Dagbladbezorger PZC Nieuwe winkel in Wissenkerke, maar de parkeerplaats ligt braak 66 Het is gevaarlijk en geen gezicht, dat braakliggende terrein midden in het dorp 22 BEVELANDEN en THOLEN Goes Open dag Demontage Werkplaats Parkeren buiten de vakken maakt Dorpsstraat Heinkenszand onveilig voor fietsers en voetgangers. OPZOEK NAAR een bijbaan? HEINKENSZAND - In de Dorpsstraat in Heinkenszand komt deels een parkeerverbod. Het gaat om de kant met de even nummers bui ten de parkeervakken. Auto's staan regelmatig buiten de parkeervakken, is de ervaring. Die staan in de weg voor de voetgan gers. Daarom heeft de gemeente Borse- le in overleg met de dorpsraad, Minder Validen Borsele (Mivabel) en de winkeliersvereniging beslo ten deels een parkeerverbod in te voeren. „We kregen signalen van met na me voetgangers dat het door de foutparkeerders soms moeilijk is door de straat te lopen. Het is nu echter niet mogelijk de foutpar keerders te verbaliseren. Daarom is besloten de parkeerregels wat aan te scherpen", zegt wethouder Jan Zandee. „Waar geen parkeer vakken zijn, is geen ruimte om te parkeren." Er mag in de toekomst dus alleen nog maar worden geparkeerd op de daarvoor bestemde parkeervak ken. Om ze nog duidelijker te markeren, komt in die vakken de letter P voor parkeren te staan. Het verkeersbesluit dat het par keerverbod mogelijk maakt, ligt zes weken ter inzage. Als het parkeerverbod van kracht is, worden foutparkeerders niet di rect op de bon geslingerd. De bij zondere opsporings ambtenaar (boa) deelt eerst gele kaarten uit. „De inkomsten van parkeerboetes zijn immers geen doel van het ver keersbesluit. Het gaat er ons om de Dorpsstraat ook veiliger te ma ken voor voetgangers en fietsers." Zandee verzekert dat er voldoen de parkeergelegenheid in en rond om de Dorpsstraat is. Daarnaast komen op de locatie Wielemaker een aantal extra parkeerplaatsen. „De winkeliersvereniging wil de klanten optimaal faciliteren. Door deze maatregelen en de extra par keerplaatsen hebben we elkaar ge vonden." Voorzitter Jaap Wisse van de win keliersvereniging beaamt dat de winkeliers akkoord zijn met het parkeerverbod in een deel van de Dorpsstraat. „Het is altijd jammer parkeergelegenheid in te leveren maar auto's staan af en toe inder daad wel erg onhandig gepar keerd. We gooien onze kont daar om niet 'tegen de karre'. Onze slo gan blijft echter 'geeji gesleur, je parkeert er voor de deur'. Dat is onze grote kracht ten opzichte van Goes. Daarom moet de ge meente ook optreden tegen de langparkeerders. Maak bijvoor beeld een extra parking achter het kantoor van R&B." Winkeliersver eniging, dorpsraad, Mivabel en ge meente gaan volgens Wisse een werkgroep samenstellen. „Doel is in 2017 de hele Dorpsstraat op de schop te gooien. Die wordt op nieuw ingericht in het belang van de veiligheid. Voorrang aan voet gangers, zoals in Sluis, zou een op tie kunnen zijn." GOES - De Demontage Werkplaats Zeeland (DWZ), het werkleerbe- drijf van Emergis, houdt morgen open dag van 10 tot 16 uur op de locatie Scottweg 4 in Goes. Met de medewerkers van DWZ mogen de bezoekers zelf aan de slag met demonteren, sorteren en recyclen van producten. Ook een rondleiding op de werk plaats en een demonstratie van de goederenverwerking staan op het programma. DWZ demonteert en recyclet pro fessionele apparaten, elektronica en andere artikelen. De werk plaats richt zich op de re-integra tie van mensen die psychiatrische problemen hebben of hebben ge had. Zaterdagmiddag om 14.00 uur sluit de winkel voor vier dagen om vrijdag te heropenen met het gezicht gekeerd richting de toe komstige concurrent: de Aldi. Harold van den Dries is er, na twee jaar wikken en wegen, klaar voor. Hij ziet de vernieuwing - de derde in zijn 14-jarig winkelier schap - als een investering in het bestaan van zijn gezin en in het bestaan van de inwoners van Wis senkerke. Die zijn donderdaga vond 28 maart tussen 19 en 21 uur welkom op een openingsfeest. Even tevoren is de winkel dan weer ingeruimd met hulp van fa milie, kennissen en vrijwilligers van muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke. Van den Dries is vol goede moed over de toekomst. De Raad van State moet nog be- slissen of de Aldi mag bouwen aan de Voorstraat. „Komt de Aldi, dan ben ik voorbereidt en zo niet, ook." Het spijt hem wel dat de ge meente de aanleg van het parkeer terrein tussen zijn winkel en het bouwterrein heeft laten stilleg gen. De ondernemersvereniging Wissenkerke bezorgde het college daar gisteren protestbrief over met handtekeningen van veel mis noegde ondernemers en omwo nenden. Voorzitter John Baaij „Het is gevaarlijk en geen gezicht, dat braakliggende terrein midden in het dorp." Een omwonende dreigde naar de Voorzieningen- rechter te gaan als de aanleg door gaat. Het parkeerterrein hoort bij het geschorste Aldi-bestemmings- plan, stelt hij. Wethouder Adrie van der Maas wil de Raad van Sta- teprocedure niet in de waagschaal stellen. „We moeten de uitspraak van de Raad afwachten." weGeNeR Media Foutparkeerders aangepakt door Frank van Cooten 6 Het verkeersbesluit ligt zes weken ter inzage. Daarna is het parkeerverbod in een deel van de Dorpsstraat in Hein kenszand van kracht. Parkeren mag al leen nog maar in de parkeervakken. -V Meer bereiken. Met Wegener door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Attent-supermarkt Van den Dries heropent volgende week met een vernieuwde Gemaks winkel aan de Oostvoorstraat in Wissenkerke: een grotere broodaf deling, nieuwe koelwanden met vlees en zuivel en een grotere groentenafdeling. De zaak krijgt ook een breder drogisterij-assorti ment met zelfzorggeneesmiddelen. John Baaij Harold van den Dries haalt deze week zijn supermarkt in Wissenkerke helemaal leeg - met hulp van onder andere muziekvereniging Apollo - om volgende week weer open te gaan in een vernieuwde winkel, foto Marcelle Davidse De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naarwww.bezorgers.nl voor Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52