Alert!: Ambtenaar moet hier wonen Veerdienst kan goedkoper en beter 'Zondagsontheiliging door City of Dance' Feestje bij Kibeo SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Houterman Verbouwing? KINDEROPVANG www.ajhouterman.nl Alert! heeft uitgezocht dat 114 van de 365 Schouwen-Duivelandse ambtenaren niet op het eiland wo nen. Volgens de partij heeft dat veel negatieve effecten. Zo zou bij een ramp niet tijdig een crisiscen trum kunnen worden bemand. Ook zou werkgelegenheid aan Schouwen-Duiveland voorbij zijn gegaan vanwege te weinig betrok kenheid van ambtenaren. Met 114 nieuwe inwoners zou de krimp te lijf worden gegaan, zou er meer belasting binnen komen en zou den er minder kilometers woon werkverkeer worden gemaakt. Alert! beseft dat ambtenaren niet verplicht zijn te wonen in de ge meente waar zij werken. Toch zou de gemeenteraad via verorde ningen kunnen bewerkstelligen dat de negatieve effecten van el- derswonende beleidsmakers wor den verminderd. Dat schrijft Alerti-oprichter Chris Schone- man op de site van zijn partij. Wethouder Wim Stouten, die por tefeuillehouder personeelszaken Gilles Houtekamer vervangt, rea geert nuchter op het betoog van Alert!. „Dat betekent dus dat twee derde van onze ambtenaren hier woont. Wij selecteren op kwali teit. Ambtenaren moeten betrok ken zijn en goed werk leveren. Daarvoor is het niet nodig dat ze hier wonen. Voor sommigen, denk aan sociaal rechercheurs, is het zelfs beter dat ze elders wo nen. Ik vind het een raar idee. Be- Stel dat al onze inwoners die in Rotterdam werken, daar ook moeten wonen lastingambtenaren van ons wer ken in Middelburg. Moeten die nu verhuizen? Er zijn ook ambte naren van andere gemeenten die hier wonen. Moeten die weg? En dat crisiscentrum is niet Schouws, maar Zeeuws." De verwijzing naar het bedrijfsle ven, waar mensen makkelijker tot verhuizen zijn aan te sporen, vindt Stouten gevaarlijk. „Stel dat al onze inwoners die in Rotter dam werken, daar naar toe moe ten verhuizen. Dan kon wel eens faliekant mis gaan, als je het over bevolkingskrimp hebt." Stouten noemt het 'frappant' dat Alert! dit onderwerp aan dê vooravond van de verkiezingen aansnijdt. Fanfare geeft jaarconcert Muziekvereniging Ooster- lands Fanfare geeft zaterdag vanaf 19.30 uur in dorpshuis Oosterhof te Oosterlande haar jaarconcert. De fanfare, onder leiding van dirigent René Bogaarts, opent het concert. Na de pauze is het optreden van de Grevelinger Musikanten. De toegang is gratis. Nog kramen vrij voor Renessedag Op 31 mei aanstaande is het weer Renessedag. Die dag wordt er onder meer een tweedehandskledingmarkt gehouden in het dorp. Voor de kledingmarkt zijn nog kramen beschikbaar. Verkopers kunnen zich aan melden kan via het email adres info@renessedag.nl. Een informatiekraam van de Kledingbank uit Zierikzee is ook aanwezig tijdens de Renessedag. Dorpsraad zoekt bestuursleden Na het aftreden van voorzit ter Ineke Bos en .vice-voor- zitter Peter Boodt is de dorpsraad Kerkwerve op zoek naar nieuwe bestuurs leden. Het is een van de agendapunten van de ver gadering van de dorpsraad die op donderdag 3 april om 20.00 uur wordt gehou den in Dorpshuis 't Zuudèn- de. Kandidaten voor het be stuur kunnen zich aanmel den via 06-46223863 of info@ dorpsraad-kerkwerve.nl. MIDDELBURG - De fractie van de SGP vreest dat de City of Dance de zondagsrust in Middelburg wel heel erg gaat verstoren. De fractie laat in schriftelijke vra gen aan het dagelijks bestuur van de gemeente weten dat het met verbazing geconstateerd heeft dat dat het dancefestival niet alleen een vergunning heeft gekregen voor de zaterdag, maar ook voor de zondag. De fractie vindt dat te leurstellend vanwege de aantas ting van de zondagsrust, zo schrijft fractievoorzitter Chris Dekker. Hij wijst er ook op dat vlakbij het Hof van Tange, waar het festival plaatsvindt, de Wester- kerk ligt. Hij wil dan ook weten of het dagelijks bestuur ervoor ge zorgd heeft dat tijdens de dien sten in die kerk er geen overlast wordt veroorzaakt. Ook wil hij weten of de gemeente, voor het af geven van de vergunning, overleg heeft gehad met kerken en omwo nenden. Volgens Dekker staat de zondags rust in Middelburg steeds meer onder druk. En de City of Dance noemt hij een 'heel erge aantas ting' en zelfs een zondagsontheili ging. „Het veroorzaakt dermate veel overlast dat het volstrekt on gepast is om dit op zondag toe te staan." De student scheepsbouw en mari tieme techniek aan de Technische Universiteit in Delft heeft in een notitie allerlei voorstellen uitge werkt voor de huidige veerdienst. Tot nu toe krijgt hij echter nul op het rekest bij de provincie die de veerdienst subsidieert. Gedeputeerde George van Heuke- lom die verantwoordelijk is voor de veerdienst, heeft het al vaak aangegeven: de fast-ferry tussen Breskens en Vlissingen is relatief duur. De onderhoudskosten zijn hoog en het brandstofverbruik is fors, wat zeker de laatste jaren flink doortikt in de exploitatielas ten. Bovendien laat de inzetbaar heid van de schepen nogal eens te wensen over. „Voor mij was dat reden om alternatieven op een rij tje te zetten", geeft Keijmel aan, „want ik vind het belangrijk dat er een goede veerdienst tussen Breskens en Vlissingen is, één die tot in lengte van jaren kan wor den onderhouden. Het is een le vensader voor West-Zeeuws- Vlaanderen." Keijmel heeft vooral in Noorwe gen gekeken, waar volop veerdien sten zijn in de fjorden. Noren zijn volgens hem ver in de ontwikke ling van veerschepen die zeewaar dig en milieuvriendelijk zijn. „Zo wordt er gewerkt aan een schip dat op aardgas kan varen." In totaal elf scheepstypes zijn door Keijmel met elkaar vergele ken. De swath-schepen die mo menteel tussen Breskens en Vlis singen varen, kosten in zijn bere kening ruim 1,5 miljoen euro aan brandstof per jaar. Een Noors veer schip dat naar zijn oordeel de voorkeur verdient, zit op bijna 1,2 miljoen euro. Dit veerschip kan een beperkt aantal auto's vervoe ren, wat volgens Keijmel aan het veer Breskens-Vlissingen een meerwaarde zal geven. Kleine aan passingen aan de veerinstallaties zouden slechts nodig zijn om au to's te kunnen laden en lossen. WOENSDAG 19 MAART 2014 Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 BRUINISSE - Kinderopvang Kibeo neemt vandaag de nieu we vestiging De Meerpaal aan de Dreef in Bruinisse offici eel in gebruik. „We draaien al enige tijd, maar deze week besteden we daar op feestelijke wijze nadere aandacht aan", zegt unitmanager Klaske Kloet. De vestiging biedt hier onder één dak een kinderdagverblijf, peutergroep en buitenschoolse opvang voor kinderen tussen 0 en 12 jaar. Naast de officiële ingebruikname vanmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur, mogen belangstellenden ook donderdag nog een kijkje nemen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De partij Alert! wil dat de nieuwe gemeenteraad via veror deningen regelt dat zoveel moge lijk ambtenaren van de gemeente Schouwen-Duiveland hier komen te wonen. Wethouder Wim Stouten OOSTERLAND RENESSE KERKWERVE door Harmen van der Werf BRESKENS - De veerdienst Vlissin- gen-Breskens kan goedkoper, mi lieuvriendelijker en zou ook weer auto's kunnen overzetten. Tot die conclusie komt Sebastian Keijmel uit Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45