Alleen vice-kampioen nog niet bekend 28 SPORT NK DAMMEN Doodzieke damster wordt in Zoutelande voor de elfde keer Nederlands kampioene en evenaart daarmee Karen van Lith. zoutelande - Het wonder is ge schied. Nina Hoekman, de dam ster die de afgelopen jaren door medici herhaaldelijk bijna dood werd verklaard, is gisteren in Zou telande Nederlands kampioen ge worden. Daarmee kwam mis schien wel een van de laatste dro men van de doodzieke Hoekman uit: elf keer Nederlands kampioen worden, evenveel als recordhoud ster Karen van Lith, die tussen 1986 en 1996 elf nationale titels op rij greep. Aart Walraven, voorzitter van het organisatiecomité en de man die LAATSTE RONDE Broekhoven krijgt speld van KNVB Scheidsrechter Wim Broek hoven heeft van de voetbal bond KNVB de speld van verdienste ontvangen. De Middelburgse arbiter ont ving dit kleinood voor zijn vijftig jaar als scheidsrech ter en opgeteld ruim hon derd commissie- en be stuursjaren bij de bond. Blues breken verzet van koploper De poolbiljarters van Road- house Blues wonnen in ei gen huis van koploper Heat uit Tilburg met 4-2. Daar mee is het zicht op de titel voor de Middelburgers weer verbeterd. Met nog een wed strijd tegoed is de achter stand teruggebracht tot vijf punten (per duel zijn zes punten te verdienen). tijdens vijf van de zeven partijen de stenen voor Hoekman ver schoof, de zetten noteerde en de klok indrukte, was een uur nadat de Zutphense damster met Oek raïense roots had gewonnen, nog steeds een beetje van slag. „Wat hier gebeurt, is eigenlijk verbijste rend, gezien de conditie van Ni- na", sprak hij kort nadat hij zijn hoofd flink gestoten had en het bloed met een zakdoek probeerde te stelpen. De organisatie haalde ondanks dat ongelukje opgelucht adem. Het toernooi was vlekkeloos verlo pen, terwijl de kans groot was dat er rare dingen konden gebeuren. „Wat doe je als Hoekman tijdens een partij helemaal wegvalt?", vroeg scheidsrechter Cor Boot zich hardop af. „Ik heb haar een paar keer zien knikkebollen ach ter het bord." Het gebeurde niet. Sterker, Hoek man speelde een ijzersterk toer nooi. Ze was de beste, vonden al haar tegenstandsters. De kampioe ne verloor één partij, van haar gro te concurrente Vitalia Doumesh, maar maakte in bijna al haar ande re partijen indruk. Ter illustratie: ze kreeg ook de prijs voor de mooiste combinatie. Ze vlechtte Foutloze zege van biljarters Hoondert Het driebandenteam van Hoondert/De Waard ver sloeg in de derde divisie Van Hasselt autoschade met duidelijke cijfers: 0-8. Frans de Koek, Piet Koek, Jaap Hameling en Bram de Waard (zevende zege in acht duels) lieten weinig heel van de thuisploeg. Snap on Racing wint kartrace In de hoofdklasse van de Zeeuwse kartcompetitie is Snap on Racing verder uitge lopen. Met bijna een ronde voorsprong won het team de wedstrijd in Middelburg. ATS Racing werd tweede. Klaver4 maakte het podium compleet. De snelste race ronde werd gereden door Ri co Haarbosch. tegen Laura Timmerman een com binatie in de stelling die niemand had zien aankomen. Drie stenen weggeven en tak-tak-tak-tak-tak: DAM! Timmerman kon vrijwel meteen opgeven. En ook in haar laatste - allesbeslissende - partij tegen Jacqueline Schouten hield ze het hoofd koel. Na haar vijfde zege was Hoekman voor iedereen onbereikbaar. Rianka van Ombergen-Rentmees ter had, achteraf gezien, de pech dat ze als eerste tegen de kampioe ne moest aantreden. Wat voor vlees had ze in de kuip? Ze had ook de partij gezien die Hoekman een week eerder in een beslis singswedstrijd had gespeeld. Die was niet best. En was ze er wel he lemaal op gefocust om van deze hulpeloze vrouw te winnen? „Ik Zeldenrust-Steelantcollege-Van Kouteren 6-3 (3-0): De hekken sluiter boekte zijn tweede over winning van het seizoen. Van Kouteren kwam na rust terug tot 3-3 door een hattrick van Frank Duitemeijer, maar daarna nam Zeldenrust-Steelantcollege af stand. Frank Duitemeijer 3. De Molenhoek-Wentzler Pauw els 1-2 (1-1): De ploegen gaven el kaar niets toe. De linies sloten heb heel veel gedacht tijdens de wedstrijd. En niet alleen over dammen", sprak de Nieuwdorpse veelbetekenend. Ze kwam in problemen toen Hoekman een rare zet deed. „Ik vroeg me af of ze een blunder maakte of niet. Ik koos voor de blunder. Onbewust heeft haar toe stand daarbij misschien meege speeld. Het bleek de verkeerde keuze. Het was een lokzet, waar door Nina de partij die eigenlijk remise was, toch nog won." Iedereen was toen gewaar schuwd, maar dat had geen effect. Daarvoor was Hoekman gewoon te sterk. Toch had iedereen in de gaten dat dit wel eens een van de laatste wapenfeiten van de veel voudige nummer twee van de we reld was geweest. Bondsvoorzit- kort op elkaar, zodat er geen ruim te was. Wentzler Pauwels kwam op voorsprong, maar nog voor de rust scoorde Ruben de Haas de ge lijkmaker. Jeffrey de Koning werd matchwinnaar. De Molenhoek: Ruben de Haas 1 Wentzler Pauwels: Maarten Hermus, Jeffrey de Koning beiden 1 LimeWorkx/ 't Keldert je-D' Ouwe Brug/Outokumpu 8-4 (3-2): De winst was wat geflat teerd, maar wel verdiend. De thuisclub was alerter in de afwer king. Dat bleek niet in de beginfa se, want toen namen de Sassen- aren een 2-o-voorsprong. Lime Workx zette voor rust de achter stand om in een 3-2-voorsprong en liep vervolgens uit naar 7-2. LimeWorkx: Wilco van Waes, Sonny Huitema beiden 3, Micky Imandt 2. D'Ouwe Brug: Wesley Winne, Dario Sandrini, Sebastian de Meijer, Ken neth van Zeele allen 1. Baderie Dam-De Boemel 6-5 (3-1): Een uitstekende generale van Baderie Dam voor de bekerfi nale van volgende week tegen Tencezaman. Het duel kende een ter Hans Vermeulen was daarom speciaal naar Zoutelande afge reisd om Hoekman tot erelid van de KNDB te benoemen. Hoekman was zichtbaar geroerd, maar hernam zich snel. Ze nam het woord en bedankte, moeilijk verstaanbaar, de organisatie, de ar biter, het Beach Hotel waar het NK gehouden werd en iedereen die haar geholpen had. En dat wa ren er heel wat. Ondertussen heeft Hoekman een nieuwe droom geformuleerd. Nee, niet voor de twaalfde keer Nederlands kampioen worden. Dat doel ligt te ver weg. Ze wil 8 augustus 2014 halen. Dan hoopt ze haar vijftigste verjaardag te vie ren. Hoekman: „Als je geen doe len meer hebt, is je leven afgelo pen." spannende slotfase, waarin De Boemel mede dankzij een treffer van doelman Christian Herwegh terugkwam tot 6-5. OQ_ value-Kraker Trailers 12-1 (7-0): De cijfers spreken voor zich. De thuisclub domineerde het duel. Ben Ongenae nam de helft van de productie van OQ^va lue voor zijn rekening. Routinier Rinus Scheele redde de eer. OQ value: Ben Ongenae 6, Titiano Staes 3, Gerben Schram, Artan Kullu- dra, Steven Ockeloen allen 1 Hoekman zorgt voor wonder I Geflankeerd door de Zeeuwse deelneemsters Leonie de Graag (links) en Rianka Van Ombergen-Rentmeester ont vangt Nina Hoekman de bloemen die bij haar nationale damtitel horen, foto Ruben Oreel door Koen de Vries Zevende en laatste ronde: Schou ten-Hoekman 0-2, De Graag-Wu 0-2, Van Muijen-Timmerman 1-1, Doumesh-Van Ombergen-Rent meester 1-1. Eindstand: 1. Hoekman 7-11, 2. Doumesh 7-10, 3. Wu 7-8, 4. Van Muijen 7-7, 5. Van Omber gen-Rentmeester 7-7, 6. Timmer man 7-6, 7. Schouten 7-5, 8. De Graag 7-2. MIDDELBURG MIDDELBURG ZUNDERT MIDDELBURG door Aector Dooms TERNEUZEN - Op de voorlaatste competitiedag van de eerste klasse zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen zijn de voornaamste beslissingen gevallen. LimeWorkx/ 't Keldertje (8-4 tegen D'Ouwe Brug/Outokum- pu) en Wentzler Pauwels (2-1 te gen De Molenhoek) moeten op de slotdag in een rechtstreekse con frontatie nog uitmaken wie de vi- ce-kampioen wordt. Zeldenrust Dimitri Seijnesael 3, Len- nard Verhelst, Joost van de Steen, Aby van Laere allen 1Van Kouteren: Baderie Dam: Peter Hamelink 3, Yan- nick Vastenhout, Gert-Jan Hamelink, Erik Loof allen 1De Boemel: Randy Lauret 2, Bart Cornelissen, Mark Scheele, Christian Herwegh allen 1 Tencezaman-Du Commerce 8c Bodyline 5-1 (2-1): Het liep aan vankelijk moeizaam bij de kam pioen uit Hulst. Na rust stelde Tencezaman orde op zaken. Jel- mer Dingemanse schoot Du Com merce nog wel op voorsprong. Tencezaman: Jonas Roels, Davy van Puijvelde, Jari Vyaene, Roy Esseling allen 1. Du Commerce: Jelmer Dinge manse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64