Voor wie ook vandaag nog twijfelt: maak kennis met Corine den Baars. SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Op achttiende verjaardag direct verantwoordelijk VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER Als Ilse Evers vanmorgen wakker wordt, is ze achttien jaar. Einde lijk volwassen. En verantwoorde lijk voor eigen daden en beslissin gen. Om die verantwoordelijk heid te bekrachtigen, mag de Aar- denburgse direct stemmen. Mede uitmaken wie de gemeente Sluis de komende vier jaar bestuurt. „Ja rig zijn en ervaren dat je stem ge lijk meetelt. Ik sprong een gat in de lucht toen duidelijk werd dat de raadsverkiezingen op mijn ver jaardag zouden zijn. Ik heb dan ook goed opgelet of mijn stempas wel echt in de bus viel." Moeite om de partij te vinden die bij haar past, heeft Ilse niet. Vader Robert is fractievoorzitter van de PvdA in de Sluise raad. En de leer linge van 5 havo van het Zwin College is weliswaar achttien, maar heeft geen behoefte om zich tegen pa af te zetten. „Als we het thuis over de stand van zaken in Sluis of in de wereld hebben, ben ik het vaak met hem eens." Dat de 'oude' Evers, in tegenstel ling tot enkele andere raadsleden, wél vindt dat jongeren pas op hun achttiende in plaats van op hun zestiende alcohol mogen drinken, is een 'beetje conserva tief van hem. „Maar ik ga toch meestal in België uit. En hoewel ik geen drank nodig heb om het leuk te hebben, heb ik die drie maanden dat ik nog zeventien was, niet droog hoeven staan." WOENSDAG 19 MAART 2014 Vandaag zijn de gemeenteraadsverkiezingen en kunt ook u kiezen wie u graag in de gemeenteraad van Schouwen-Dulveland zou willen zien. Hoe meer mensen er gaan stemmen, des te beter is de maatschappelijke afspiegeling. Het is begrijpelijk dat sommigen door de bomen het bos niet meer zien en gewoonweg niet weten op wie ze moeten stemmen Waar doe ik goed aan? Wie heeft er echt hart voor "ons eiland* Mag ik u voorsteilen: Corine den Baars Corine is 50 jaren jong, woont al ruim 27 jaar op Schouwen-Duiveland, eerst in Zierikzee, nu in Haamstede en voordien heeft ze jaren op ons eiland gerecreèerd. Ze heeft op Schouwen-Duiveland drie kinderen grootgebracht. Ze zijn hier geboren en getogen en naar school geweest. Ze zet zich al jaren bestuurlijk en op andere wijze in voor verschillende verenigingen en andere maatschappelijke organisaties. Ze is hervormd opgevoed en kan zich goed verplaatsen in een ander zijn gedachtegoed en levensovertuiging. Ze heeft gewerkt bij een multinational, kleine lokale ondernemingen en de laatste jaren is ze zelfstandig ondernemer op Schouwen-Duiveland. Ze is al jaren zeer actief in de landelijke-, provinciale- en lokale politiek, ze heeft hiermee een groot netwerk opgebouwd en weet waar abraham de mosterd moet halen. Ze is de laatste vier jaar raadsvolger geweest en heeft in deze hoedanigheid bijna geen raads- of commissievergadering gemist en is zo reeds goed ingelezen. Door haar bestuurlijke ervaring weet ze hoe het werkt, zonder deze kennis kan je niets bereiken in de politiek "ze weet dus hoe de hazen lopen" Ze is altijd terdege voorbereid, en weet haar menig kort en duidelijk uiteen te zetten. Ze is niet iemand die pas met de vergadering de stukken uit de enveloppe haalt. Ze is onbaatzuchtig, heeft geen verborgen agenda en weet haar eigen belang ondergeschikt te maken aan het belang van ons mooie eiland. Haar speerpunten zijn: veilige leefomgeving, goede infrastructuur, behoud van werkgelegenheid door innovatie en initiatief. lekker en dekt lading Lijst 1, nummer 4 Ilse Evers Als u nog niet-weet of nog onzeker bent op wie u gaat stemmen dan kan ik u Corine van harte aanbevelen. Lijst 1, nummer 4. "Eindelijk iemand die gewoon doet". Stemmen kan bij u in de buurt en is kort en pijnloos. Op uw stempas staat waar u terecht kunt. Laat uw stem niet verloren gaan, stem ook, ons prachtige eiland verdient het!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43