Toerfietsers door tunnel Accijnsverhoging levert Non krijgt vergeving staat toch geld op na dodelijk ongeluk 0NEENS 59% E-paper PZC met nieuws, achtergronden en uitslagen Buiten Leven in het ritme van de natuur VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 Het tellen van de stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen wordt nachtwerk. Daarom zullen niet alle uitslagen de krant van donderdag halen. Abonnees kun nen echter alles over de verkie zingsnacht lezen in de E-paper van de PZC. Heeft u zich nog niet aangemeld? Doe dat eenmalig op www.pzc.nl/abonnee en krijg on beperkt toegang tot al ons digitale nieuws. MIDDELBURG - Voor het eerst in de geschiedenis mogen er dit jaar toerfietsers door de Westerschel- detunnel rijden. De deelnemers zullen op zaterdag 7 juni vooraf gaand aan de Ronde van Zeeland Seaports van Terneuzen naar Goes fietsen. Beide tunnelbuizen zullen voor zowel de toertocht als de wieler wedstrijd enige tijd worden afge sloten. Er is plek voor honderdvijf- tig toerfietsers. De meeste startbe wijzen zijn bestemd voor sponso ren en prominenten uit de wiel rennerij. DESTELLING Meer zon 14c WOENSDAG 19 maart 2014 DEN HAAG - De verhoging van de accijnzen op diesel en lpg lijkt de schatkist vooralsnog toch meer geld op te leveren. Die verrassen de uitkomst blijkt uit brief van staatssecretaris Eric Wiebes van Fi nanciën. Onder grote druk van de Tweede Kamer en zeer tegen zijn zin heeft Wiebes nu toch cijfers naar de Kamer gestuurd. Het blijkt dat de omstreden accijnsver hogingen op diesel en lpg de schat kist in februari 395 miljoen euro hebben opgeleverd, tegen vorig jaar 302 miljoen en 277 miljoen in 2012. Oppositiepartijen als CDA, PW en SP ageerden tegen de ac cijnsverhoging, omdat het volgens hen ertoe leidt dat mensen mas saal over de grens gaan tanken en daar dan ook hun drank inslaan en boodschappen doen. ZWOLLE - Een 80-jarige klooster zuster uit Raalte is schuldig aan het veroorzaken van een dodelijk ongeval, waarbij een 92-jarige non die bij haar in de auto zat om het leven kwam. Maar omdat de bejaarde bestuurster haar hele le ven heeft gewijd aan het helpen van anderen, heel veel spijt heeft van wat er is gebeurd en een blan co strafblad heeft, kreeg ze dins dag geen straf van de rechtbank in Zwolle. De rechter heeft beslo ten tot een zogenoemd rechterlijk pardon, hoewel de zuster wel schuldig is aan het verwijtbaar veroorzaken van gevaar op de weg. „Ook uit het oogpunt van vergel ding of preventie heeft een straf in deze zaak geen toegevoegde waarde", meent de rechter. UW MENING 392 reacties Ik weet nog niet op wie ik ga stemmen EENSHMi 41% Stemrecht is een ontzettend belangrijk democratisch recht. Maak daar alsjeblieft gebruik van." Han Polman, commissaris van de Koning „Als je niet stemt, dan weet je zeker dat er niet naar je wordt geluisterd. Je hóórt te gaan." Henk van Koeveringe, oud-recreatieondernemer en 'machtigste Zeeuw' „Het is belangrijk om te gaan stemmen, omdat het gaat over je directe leefomgeving." Katinka Polderman, Zeeuwse cabaretière Ilse Evers: vandaag 18 en meteen stemmen „Zeker nu steeds meer zorg bij de gemeente wordt ondergebracht, valt er heel veel te kiezen." Björn Boonman (25), in 2010 jongste raadslid (Borsele) van Zeeland Lees meer over de verkiezingen op de pagina's 2 en 3: Campagne bleef flets 18 en 19: Verkiezingsstunts met een glimlach Commentaar 21: Voor de eerste keer gaan stemmen iter Nicolai OP'°!Ï\e<^ ,-ts»d°P, Ik ga stemmen! pagina 26: Select groepje Sluiten Westerscheldetunnel voor toertocht is overdreven Reageer op pzc.nl 256e jaargang nr. 66 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1