Maes heeft Lambrecht ongetwijfeld al op het oog. Kampioen hoeft die trainer niet te worden met Lokeren. Hij wil aantrekkelijk voetballen, top clubs benauwde momenten be zorgen en als het kan een keer de beker winnen. DONDERDAG 20 MAART 2014 houdt United in de race ntetop HILVERSUM - De NOS neemt na het seizoen 2014-2015 afscheid van de Champions League. De omroep zal niet meebieden op de uitzendrech ten voor de seizoenen daarna. Vol gens NOS-directeur Jan de Jong is hij uitgewinkeld nu de uitzendrech ten voor de samenvattingen van de eredivisie tot en met 2017 zijn vei liggesteld. door Barry van der Hooft LOKEREN - Voor een kleine club met een stadion dat slechts drie tri bunes telt, presteert KSC Lokeren de laatste jaren boven verwach ting. In 2012 won het voor de eer ste keer in de historie de Beker van België, afgelopen weekend plaatste de club zich voor de derde keer in vier jaar tijd voor de play-offs om de landstitel. Kampioen gaat Loke ren ook dit jaar niet worden, maar zaterdag kunnen de Tricolores wel voor de tweede keer in de clubhis torie de beker winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33