SCP geschokt door hakenkruis op posters Buurt geeft verzet tegen studentenbar Roosevelt niet op PZC De verkiezingsnacht met alle uitslagen in onze E-paper! 20 BEVELANDEN en THOLEN SCHULDHULP Leger des Heils wil met het project Schuldhulpmaatjes de drempel naar schuldhulp aanzienlijk verlagen. „Ik denk dat de propagandacom- missie ze heeft weggehaald. Dit moet gedaan zijn door een zieke geest. Ik heb er geen woorden voor. Die aan de Molenlaan zijn nog vlak in de buurt van de kerk van de gereformeerde gemeente Volgens advocaat Jos Wouters ho pen ze nu via de rechtbank hun gelijk kunnen halen. Hij bena drukt dat de bewoners niet tegen een studentensociëteit in het voormalig postkantoor zijn, maar wel tegen een bar met late slui tingstijden. „Dat is in strijd met verschillende vergunningen van de gemeente." Over zes weken doet de Middel burgse rechtbank uitspraak in de zaak die de bewoners hebben aan gespannen tegen de gemeente. Volgens Wouters blijkt nu al dat er overlast ontstaat als studenten midden in de nacht de bar van het common house verlaten. Vol gens hem was dat te voorzien en helpen de aangekondigde maatre gelen niet. Volgens de raadsman belden de bewoners in het begin nog wel naar de speciale klachten lijn, maar zijn ze daar nu mee ge- ook. Hier spreekt haat uit", rea geert wethouder Sinke. Er zijn in Yerseke en de rest van de gemeente Reimerswaal meer incidenten geweest met wegge scheurde posters, maar daar had den meer partijen mee te kam pen, vertelt Sinke. Ook posters van het CDA waren in Yerseke be klad met schunnige tekeningen. „Maar het misbruik van dat sym bool uit die trieste geschiedenis, dat hebben we niet eerder meege maakt." Ook burgemeester Jan Huisman laat weten dit niet eer der meegemaakt te hebben. Sinke weet nog niet of hij aangifte doet. „Ik weet niet of dat iets uithaalt." stopt omdat ze het idee hebben dat bellen toch niet helpt. Directeur/bestuurder Jorrit Snij der van het UCR laat op zijn beurt weten dat hij en de studen ten de beslissing de rechtbank af wachten. Hij geeft aan dat vol gens de studenten tot nu toe maar drie keer gebeld is naar de speciale klachtentelefoon. „Waar van een iemand dat deed om ons te feliciteren met de opening van het common house." In de beide andere gevallen is vol gens hem direct gereageerd door de studenten op de meldingen van overlast. Hij raadt omwonen den dan ook aan om gebruik te malen van die speciale lijn als er klachten zijn. „Want daar is die lijn voor bedoeld." Hij benadrukt dat de studenten heel blij zijn met het common house en dat ve len er gebruik van maken, zowel overdag als 's avonds om te stude ren, een broodje te eten en elkaar te ontmoeten. GOES - „Schulden", weet Daan van Vuuren van het Leger des Heils in Goes, „beginnen altijd met een rekeningetje dat wel even kan blijven liggen. Dan komt er een tegenvaller en voor je het weet ligt er een heel stapeltje. Na een poosje dreigt de energiele verancier gas en licht af te sluiten en is de schade al bijna niet meer te overzien. Onze ervaring is, dat mensen eigenlijk altijd te laat er gens aankloppen voor hulp bij het oplossen van schuldproble men. Op het moment dat ze door de bomen het bos al niet meer zien." Het Leger des Heils in Goes is daarom ingestapt in een project dat Schuldhulpmaatjes heet. „Bij ons korps in Emmen heeft dat ge weldig veel vruchten afgeworpen. Daar is al meer dan tien jaar gel den een proef gestart, die in de laatste jaren na het begin van de crisis enorm veel effect heeft ge had. Getrainde vrijwilligers heb ben mensen geholpen om inzicht te krijgen in hun financiële situa tie en hoe die stapsgewijs kon worden opgeschoond. Dat heeft er in Emmen voor gezorgd dat minstens vijftien dreigende uit huiszettingen wegens huurachter stand niet door hoefden te gaan." Om het project in Emmen op de Goese situatie te kunnen leggen, is het Leger naar de gemeente ge gaan, die wel oren had naar het project. Vervolgens is Van Vuuren in de Goese kerken gaan zoeken naar vrijwilligers die bereid zijn schuldhulpmaatje te worden. „We hadden zo al twaalf vrijwilli gers die de training wilden vol gen. Inmiddels is die afgerond en zijn er al vier schuldhulpmaatjes aan de slag." Door de coördinatie bij het Leger des Heils te laten, kan het project heel laagdrempelig blijven. „Wij krijgen in onze kleding- en meu belmagazijnen, de daklozenop- vang en de ontmoetingen veel mensen die de eindjes maar moei lijk aan elkaar kunnen knopen. Daar wordt het contact gemakke- Vijftig euro in de week is weinig, maar een uitkering is ook niet veel lijk gelegd. Bovendien gaan er weer een paar honderd paaspak- ketten naar de minima deze we ken. Wij hebben het meeste zicht 1 op waar hulp hard nodig is. Het blijft natuurlijk zo dat we men sen niet kunnen dwingen om een helpende hand te vragen, maar we bieden hem altijd." Wat de schuldhulpmaatjes doen, is in principe een voorbereiding op de schuldsanering van de ge meente. Daarvoor moeten dikke mappen met papieren worden ver zameld, waaruit duidelijk wordt wat het inkomen is, wat de vaste lasten zijn en wie de schuldeisers zijn. „In sommige gevallen is het al genoeg dat er inzicht ontstaat en dat de weg wordt gewezen naar regelingen met de schuld eisers. Dan hoeven de mensen he lemaal niet meer in de schuldsa nering, maar helaas is dat niet al tijd zo", aldus Van Vuuren. De begeleiding voor de schuld hulpmaatjes houdt niet op als de map compleet is en de mensen bij de gemeente terecht kunnen. „We blijven begeleiden, want het is niet gemakkelijk om drie jaar lang van vijftig euro per week te leven. Soms moeten mensen een heel ander bestedingspatroon aan leren, want heel vaak is de op bouw van schulden een gevolg van echtscheiding of baanverlies. Daar kunnen de vrijwilligers ook bij helpen." Je moet het, volgens Van Vuuren, zien als een treintje met twee wa gonnetjes. De locomotief is de sig- r nalering. Daar achter hangen be geleiding en nazorg als wagons,i want ook als je weer meer mag uitgeven dan vijftig euro in de VERKIEZINGEN 2014 MELD U ZICH NU pzc.nl/abonnee door Claudia Sondervan YERSEKE - De SGP-lijsttrekker in Reimerswaal Jaap Sinke is geschokt door de bekladding met hakenkrui zen van verkiezingsposters met zijn portret in Yerseke. De posters, onder meer bij de rotonde Molen laan en de Grintweg, zijn gisteren verwijderd. door Emile Calon MIDDELBURG - Bewoners van de Lange Noordstraat en omgeving in Middelburg blijven zich verzetten tegen de late openingsuren voor de bar in de kelder van het Com mon House Elliot van de studenten van het University College Roose velt (UCR). Omwonenden willen dat de rechter de bar van de stu dentensociëteit in de Mid delburgse Noordstraat sluit. door Mieke van der Jagt Daan van Vuuren Hulp om over de puinhoop heen te kijken Niet alle uitslagen van de verkiezingen voor de gemeenteraad zullen donderdag de krant halen, omdat het tellen van de stemmen nachtwerk wordt. Als abonnee hebt u de mogelijkheid om donderdag uw vertrouwde krant op E-paper te lezen, maar dan compleet met alle uitslagen en achtergronden. Heeft u zich nog niet aangemeld? Meld u dan nu eenmalig aan op www.pzc.nl/abonnee en krijg onbeperkt toegang tot al het digitale nieuws. Alleen van toepassing voor abonnees die de krant 6 dagen per week thuis ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50