Kwaliteit van gemeente Deel van De Kraaijert Bezoeker geeft Staat Op termijn leeg dikke voldoende Roncalli?t Natuurlijk melaljelje ~aan BEVELANDEN en THOLEN 21 Op achttiende verjaardag direct verantwoordelijk binnenstad Coes roncouj VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 week, blijven schulden op de loer liggen. „Vijftig euro in de week is weinig, maar een uitkering is ook niet veel." Met Schuldhulpmaatjes willen de samenwerkende hulporganisaties en de gemeente het voortdurende tobben over geld zo veel als moge lijk is, de wereld uit krijgen. Van Vuuren: „Want dat soort proble men overschaduwt je hele be staan. Zodra eert mens over de puinhoop heen kan kijken, weer wat licht ziet aan de financiële ho rizon, klaart alles op en kan hij er weer tegenaan." Schuldhulpmaatjes onderscheidt zich van de hulp die Humanitas en SMWO bieden door de lengte van de samenwerking. Humani tas helpt de mensen met het in zicht in de eigen financiële situa tie tot aan de schuldsanering. SMWO doet het op dezelfde ma nier, maar moet die taak in de toe komst afstoten. De uitbouw van de Emmense proef over een groot aantal plaat sen in Nederland komt voor de ge meente Goes dus als geroepen. Voor de cliënten ook, hoopt Daan van Vuuren. RONDKOMEN MET INKOMEN Als Ilse Evers vanmorgen wakker wordt, is ze achttien jaar. Einde lijk volwassen. En verantwoorde lijk voor eigen daden en beslissin gen. Om die verantwoordelijk heid te bekrachtigen, mag de Aar- denburgse direct stemmen. Mede uitmaken wie de gemeente Sluis de komende vier jaar bestuurt „Ja rig zijn en ervaren dat je stem ge lijk meetelt. Ik sprong een gat in de lucht toen duidelijk werd dat de raadsverkiezingen op mijn ver jaardag zouden zijn. Ik heb dan ook goed opgelet of mijn stempas wel echt in de bus viel." Moeite om de partij te vinden die bij haar past, heeft Ilse niet. Vader Robert is fractievoorzitter van de PvdA in de Sluise raad. En de leer linge van 5 havo van het Zwin College is weliswaar achttien, maar heeft geen behoefte om zich tegen pa af te zetten. „Als we het thuis over de stand van zaken in Sluis of in de wereld hebben, ben ik het vaak met hem eens." Dat de 'oude' Evers, in tegenstel ling tot enkele andere raadsleden, wél vindt dat jongeren pas op hun achttiende in plaats van op hun zestiende alcohol mogen drinken, is een 'beetje conserva tief van hem. „Maar ik ga toch meestal in België uit. En hoewel ik geen drank nodig heb om het leuk te hebben, heb ik die drie maanden dat ik nog zeventien was, niet droog hoeven staan." r WISSENKERKE - Het Noord-Beve- landsymposium wordt dit jaar ge wijd aan de 'Kwaliteit van de ge meente'. r Spreker is specialist in bestuurs kunde Arno Korsten, honorair hoogleraar aan de Universiteit Maastricht en emeritus hoogle raar Bestuurskunde aan de Open Universiteit Nederland. Het sym posium is vrijdag 26 september in Kortgene. Door de aanscherping van de zorgzwaartepakketten (zzp's) ko men minder mensen in aanmer king voor een plaats in een zorgin stelling. Dat heeft gevolgen voor een instelling als De Kraaijert. Overkoepelende zorgorganisatie SVRZ en woningcorporatie R&B zoeken naar mogelijkheden om de op termijn leegstaande vleugel verantwoord te hergebruiken. Directeur Peter Bevers van R&B denkt bijvoorbeeld aan de bouw van zelfstandige seniorenwonin gen in het leegstaande deel van De Kraaijert. „We hebben te ma ken met het vraagstuk van de scheiding tussen wonen en zorg. Steeds minder mensen komen in aanmerking voor een plek in een zorginstelling. Daar moeten we dus op inspelen. Vanuit onze maatschappelijke verantwoorde lijkheid gaan we dat serieus on derzoeken." De ontwikkelingen bij De Kraa ijert worden 25 maart toegelicht tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad. De vergadering begint om 19.30 uur in De Zandlooper. GOES - Bezoekers geven de bin nenstad van Goes gemiddeld een 7,8. Dat blijkt uit een onderzoek van het CDA. Dat heeft bezoekers aangesproken en gevraagd wat de mensen in de stad bevalt. Dat bleek het compacte centrum te zijn maar ook een afwisselend winkelaanbod. Ook vonden de be zoekers Goes schoon en netjes. Toch waren er ook enkele min puntjes. Verreweg de meeste men sen vonden de parkeergelegen heid slecht: te ver weg en te duur. Wat ook veel bezoekers stoorde, was het grote aantal leegstaande winkels. De suggestie was dat de huren veel te hoog zijn. WOENSDAG 19 MAART 2014 I Mensen wachten vaak tot ze door de bomen het bos niet meer zien, eer ze hulp zoeken bij schulden, foto Marcelle Davidse Het Schuldhulpmaatjesproject wil mensen helpen rondkomen met hun inkomen. Vrijwilligers geven persoonlijke on dersteuning in de financiële admi nistratie. De vrijwilligers zijn speciaal ge traind. Ze weten welke papieren al lemaal nodig zijn voor een even tueel schuldsaneringstraject, maar weten ook de weg naar gespreide betalingsregelingen. De vrijwilligers zijn gerecruteerd uit de kerken, het Leger des Heils en de gemeente, die het project samen dragen. De coördinatie ligt bij het Leger des Heils. Wie ook schuldhulpmaatje wil worden of wie om de hulp van een dergelijk maatje verlegen zit, kan contact opnemen met het Le ger des Heils of mailen naar shvgoes@legerdesheils.nl. door Frank van Cooten LEWEDORP - Een deel van zorgin stelling De Kraaijert in Lewedorp komt op termijn leeg te staan. 1 1 m atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalli-boz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51