Programma is praktisch Kleinschalig onderwijs De HZ gaat de komende jaren internationaal en digitaal. Het doel is meer buitenlandse studenten en beter onderwijs. 24 ZEELAND TOEKOMSTPLANNEN HOGESCHOOL Naam: Lukas Liaukevicius Leeftijd: 20 Studie: International Busi ness and Management Stu dies (eerstejaars) Komt uit: Litouwen „Vlissingen is heel anders dan Vilnius, maar het heeft een goede 'vibe'. Ik hou van de zee, de zon en de rust. Ik wilde graag naar het buitenland en uit vinden hoe het is om in een kleine stad te stude ren. Het programma van de HZ spreekt me aan, om dat het heel praktisch is. In de lessen wordt niet alleen kennis bijgebracht, maar ook vaardigheden die je verder helpen in het leven. Er zijn veel internationale studenten. We delen idee ën en standpunten. Daar door leer je dingen vanuit breder perspectief te bekij ken." Naam: Raul Voda Leeftijd: 19 Studie: logistiek manage ment (eerstejaars) Komt uit: Roemenië „Ik wilde studeren in een land waar ze Engels spre ken. Groot-Brittannië was te duur. Daarom ben ik naar Nederland gekomen. Ik vind het leuk hier, want de mensen zijn open-min ded. Er is hier geen goed of fout. Bovendien is de kennis op het gebied van logistiek hier enorm. Ik heb voor de HZ gekozen, omdat ze hoog op de rang lijsten staan en omdat het onderwijs kleinschalig is. In Roemenië heb je colle ge met tweehonderd men sen, hier krijg je persoonlij ke begeleiding van docen ten. Je kunt ze midden in de nacht de gekste vragen stellen." Vlissingen is heel anders dan Vilnius, maar het heeft een goede Vibe' VLISSINGEN - Raul uit Roemenië wilde dol graag de logistieke wereld in en zijn Engels verbeteren. Hij koos voor een studie in Vlissin gen, omdat de HZ goed aangeschreven staat. Lukas uit Litouwen wilde in het buitenland studeren. De rust en het strand lokten hem naar Zeeland. De jongens voelen zich in Zee land als een vis in het water. Als het aan de HZ ligt, dan verwelkomt de ho geschool de komende vier jaar nog veel meer internationale studenten in Vlissingen. Dat staat in het nieuwe strategisch instellingsplan van de Zeeuwse hogeschool. „We willen een bijdrage leveren aan wereld vraagstukken, vergrijzing en innovatie van Zeeuwse bedrijven", zegt Adri de Buck, voor zitter van het college van bestuur. „Economi sche activiteiten verplaatsen zich naar landen als Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Onze studenten moeten daarom kennis hebben van die landen. Zeeland is de meest exportgerichte provincie van Neder land. Dat willen we terug laten komen in ons onderwijs." En natuurlijk speelt de bevolkingskrimp ook een rol in de toekomstplannen. Want wil de HZ genoeg studenten houden, dan zal de ho geschool nieuwe doelgroepen moeten aanbo ren. In Zeeland wordt de aanwas van nieuwe studenten de komende jaren immers alleen maar minder. Het onderwijsprogramma van de HZ wordt daarom de komende jaren internationaler. Over twee jaar wordt veertig procent van de opleidingen in het Engels aangeboden. De Buck: „Elke opleiding krijgt Engelstalige on derdelen: studenten volgen colleges in het En gels, lezen Engelstalige literatuur en bestude ren internationale casussen." Met die veranderingen hoopt de HZ meer jon geren uit het buitenland te trekken. Op dit moment telt de HZ bijna vierhonderd interna tionale studenten, in 2017 moeten dat er bijna zeshonderd zijn. Het gaat dan om jongeren die hun hele opleiding in Vlissingen volgen en de HZ dus geld opleveren. Daarnaast zijn er zo'n 250 tot 300 uitwisselingsstudenten: zij blijven veelal één semester in Vlissingen. De HZ wil tot en met 2017 groeien van 4600 naar 4850 studenten. Een derde van de hbo'ers komt dan van buiten de regio (dat wil zeggen: Zeeland en West-Brabant). De hogeschool wil niet alleen meer buitenlan ders trekken, maar spoort haar Nederlandse studenten ook aan om internationale ervaring op te doen. Twintig procent van de studenten brengt straks een semester door in het buiten land om lessen te volgen of stage te lopen. Bij een deel van de opleidingen wordt dat percen tage overigens nu al gehaald. De HZ staat de laatste jaren in de hoogste re gionen van ranglijsten in de keuzegids voor het hoger onderwijs en Elsevier. Die topposi tie wil de hogeschool graag vasthouden. De HZ wil meer over foto's Lex de Meester door Cornelleke Blok Lukas Liaukevicius uit Litouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46