Ondanks oorlog toch schoolfoto in Kerkwerve Kiek noe! 1II1 IWeede Colour Run in Terneuzen Cursus a>s door Fietsersbond TfateTU I Nju ^Woori2W> 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Hakenkruizen op posters SGP in Reimerswaal en 'HP Twee bestuursleden streekvereniging stappen op. De één wil geen verzet, voor de ander gaat verzet juist niet ver genoeg. ZIERIKZEE - Een bestuurscrisis wil voorzitter Wijnand Renden van de vereniging Stad en Lande het niet noemen. „Dat zou overdre ven zijn." Feit is wel dat hij zijn functie ter beschikking stelt van wege de kwestie Havenpark in Zierikzee. Bestuurslid Aize Mein- tema deed dat al eerder. Ook van wege de herinrichting van dit deel historisch stadscentrum. „Als ik blijf, kom ik met mezelf in de knoop", verklaart Renden zijn opstappen per 1 mei. In het maart nummer van het Mededelingen blad schrijft de ex-wethouder er geen moeite mee te hebben een meerderheidsstandpunt - dat niet het zijne is - te ondersteunen. „Maar het wordt anders als de ver eniging faliekant tegen bepaalde plannen is die ik als bestuurder heb ingebracht in de gemeente raad, en ik diezelfde plannen nu als voorzitter van Stad en Lande moet bestrijden. Doordat ik me hier ongelukkig bij voel, heb ik na lang beraad besloten mijn voorzit tersfunctie na de voorjaarsverga dering neer te leggen." Renden is voorzitter sinds december 2012. Renden stapt dus op omdat hij zich niet kan verzetten tegen het herinrichtingsplan voor het Ha venpark en Kraanplein. Anders ligt dat voor medebe stuurslid Aize Meintema. Hij leg de zijn functie neer omdat hij het verzet van Stad en Lande niet zwaar genoeg vindt. Stad en Lande maakte deel uit van de werkgroep van belangheb benden die B en W moest advise ren over het herinrichtingsplan. Toen de werkgroep met haar eind rapport kwam, vond Stad en Lan de daarin bitter weinig van haar adviezen terug. Meintema vond dat Stad en Lande daarom uit de werkgroep had moeten stappen. Maar een meerderheid van het be stuur wilde liever als lid van de werkgroep in gesprek blijven met B en W. Meintema zegde daarop zijn bestuurslidmaatschap op. Meintema leidde de werkgroep Planologie en was eerder vice- voorzitter van Stad en Lande. Bei de scheidend bestuursleden wo- nen in Zierikzee. Renden: „Het bestuur moet nu met twee perso nen worden uitgebreid. Uit het be stuur kiest de vereniging dan een voorzitter." De inrichting van Havenpark en Kraanplein is omstreden. Een aan tal omwonenden verzet zich erte gen. Bewoner Jacques Geschiere haalde 11.000 handtekeningen van Schouwen-Duivelanders en toeristen op. De gemeenteraad sloot vorige maand een compro mis. Het parkje wordt gereno veerd met een paar kleine, door de werkgroep aangedragen wijzi gingen. Het besluit over de drij vende trappen in de Oude Haven wordt pas genomen als die haven wordt gerestaureerd. Stad en Lande viert dit jaar het 75-jarig bestaan. De vereniging telt 659 leden. Klassen/oio 's van Schouwen -Duiveland Wanneer de foto precies gemaakt is, weten de mensen van het ge meentearchief Schouwen-Duive land niet, maar ze houden het op ergens tussen 1942 en 1944. Sommige Kieknoe-foto's zijn zoekplaatjes, maar daar is in dit geval geen sprake van. Alle namen van de kinderen zijn bekend. Het zijn, bovenste rij van links naar rechts: Piet van den Ber ge, Hans Cashoek PJzn, Leen Oost hoek, Theo Roskam, Wim Holm, Adrie van Gilst, Boy Unger, Ge rard van Huët Cor Lokerse, Freek Bakker, Jaap Kwaak, Jaap Griep, en Adrie van Liere. Tweede rij: Leen van Duivendijk, Kees van Malland, Truus Vleeshouwer, „Ik denk dat de propagandacom- missie ze heeft weggehaald. Dit moet gedaan zijn door een zieke geest. Ik heb er geen woorden voor. Die aan de Molenlaan zijn nog vlak in de buurt van de kerk van de gereformeerde gemeente ook. Hier spreekt haat uit", rea geert wethouder Sinke. Er zijn in Yerseke en de rest van de gemeente Reimerswaal meer incidenten geweest met wegge scheurde posters, maar daar had den meer partijen mee te kam pen, vertelt Sinke. Ook posters van het CDA waren in Yerseke be klad met schunnige tekeningen. „Maar het misbruik van dat sym bool uit die trieste geschiedenis, dat hebben we niet eerder meege maakt." Ook burgemeester Jan Huisman laat weten dit niet eer der meegemaakt te hebben. S Ria Kooijman, Netty Hoogerhei- de, Jannie van Houte, Leny Lucas, Willy van den Bout, Atie den Boer, Bientje Schuurbeque Boeije, Dinie Sies en Wouta Rib- bens. Derde rij: Bea de Zeeuw, Beb Stoutjesdijk, Frieda Anker, Riet Constandse, Greetje Doele- man, Dinie Dropsma, Jopie Beije, Matty Nolet en Tinie van Beve- ren. Onderste rij: Coen Ballintijn, Han Koster, Wim de Jonge en Ad- die Bolijn. Helemaal links staat juffrouw Versteeg. Herinneringen aan de openbare lagere school in Kerkwerve? Deel ze via een mailtje aan kieknoe@gmail.com. De eerste Colour Run in Terneu zen was zaterdag 28 september vo rig jaar een enorm succes. Meer dan tweeduizend deelnemers lie pen mee, van de Markt in Terneu zen over de Scheldeboulevard en terug. Iedereen stond er na afloop gekleurd op. Het weer werkte ook nog wonderwel mee. „Zulk goed weer is zeker eind sep tember bijzonder, vandaar dat we de run dit jaar iets vroeger in sep tember houden", meldt Van Wes ten. „We hebben deze keer ook doelbewust voor de vrijdagavond gekozen, omdat veel mensen aan gaven dat ze zaterdag vaak andere activiteiten hebben, zoals sport wedstrijden." Dit jaar kunnen maximaal 2500 liefhebbers meedoen aan de Co lour Run. Meer deelnemers kan de Markt in Terneuzen niet aan. Deelname kost volwassenen 17,50 euro plus 1,20 euro inschrijfgeld. Ze krijgen daarvoor een wit T-shirt en een speciale bril. Kinde ren tot twaalf jaar kunnen onder begeleiding van een betalende vol wassene gratis meelopen. Ze moe ten wel zelf voor een T-shirt en een zonnebril zorgen. De opbrengst van de Colour Run gaat, na aftrek van de kosten, naar een goed doel. Stichting Hulp hond Nederland was vorig jaar de gelukkige en ontving 15.202 euro. Rotary Terneuzen heeft voor de tweede editie nog geen goed doel bekendgemaakt. Van Westen: „We zijn er volop mee bezig. We willen er voor 1 april mee naar buiten komen." De inschrijving is vorige week ge opend op de website www.colour- yourday.nu. Het loopt storm. Al vijfhonderd mensen hebben zich aangemeld voor de tweede kleu- renloop in Terneuzen. GOES - De Fietsersbond Zeeland geeft zaterdagmiddag in Goes een beginnerscursus voor het gebruik van de gps tijdens het fietsen en wandelen. De cursus is bestemd voor gebrui kers van een Garmin-gps. De cur sisten dienen zelf in het bezit te zijn van een Garmin. De cursus is in Hotel Terminus. Kosten: leden 25 euro, niet-leden 35 euro. Voor aanmelden en informatie: Flip Nieuwenhuize, brigdamme @gmail.com of 0118-614848. Havenpark splijt Stad Lande door Ton van den Nouweland 16 Zestien maanden is Zierikzeeënaar Wijnand Renden voorzitter geweest, wanneer hij per 1 mei zijn bestuurs functie bij de heemkundige vereniging Stad en Lande neerlegt. tnrir.pzc. n I kirkn KERKWERVE - Tijdens de Twee We reldoorlog ging het schoolleven op Schouwen-Duiveland gewoon door, en werd ook zoals altijd een school foto gemaakt. Leerlingen van de openbare lagere school in Kerkwer ve poseren bij de school voor de fo tograaf. YERSEKE - De SGP-lijsttrekker in Reimerswaal Jaap Sinke is geschokt door de bekladding met hakenkrui zen van verkiezingsposters met zijn portret in Yerseke. De posters, onder meer bij de rotonde Molen laan en de Grintweg, zijn gisteren verwijderd. Voor meer oude schoolfoto's www.pzc.nl/kieknoe foto collectie gemeentearchief Schouwen-Duiveland door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het duurt nog even, tot vrijdag 5 september, maar servi ceclub Rotary Terneuzen heeft de inschrijving voor de tweede Colour Run in Terneuzen nu al geopend. „We willen genoeg voorbereidings tijd hebben", verklaart organisator Johan van Westen van Rotary Ter neuzen. „We hadden vorig jaar maar twee maanden en dat was aan de korte kant." Beleef en proef de lente op de www.lentetuinwoonbeurs.nl 21 t/m 23 maart 2014 Zeelandhallen Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44