I i l 'We wilden ons goede pensioen eerlijk delen' Ttoeede Colour Run in Terneuzen WALCHEREN 23 Verbouwing? Signeersessie met Franca Treur - l'Soubjirg Houterman Tlsem esut kijkjs acfiinh dn dnwi bij on^n bndriijvnn nn Laai ma aula GRATIS waAAnn! VLISSINGEN - De stichting Steun de Mayas drijft op het pensioen en spaargeld van Albert en Ruth Ducrot. Ze zoeken nieuwe geld schieters om hun projecten in Guatemala over te kunnen dragen aan de mensen ter plekke. Ruth: „We hebben hulp van het Lilianefonds voor de medische kant, een fonds uit Noorwegen be taalt de muziekleraar, een organi satie uit Zwitserland de fysiothe rapeut, Italië de psycholoog en de spraaktherapeut. Dit jaar draagt de overheid in Guatemala voor het eerst ook wat bij. En wij beta len de directeur en het onderwijs en het vervoer voor de kinderen en de luiers. Het grootste deel van wat nodig is betalen we zelf, ruim tweeduizend euro per maand. De directeur verdient minder dan de fysiotherapeut, omdat we meer niet kunnen betalen." Albert: „Wij zitten toevallig goed met ons pensioen en dat wilden we eerlijk delen. En dat lukte vrij aardig, maar nu wordt het krap, want ons spaargeld is bijna op. Het is lastig om sponsors te vin den voor de directeur en de admi nistratie, maar dat werk moet óók gebeuren." Omdat Ruth en Albert Ducrot zelf in Guatemala wonen, is het lastig geldschieters zoeken in Ne derland. „Die zitten niet in onze kennissenkring", zegt Albert. Ze hadden iemand gevonden die de taak op zich wilde nemen, maar die kreeg vorig jaar ineens gezond heidsproblemen. Lezing over weer en klimaat Klimaatvorsers Jorge Sereno en Henk Rietveld geven don derdagavond in wijkgebouw Hof't Seijs te Middelburg een lezing over het klimaat en het weer. Ze spreken bijvoorbeeld over het feit dat na vijf kou de winters er in het seizoen 2013/2014 helemaal geen winters weer was. De lezing begint om 20.00 uur en de zaal gaat een half uurtje eerder open. Vesperdienst in Sint Jacobskerk Tot aan Pasen houden leden van de RK H. Mariaparochie Walcheren en de Protestant se Kerk Vlissingen elke week een korte avond dienst. Dit jaar is het thema van de vespers: Zoek de stil te, ontdek wat je beweegt. Voorganger in de tweede vesper, donderdagavond, is pastor Gerda Vreeke. De Can- torij van de Sint Jacobskerk verleent muzikale medewer king. Aanvang: 19.30 uur Els van Dijk spreekt op Vrouwenmorgen Els van Dijk spreekt vanoch tend tijdens de Vrouwen morgen in Oostkapelle over het thema Twijfel of ver trouwen'. De ochtend begint om 9.30 uur tot ongeveer 11.30 uur. Vanaf 9.00 uur is er inloop met een kopje koffie of thee. De Vrouwenmorgen wordt gehouden op het adres Duin weg 36a te Oostkapelle Er zijn een kinderoppas en een boekentafel aanwezig. 3s De eerste Colour Run in Terneu zen was zaterdag 28 september vo rig jaar een enorm succes. Meer dan tweeduizend deelnemers lie pen mee, van de Markt in Terneu zen over de Scheldeboulevard en terug. Iedereen stond er na afloop gekleurd op. Het weer werkte ook nog wonderwel mee. „Zulk goed weer is zeker eind sep tember bijzonder, vandaar dat we de run dit jaar iets vroeger in sep tember houden", meldt Van Wes ten. „We hebben deze keer ook doelbewust voor de vrijdagavond gekozen, omdat veel mensen aan gaven dat ze zaterdag vaak andere activiteiten hebben, zoals sport wedstrijden." Dit jaar kunnen maximaal 2500 liefhebbers meedoen aan de Co lour Run. Meer deelnemers kan de Markt in Terneuzen niet aan. Deelname kost volwassenen 17,50 euro plus 1,20 euro inschrijfgeld. Ze krijgen daarvoor een wit T-shirt en een speciale bril. Kinde ren tot twaalf jaar kunnen onder begeleiding van een betalende vol wassene gratis meelopen. Ze moe ten wel zelf voor een T-shirt en een zonnebril zorgen. De opbrengst van de Colour Run gaat, na aftrek van de kosten, naar een goed doel. Stichting Hulp hond Nederland was vorig jaar de gelukkige en ontving 15.202 euro. Rotary Terneuzen heeft voor de tweede editie nog geen goed doel bekendgemaakt. Van Westen: „We zijn er volop mee bezig. We willen er voor 1 april mee naar buiten komen." De inschrijving is vorige week ge opend op de website www.colour- yourday.nu. Het loopt storm. Al vijfhonderd mensen hebben zich aangemeld voor de tweede kleu- renloop in Terneuzen. KOUDEKERKE - Schrijfster Franca houdt zaterdag een signeersessie in Koudekerke. Treur werd bekend met haar de buutroman Dorsvloer vol confetti. Onlangs verscheen van haar twee de boek met de titel De Woongroep. De signeersessie be gint om 17.00 uur in Het Zeeuws Genot, gelegen aan het Dorps plein in Koudekerke. Tevens is er de mogelijkheid om de romans van Franca Treur te ko pen. Bedrijventerrein 20 -21-22 mawd fdj SptwfkuM!»* e/uutduQ,,- WOENSDAG 19 MAART 2014 hulpproject ongewis Een gehandicapte jongen wordt met een tuk-tuk vervoerd van het Centro Maya in San Juan la Laguna naar zijn huis. Zijn moeder moet met hem meereizen om hem te begeleiden. www.steundemayas.nl MIDDELBURG VLISSINGEN OOSTKAPELLE Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het duurt nog even, tot vrijdag 5 september, maar servi ceclub Rotary Terneuzen heeft de inschrijving voor de tweede Colour Run in Terneuzen nu al geopend. „We willen genoeg voorbereidings tijd hebben", verklaart organisator Johan van Westen van Rotary Ter neuzen. „We hadden vorig jaar maar twee maanden en dat was aan de korte kant."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23