Tiemersma en De Bat grijpen overwinning Motorcrosser Spruijt rijdt naar vijfde plek Forse zege Jong Oranje met Zeeuwse rugbyers EMM grossiert in medailles Transfer Zivkovic afgerond NIEUWE AJACIED de ïoo meter schoolslag. Hij liet een tijd van 1.33,54 noteren en was net iets sneller dan Tristan Kloet. In Oostburg greep Bridget de Bat (De Schelde) de overwinning op de ïoo meter schoolslag (1.40,96) en de 50 meter vlinderslag (41-57) Stijn de Rechter (ZC Koewacht) won in 1.15,38 de 100 meter vrije slag bij de minioren 6. Ook op de 100 meter rugslag was er winst voor De Rechter (1.29,27). Op de 100 meter schoolslag zwom Ruben Sigmond in 1.38,44 naar de zege. GOES/OOSTBURG - Anna Tiemers ma was succesvol bij zwemwed strijden in Goes. De zwemster van DZK won zowel de 100 meter schoolslag (1.39,58) als de 50 me ter vlinderslag (49,54). Op de schoolslag tikte ze zestien secon den voor clubgenote Danique Cuelenaere aan. Tristan Kloet (Zeelandia) won bij de minioren 6 de 100 meter vrije slag in 1.10,92. Ricardo Klooster man (Bevelanders) eiste in 1.24,33 de winst op op de 100 meter rug slag op. De zwemmer van de Be velanders was ook de sterkste op Oreel uit Oost-Souburg reden zich op het podium tijdens wed strijden van de Vlaamse Moto- Cross Federatie (VMCF) in Volle- zele. Marco legde beslag op de derde plaats bij de veteranen, terwijl Björn tweede werd bij de MX 2 nieuwelingen. Bij de Inters B Open werd Stef Goetheer uit Sint lansteen achtste. Stefan Hage uit Goes maakte na zijn enkelblessure, opgelopen tij dens een training op het circuit van Rilland, zijn rentree in Em- men. Daar was een wedstrijd voor het open Nederlands kam pioenschap. In de klasse MX 1 werd hij in de eerste manche dertiende. In de tweede manche viel hij met een lekke band uit. Mark Boot uit Burgh-Haamstede was ook prima op dreef bij de Inters in de open klasse. In de eer ste manche werd hij zesde. In de tweede manche ging het nog be ter, maar moest hij opgeven. Hij ondervond te veel hinder van zijn onlangs geopereerde pols. Vader en zoon Marco en Björn blijven. Maar zijn jawoord heeft hij nog niet gegeven. Middenvel der Paap ontkende gisteravond dat hij al akkoord is met Goes. „Ik was verbaasd toen ik het las", al dus Paap. „We zijn nog in ge sprek, ik heb nog geen toezegging gedaan. Ik sta voor alles open." Raymond Wolff heeft de intentie om de Bevelandse hoofdklasser trouw te blijven, maar er moeten met 63-13 van het Engelse Wilm- slow RUFC. Komend weekend wordt de definitieve selectie voor het EK bekendgemaakt. Erwin Hoogesteger (Oemoeme- noe) speelde met Nederland on der achttien tegen Luxemburg. Oranje verloor dat duel met 25-19. het succes compleet maakte met brons. Naast de vijf gouden me dailles behaalde EMM nog drie keer zilver (Lotte Broere jeugd zes de divisie, Naomi Wedage jeugd vijfde divisie en Anique Cijsouw pupillen 2 D3), brons was er voor Lucca Vink (pupillen D2) Suzan ne Atanasov (pupillen D3) Isabel- le de Jongh (jeugd zesde divisie) Net naast het podium belandden Michelle Vreeke (MTV) met een vierde plaats bij de junioren vijf de divisie, Jeske van de KooiAn ne Cromheecke en Nathalie Jelle- ma (EMM) respectievelijk bij de jeugd vijfde en zesde divisie en in stap D2. Van Voorwaarts Axel werd Ashley Bijland vierde bij de senioren zesde divisie. Blankenburgh derde bij de junio ren in de vijfde divisie. De groot ste successen gingen echter naar Zeeuws-Vlaanderen. Bij de senio ren werd Chantal Damming eer ste in de vijfde divisie en Valerie Volleman in de zesde divisie. Bei de turnsters turnden ruim 43 00 punten. Bij de jeugdmeisjes haal de Valerie Neirynck het goud, ter wijl de hoogste trede van het po dium tevens werden bezet door Amira Dieleman bij de instap en Simone Cijsouw bij de pupillen 2 (allen EMM Terneuzen). Hayley Cuerpo van Voorwaarts Axel haalde goud bij de instap D2 turnsters. Haar clubgenote Emma Oppeneer haalde zilver bij de pu pillen 2, terwijl Danitsja Goethals Ook Dios Souburg veroverde goud bij de jeugdmeisjes met Joy ce Crucq, terwijl een derde plaats was weggelegd voor NaomiKool- hoven (junioren) en Cloë Ver- maat (pupillen 1). Van MTV Middelburg werd Noa DINSDAG 18 MAART 2014 door Herman Heuvink MIDDELBURG - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke is tijdens een wedstrijd van de Belgische Motor sport Bond in het Limburgse Genk als vijfde geëindigd bij de MX 2 nationalen. De Walchenaar haalde evenveel punten als de nummers drie en vier, maar hij had van de drie de slechtste klassering in de doorslaggevende tweede manche. door Janny Vermeule DINTELOORD - De turnsters van EMM uit Terneuzen domineerden de tweede voorwedstrijd in de vijf de en zesde divisie. De equipe be haalde in Dinteloord vijf gouden, drie zilveren en drie bronzen me dailles. Alleen Voorwaarts uit Axel kwam in de buurt met één keer goud, één keer zilver en éénmaal brons. AMSTERDAM - Ajax heeft gisteren de transfer van aanvaller Richairo Zivkovic (rechts) van FC Groningen afgerond. Hij ondertekent een contract voor drie seizoenen, dat op 1 juli ingaat. Naar verluidt ontvangt FC Groningen een af koopsom van 2,5 miljoen euro voor het zeventienjarige talent foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63