Buurt geeft verzet tegen studentenbar Roosevelt niet op SGP geschokt door hakenkruis op posters I I 1 I PZC De verkiezingsnacht met alle uitslagen in onze E-paper! 20 WALCHEREN SPORTVERENIGINGEN Vlissingse verenigingen vragen aan de toekomstige politici om niet zo drastisch te bezuinigen op de sport. Volgens advocaat Jos Wouters ho pen ze nu via de rechtbank hun gelijk kunnen halen. Hij bena drukt dat de bewoners niet tegen een studentensociëteit in het voormalig postkantoor zijn, maar wel tegen een bar met late slui tingstijden. „Dat is in strijd met verschillende vergunningen van de gemeente." Over zes weken doet de Middel burgse rechtbank uitspraak in de zaak die de bewoners hebben aan gespannen tegen de gemeente. Volgens Wouters blijkt nu al dat er overlast ontstaat als studenten midden in de nacht de bar van het common house verlaten. Vol gens hem was dat te voorzien en helpen de aangekondigde maatre gelen niet. Volgens de raadsman belden de bewoners in het begin nog wel naar de speciale klachten lijn, maar zijn ze daar nu mee ge- „Ik denk dat de propagandacom- missie ze heeft weggehaald. Dit moet gedaan zijn door een zieke geest. Ik heb er geen woorden voor. Die aan de Molenlaan zijn nog vlak in de buurt van de kerk van de gereformeerde gemeente ook. Hier spreekt haat uit", rea geert wethouder Sinke. Er zijn in Yerseke en de rest van de gemeente Reimerswaal meer incidenten geweest met wegge scheurde posters, maar daar had den meer partijen mee te kam pen, vertelt Sinke. Ook posters van het CDA waren in Yerseke be klad met schunnige tekeningen. „Maar het misbruik van dat sym bool uit die trieste geschiedenis, dat hebben we niet eerder meege maakt." Ook burgemeester Jan Huisman laat weten dit niet eer der meegemaakt te hebben. Sinke weet nog niet of hij aangifte doet. „Ik weet niet of dat iets uithaalt." stopt omdat ze het idee hebben dat bellen toch niet helpt. Directeur/bestuurder Jorrit Snij der van het UCR laat op zijn beurt weten dat hij en de studen ten de beslissing de rechtbank af wachten. Hij geeft aan dat vol gens de studenten tot nu toe maar drie keer gebeld is naar de speciale klachtentelefoon. „Waar van een iemand dat deed om ons te feliciteren met de opening van het common house." In de beide andere gevallen is vol gens hem direct gereageerd door de studenten op de meldingen van overlast. Hij raadt omwonen den dan ook aan om gebruik te malen van die speciale lijn als er klachten zijn. „Want daar is die lijn voor bedoeld." Hij benadrukt dat de studenten heel blij zijn met het common house en dat ve len er gebruik van maken, zowel overdag als 's avonds om te stude ren, een broodje te eten en elkaar te ontmoeten. Omwonenden willen dat de rechter de bar van de stu dentensociëteit in de Mid delburgse Noordstraat sluit. VLISSINGEN - Nog voor de stembil jetten zijn geteld, vragen de Vlis singse sportverenigingen aan de toekomstige raadsleden om in ac tie te komen voor de sport. Ze vrezen dat het voortbestaan van hun verenigingen op het spel staat als de politiek blijft bij het voornemen om heel drastisch te bezuinigen op sport. Als dit wordt overgenomen door het nieuwe coalitie, dan kunnen we het wel schudden. Dan is het afge lopen met de verenigingen, waar schuwt vice-voorzitter Rob Fran- cooy van voetbalvereniging GPC Vlissingen onomwonden. De sportverenigingen snappen, zo zegt bestuurslid Ernst-Dick Meyes van de Sportraad, dat er be zuinigd moet worden. Maar de manier waarop de bal nu bij de niet heel erg drastisch wordt om gegooid. Ina Jobse van Christelijke Sport vereniging Dios in Oost-Souburg ziet de toekomst ook somber in. Haar verenging telt nu 550 leden en ze verwacht dat dat aantal be hoorlijk zal afnemen als de contri butie flink omhoog moet. „Ter- Als dit plan wordt overgenomen, kunnen we het wel schudden. Dan is het afgelopen verenen w£dtgdegd. dat is BEZUINGINCEN KUNNEN VERDER OPLOPEN volgens hem niet op te brengen. „Zelfs met een verhoging van de contributie met honderd procent lukt het niet om de voorgestelde bezuinigingen op te vangen." Volgens hem worden door de voorgestelde maatregel zo'n 7500 Vlissingse sporters getroffen. Sportraadslid Pim Amsterdam voorziet zelfs dat sporters uit zul len wijken naar Middelburg of Veere als het bezuinigingsplan wijl wij juist een laagdrempelige vereniging willen zijn, een waar iedereen kan sporten." Francooy verwacht ook dat door dat nieuwe beleid sportverenigin gen tegen elkaar worden uitge speeld. „Want als ze samen bij voorbeeld een kunstgrasveld ge bruiken, moeten ze samen bepa len wie voor welk deel van de ka pitaallasten verantwoordelijk is." Dat is volgens hem op voorhand vragen om moeilijkheden. Stuk voor stuk stellen de vereni gingsmensen dat sport niet zo maar een invulling is van de vrije tijd. Ze wijzen erop dat kinderen door sport leren omgaan met winst en verlies, in teamverband leren opereren en mensen uit an dere milieus ontmoeten. Ook zorgt sport ervoor dat beoefe naars werken aan hun gezond heid. De kosten van gezondheids bevordering zal stijgen net als de kosten voor het bestrijden van vandalisme en criminaliteit, zo waarschuwen de verenigingen. Door al deze ongewenste gevol gen zullen de voorgenomen bezui nigingen niet worden gehaald, zo durven ze nu al te voorspellen. F Niet alle uitslagen van de verkiezingen voor de gemeenteraad zullen donderdag de krant halen, omdat het tellen van de stemmen nachtwerk wordt. Als abonnee hebt u de mogelijkheid om donderdag uw vertrouwde krant op E-paper te lezen, maar dan compleet met alle uitslagen en achtergronden. MELD U ZICH NU Heeft u zich nog niet aangemeld? Meld u dan nu eenmalig aan op www.pzc.nl/abonnee en krijg onbeperkt toegang tot al het digitale nieuws. pzc.nl/abonnee door Emile Calon MIDDELBURG - Bewoners van de Lange Noordstraat en omgeving in Middelburg blijven zich verzetten tegen de late openingsuren voor de bar in de kelder van het Com mon House Elliot van de studenten van het University College Roose velt (UCR). door Claudia Sondervan YERSEKE - De SGP-lijsttrekker in Reimerswaal Jaap Sinke is geschokt door de bekladding met hakenkrui zen van verkiezingsposters met zijn portret in Yerseke. De posters, onder meer bij de rotonde Molen laan en de Grintweg, zijn gisteren verwijderd. Sportclubs bevreesd voor de toekomst door Emile Calon Rob Francooy De totale bezuinigingen op sport kunnen in 2017 oplopen tot 60 procent (2,7 miljoen van de 4,5 miljoen). De kapitaallasten en de kosten van beheer kunnen door de sport verenigingen zelf, via contributie, sponsoring en zelfwerkzaamheid gedragen moeten worden, staat in het voorstel dat nu ter tafel ligt i De sportverenigingen willen dat tij dens de coalitie-onderhandelingen goed wordt gekeken naar de toe komst van de sportverenigingen en het sporten in Vlissingen. Ze hopen dan ook dat zij betrok ken worden bij de onderhandelin gen, zodat 'we gezamenlijk naar een verantwoorde begroting voor de sport kunnen komen'. Alleen van toepassing voor abonnees die de krant 6 dagen per week thuis ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20