'L'Wren wilde niks liever dan trouwen met Mick' CPB: Weer recessie bij escalatie DE GROOTSTE REDEN WAAROM JE DEZE SMARTPHONE KIEST. BUITENLAND 7 DEN HAAG - Escalatie van het con flict in Oekraïne kan tot gevolg hebben dat Nederland dit en vol gend jaar weer in een recessie schiet. Het economisch herstel dat onlangs is ingezet, verdwijnt dan in één klap. Dat zegt het Centraal Plan Bureau in de gisteren gepubliceerde nieu we economische ramingen. Het grootste gevaar schuilt in stijging van de olie- en gasprijzen bij toe nemende spanningen rond de Krim. Als de energieprijzen daar door met 10 procent stijgen - en twee jaar lang op dat hoge niveau blijven krimpt de Nederlandse economie dit jaar met 0,2 procent en volgend jaar met 0,5 procent. Huishoudens gaan minder kopen waardoor de zich herstellende koopkracht weer teniet wordt ge daan. Ook voorziet het CPB een forse daling van de investeringen en ex port; ook die trokken de afgelo pen maanden juist weer aan. Ook de werkloosheid in Nederland stijgt als het conflict tussen Rus land en Oekraïne verder ver scherpt. Het tekort op de begro ting, dat juist onder de kritische grens van 3 procent was gezakt, stijgt en komt iets daarboven uit. De spanningen rond de Krim heb ben tot dusverre beperkte econo mische effecten. Begin maart gin gen de prijzen van olie en gas even omhoog, maar ze daalden na enkele dagen. Wel is sprake van stijgende graanprijzen omdat Oek raïne een grote graanproducent is. Greenpeace breekt in bij kerncentrale Greenpeace-activisten zijn gis teren het terrein binnengedron gen van de kerncentrale in Fes- senheim in Noordoost-Frank rijk. De politie arresteerde 34 activisten en hield 56 anderen 'onder controle'. Volgens ex ploitant EDF is de 'veiligheid niet in het geding geweest'. Levenslang voor heroïnesmokkel Een 26-jarige Britse heeft in Pa kistan levenslange celstraf ge kregen, omdat zij 63 kilo heroï ne wilde smokkelen. De drugs zaten in verschillende koffers die ze bij zich had. De vrouw beweert dat ze de koffers mee nam voor iemand anders en dat ze niet wist wat erin zat NSA tapte in één land elk gesprek af De Amerikaanse inlichtingen dienst NSA heeft in zeker één land alle telefoongesprekken af getapt en 30 dagen opgeslagen. Dat schrijft de Washington Post op basis van klokkenlui der Edward Snowden. De krant zegt op verzoek van de VS niet om welk land het gaat. Tien jaar cel voor dood 37 gevangenen Een politieman is gisteren in Cairo tot tien jaar cel veroor deeld voor de dood van 37 ge vangenen vorig jaar. Hij had traangas gegooid in het busje waarin zij werden vervoerd, omdat zij in opstand kwamen. Drie andere agenten kregen voorwaardelijke straffen. Lupe Montufar (57) werkte zes tien jaar voor Scott, van 1993 tot 2009. Ze deed gisteren haar ver haal in de New York Daily News. Scott zou volgens Montufar de zanger van The Rolling Stones 'nooit onder druk hebben willen zetten door over trouwen en een gezin te beginnen'. Het voormalige model dat mode ontwerpster was geworden, zou hebben geweten van de vele vrien dinnen die Jagger erop na hield. „Maar ze accepteerde dat om bij hem te kunnen zijn", zegt Montu far. Volgens de New York Post laat Scott een schuld van 5,9 miljoen dollar (4,2 miljoen euro) achter. Dit is nog niet bevestigd door an dere bronnen. The Guardian in Londen zegt dat Scotts bedrijf, LS Fashion Ltd, over 2011 en 2012 een verlies leed van 6 miljoen pond (7,2 miljoen euro). De 1,92 meter lange, 49-jarige Scott werd maandag dood gevon den in haar appartement in New York. Ze zou zich met een sjaal hebben verhangen aan de knop van een deur naar het balkon. Met Jagger had ze dertien jaar een rela tie. De zanger heeft gisteren bij mon de van zijn woordvoerder ont kend dat hij en Scott op het punt stonden uit elkaar te gaan. Vol- gens Britse kranten is hij kapot van het nieuws van haar dood. In een verklaring liet Jagger we ten dat het een worsteling is voor hem om te begrijpen waarom zijn vriendin dit heeft gedaan. „We hebben veel mooie jaren samen doorgebracht", zegt de zanger. „We hadden een geweldig leven samen." Het overlijden van L'Wren komt kort na de bekendmaking van het schrappen van een show van de ontwerpster in Londen. De vastge lopen productie van kledingstuk ken zou daar de oorzaak voor zijn geweest. Scott werkte onder meer voor winkelketen Banana Republic en kleedde sterren als Nicole Kid man, Julianne Moore en Sarah Jes sica Parker. Ze werkte ook mee aan speelfilms zoals Eyes Wide Shut van Stanley Kubrick en Ocean's Thirteen met in de hoofd rol George Clooney. Voor Jagger verzorgde zij de kleding voor een tournee in 2012. The Stones gelastten gisteren ze ven concerten af die de band van af vandaag zou geven in Australië en Nieuw-Zeeland. The Stones la ten op hun website weten dat het de bedoeling is de concerten op een later tijdstip alsnog te geven. Over andere optredens, zoals die op Pinkpop later dit jaar in Land graaf, is nog geen besluit geno men. op scherp door Chris van Alem FESSENHEIM ISLAMABAD WASHINGTON CAIRO door onze redactie buitenland NEW YORK - De overleden L'Wren Scott wilde dolgraag ten huwelijk worden gevraagd door Mick Jagger en met hem een gezin stichten. „Maar ze durfde dit nooit tegen hem te zeggen." Dat vertelt de vrouw die jarenlang haar huishoud ster en vriendin was. L'Wren Scott foto HH Volgens de krant New York Post zou Scott een schuld hebben van 5,9 miljoen dollar Wij desden dechnologie aldijd zelf en gaan daarin samen med onze communidv dod hed uidersde. Zo ook bij een smardphone, waarmee jij dankzij deze geavanceerde camera de allermooisde fodo's maakb. Check daarom aldijd eersb Tweakers, voordad je een smardphone kiesd. Wij sbellen dechnologie op de proef, tweakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7