20 Opkikker voor Noordstraat in Axel in de maak Tenaamstelling van voertuigen is ook op gemeentehuis te regelen' 22 ZEEUWS-VLAANDEREN Plan voor grote parking in Sluis krijgt vorm Bouwbedrijf vraagt subsidie om kosten sloop en bodemsanering terrein oude melkfabriek Kloosterzande te dekken. KLOOSTERZANDE - Bouwbedrijf Goossen uit Walsoorden ziet geen kans op de voormalige IZV- locatie (oude melkfabriek) aan de Hulsterweg in Kloosterzande- Oost woningen te ontwikkelen zonder financiële steun van de ge meente Hulst. Al jaren is het leegstaande IZV- kantoor aan het verpauperen. Het is de gemeente Hulst en de dorps raad Kloosterzande een doorn in het oog. Bouwbedrijf Goossen wil er drie huizen bouwen, maar na uitgebreid onderzoek is gebleken dat dit niet zonder meer mogelijk is. „De hoge kosten voor sloop en bo demsanering en het omleggen van de in de bodem aanwezige lei dingen zijn dermate hoog dat dit momenteel geen haalbare kaart is", laat directeur Jos Goossen we ten. Om de sloop en sanering op korte termijn toch mogelijk te ma ken, gaat het bouwbedrijf bij de gemeente een verzoek indienen voor een financiële bijdrage. Over de hoogte kan Goossen nog niets zeggen. Het bouwbedrijf wil iets noorde lijker aan de Hulsterweg, op de lo catie Rijk/Vereecken, in de eerste fase twintig vrije bouwkavels aan bieden. Daarbij is vooral gelet op het laag houden van de vierkante- meterprijzen. Goossen: „Er zullen bijvoorbeeld geen nieuwe wegen komen. Hierdoor kunnen we mooie ruime kavels aanbieden te gen zeer concurrerende prijzen." Dat moet ook wel, want de ge meente Hulst heeft in Klooster zande in de nieuwbouwwijk Zou- tedijk II nog flink wat onverkoch te bouwpercelen liggen. De eerste plannen voor woning bouw in Kloosterzande-Oost date ren al uit 2003. Vervolgens duur de het ook nog geruime tijd voor dat het bestemmingsplan voor het gebied kon worden vastge steld. Bouwbedrijf Goossen neemt de grond over van KZK Projectregis seurs uit Hilversum. Dat bureau wilde aanvankelijk 72 woningen ontwikkelen in Kloosterzande- Oost, maar vanwege de economi- sche crisis is dat er nooit van geko men. Gezien de vergrijzing en de krimp van de bevolking is het nieuwe plan een stuk realisti scher, liet wethouder Diana van Damme-Fassaert eerder al weten. Goossen is positief over de mede werking van de gemeente voor dit plan en heeft er goede hoop op dat de gemeente de benodigde bijdrage zal leveren om alle plan nen in zijn geheel op korte ter mijn te kunnen uitvoeren. „Waar door de Hulsterweg in Klooster zande tot één van de mooiste loca ties van de gemeente Hulst kan behoren." Wethouder Van Damme zegt dat de gemeente met het bouwbe drijf wil meedenken om de plan nen te kunnen realiseren. „We wachten het verzoek van bouwbe drijf Goossen af." Van lieverlee heeft het winkel hart van Axel zich verplaatst van de Noordstraat naar het Szydlows- kiplein, waar onder meer de Al- bert Heijn-vestiging een belangrij ke trekker is. Een deel van de za- terdagmarkt was tot voor kort nog in de Noordstraat, maar dat is sinds enkele weken ook voorbij. De markt is, op verzoek van de marktkooplui en tegen de zin van ondernemers aan de Noordstraat, geconcentreerd op het plein bij het stadhuis. Daniel Luitjens, voorzitter van Ax clusief, vindt het altijd nog jam mer dat dit besluit is genomen. „Maar we hebben daar een streep onder gezet. We moeten vooruit denken." Axclusief heeft daarom drie werkgroepen geformeerd die winkelend publiek moeten verlei den de Noordstraat op te zoeken. Ze hebben concrete ideeën op pa- pier gezet. Zo komt er elke laatste zaterdag van de maand een evene ment. „Denk aan een waardebon- nenactie", licht Luitjens toe, „en samenwerking met de horeca, lek ker eten in Axel." Een ander idee is de passage tussen het Szydlows- kiplein en de Noordstraat aantrek kelijker maken: met extra verlich ting, een digitaal informatiebord en (foto)exposities. Het derde plan is de Noordstraat opfleurenkleurige banieren en bloembakken. Of het zal helpen, moet de praktijk uitwijzen, er kent Luitjens. „Het positieve is in elk geval dat iedereen meewerkt en op één lijn zit." SLUIS - De plannen voor een nieu we, grote parkeerplaats achter het Walplein in Sluis krijgen vorm. Na jarenlang praten tussen de ini tiatiefnemers en de gemeente Sluis ligt een 'ruimtelijke onder bouwing' ter inzage voor de aan leg van een parking met vijfhon derd plekken. De parking is een idee van Ont wikkelingsmaatschappij Sluis, een groep particuliere investeer ders die een lap grond kocht in de Maria- en Havenpolder. Ze willen daar, tussen de gemeentelijke par keerplaats en die van Van de Pias- se, een nieuwe parking aanleg gen. Dat zou de parkeerdruk in Sluis, dat nu ongeveer 3500 par keerplekken heeft, flink verlagen. Er wordt al lang gepraat over de manier van exploiteren. De Ont wikkelingsmaatschappij zou de parking het liefst bij die van de ge meente betrekken, maar dan zijn er afspraken nodig over de verde ling van kosten en opbrengsten. De partijen zijn daarover nog steeds in gesprek, meldt een woordvoerster van de gemeente Sluis. De parkeerplaats is in de loop van volgend jaar gereed. De tenaamstelling van een voer tuig is zo'n hobbel. Het CDA wil die zo snel mogelijk wegnemen, blijkt uit vragen die raadslid Ro nald Lippens aan het college van Ben W stelt. „Door verandering in de nationale wetgeving is het voor mensen die zich vanuit het buitenland in Nederland hebben gevestigd niet meer mogelijk om de tenaamstelling van een voer tuig in de regio te laten verzor gen. Uit de autobranche krijgen wij berichten over mensen die naar het keuringsstation van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RWD) in Roosendaal moeten om de tenaamstelling te regelen. Dit geldt voor auto's, motorfiet- De tenaamstelling van voer tuigen voor geëmigreerden kan veel simpeler worden geregeld, vindt Lippens. sen, scooters, vrachtwagens, cara vans en aanhangers", aldus Lip pens. Dat moet heel snel veranderen, vindt het CDA. Lippens: „Ge meenten kunnen worden geauto riseerd om tenaamstellingen on der te brengen bij de balie waar ook identiteitsbewijzen worden uitgegeven. Voorwaarde is name lijk dat de identiteit van de aan vrager voor de tenaamstelling wordt gecontroleerd." De situatie levert de streek een negatief ima go op, vindt Lippens. „En dat ter wijl we zo blij zijn dat de krimp bijna volledig wordt gecompen seerd door de komst van Belgen." ernteuwenö RECIOACENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 19 MAART AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 19.00 uur: Line dan ce; Aanpak IZV-terrein dure klus door Eugène Verstraeten Bouwbedrijf Goossen uit Walsoorden wil op de locatie Rijk/Vereecken in Kloosterzande-Oost twintig vrije bouwkavels realiseren tegen 'concurre rende' vierkantemeterprijzen. door Harmen van der Werf AXEL - Je kunt bij de pakken neer zitten en de boel de boel laten, of je kunt in actie komen. Axclusief, de ondernemersvereniging van Axel, doet het laatste. De Noord straat, ooit dé winkelstraat van Axel, moet weer een echte winkel straat worden. De Noordstraat in Axel moet levendiger worden, foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Je kunt wel campagne voeren om Belgen te overtuigen dat het in Zeeuws-Vlaanderen heel fijn wonen is, maar zorg dan als ge meente ook dat een emigratie zon der al te veel hobbels verloopt. UAjkiyf UJiUiU/l ilJM| aiÜO tfVJ J\J.< 11 erjongenct aadkraehtig HUIST -i. www.wanuist m HULST - De Blaauwe Hoeve, 11.00 uur; Kookgroep; De Lieve, 10.30 uur: Fysio gym; 14.00 uur: Viva la Musica; Willibror- dusschool, 13.15 uur: Kleuterinstuif; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; OSSENISSE - Herberg de Snis, 13.30 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN GENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten, bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Handwerken, biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN - Portaal yan Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; De Kameleon, 14.00 Uur: Kinderclub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60