Geen heer, maar wel weer meester SPORT 27 De Nooijer drie duels niet op bank FC Dordrecht moet het drie wedstrijden stellen zonder assistent-trainer Gerard de Nooijer. De Zeeuwse coach heeft het schikkingsvoorstel van de aanklager geaccep teerd dat hij kreeg omdat hij WV-speler Joeri Schroijen zou hebben geduwd. Bij de strafmaat hield de aanklager rekening met een voorwaar delijke straf die De Nooijer vorig jaar kreeg toen hij een scheidsrechter opsloot in de kleedkamer. UCI moet Belg Keisse ton betalen Middenvelder Kevin Stroot- man is gisteren in het AMC in Amsterdam met succes aan zijn knie geopereerd. Tij dens de twee uur durende ingreep is een reconstructie van de voorste kruisband uitgevoerd door Nederland se artsen. Het hoofd van de medische staf van AS Roma was bij de operatie aanwe zig. Strootman zal over een aantal dagen in Amsterdam aan zijn revalidatie begin nen. De internationale wielren- unie (UCI) moet de Belg Iljo Keisse een schadevergoe ding van ïoo.ooo euro beta len. Het Hof in Brussel heeft dat volgens de sportsite Sporza gisteren in hoger be roep bepaald. De rechter was van mening dat de baan- renner, die ook op de weg aardig kan meekomen, ten onrechte werd geschorst we gens doping en daardoor in 2010 en 20ii niet kon rijden. Geslaagde operatie voor Strootman José Mourinho is bepaald geen heer. Maar, ook gis.teren was de Chelsea-coach wel weer de mees ter. Chelsea klopte Galatasaray met 2-o en staat in de kwartfina les van de Champions League. Na de ï-i in Istanboel koesterde Gala tasaray weliswaar nog enige hoop op een plaats bij de laatste acht, de moed zal Wesley Sneijder en Didier Drogba na vier minuten op Stamford Bridge al in de voet balschoenen gezakt zijn. Samuel Eto'o, de Afrikaan die de vooraf met een mooi spandoek en ge zang begroette continentgenoot Drogba moet doen vergeten, maakte dat zowel verdediger Chedjou als keeper Muslera er slecht uitzag: ï-o. Even voor rust gooide Gary Cahill het duel al in het slot. De tweede helft was knap saai. Galatasaray wil weliswaar de we reld bestormen, het elftal heeft daarvoor simpelweg te weinig kwaliteit. En een trainer, Roberto Mancini, die er maar niet in slaagt zijn spelers op de juiste plek te zetten. Sneijder speelde ook gis teravond weer vooral aan de lin kerkant, terwijl de geschiedenis bewezen heeft dat hij het beste tot zijn recht komt achter de spit sen. Mourinho stipte dat ook nog maar eens aan. „Op die positie hoort Wesley nog steeds tot de top drie van de wereld." Zoiets doet Mourinho niet zo maar. Hij zou het kunnen zeggen omdat hij Sneijder hoog heeft zit ten. Mourinho weet echter vooral dondersgoed dat zijn collega's meeluisteren, dat hij ze geregeld het bloed onder de nagels van daan haalt. En dus sart hij er voor al Mancini mee. Het interesseert hem niks. Mou rinho is niet op aarde om een an der te plezieren, hij heeft door gaans in zijn eentje al voldoende lol. Collega's zijn er om te schoffe ren, niet om te knuffelen. Mancini en Mourinho leven al ja ren op voet van oorlog, nadat de Italiaan suggereerde dat hij aan de basis stond van het succes dat Mourinho met Inter behaalde. Mancini, voorganger van Mourin ho bij Inter, wilde deze week in Londen de lucht tussen de twee klaren door de Portugees uit te no digen voor een etentje. Waar an deren met enige beleefheid zo'n invitatie in ieder geval overwe gen, had Mourinho zijn antwoord direct klaar: no! Zaterdag zag Mourinho door een ï-o-nederlaag tegen Aston Villa de voorsprong in de Premier Lea gue op de achtervolgers Liver pool, Arsenal en Manchester City slinken. Komende zaterdag speelt Chelsea tegen Arsenal. Gistera vond laat al zal Mourinho nage dacht hebben over de eerste steke lige opmerkingen aan het adres van Arsène Wenger, die dan zijn duizendste wedstrijd als hoofd trainer van Arsenal coacht. Real Madrid rust niet op lauweren Real Madrid verschalkte gis teravond ook in de return het Schalke 04 van Klaas Jan Huntelaar. Na het heenduel in Gelsenkirchen was de strijd al gestreden (1-6 voor Real), maar de Koninklijke won ook het tweede duel. Het werd 3-1. Cristiano Ro- naldo scoorde tweemaal. El- varo Morata nam het derde doelpunt voor zijn rekening. Tim Hoogland bepaalde de ruststand op 1-1. Marco van Ginkel dicht bij rentree Nog geen zes maanden na zijn zware knieblessure hoopt Marco van Ginkel vrij dag bij Jong Chelsea zijn ren tree te maken. „Officieel ben ik al niet geblesseerd meer", liet de 21-jarige middenvel der gisteren bij de NOS we ten. „Ik train alweer volop mee met de groep." Van Gin kel scheurde op 24 septem ber in het bekerduel met Swindon Town de kruis band van zijn rechterknie af. WOENSDAG 19 MAART 2014 Diploma ZEIST BRUSSEL ffe AMSTERDAM De international die Oranje in april 1993 met een benutte strafschop tegen Engeland in de race hield voor het WK (boven), kreeg eind vorig jaar het hoog ste trainersdiploma uitgereikt door KNVB-baas Bert van Oostveen. Volgend seizoen debuteert Van Vossen bij Fortuna Sittard. foto's VI Images door Edward Swier LONDEN - Over zijn kennis van het voetbalvak bestaat inmiddels geen twijfel meer, daarvoor heeft hij sim pelweg te veel prijzen gewonnen. Maar over zijn fatsoensnormen lo pen de meningen uiteen. De één noemt hem een hork, de ander een hooligan, slechts weinigen zien in hem een vriendelijke vent. Chelsea plaatste zich dank zij een 2-0-zege op Galatasa ray voor de kwartfinale van de Champions League. MADRID LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47