verdwijnen uit het landschap maaskant berco M Geen trein Goes-Bergen op Zoom Jong en oud met Energie(k) Vosmeer aan slag Maakt er meer vakantie van. BEVELANDEN en THOLEN 29 reizen maaskantreizen.nl Sicilië, Sardinië en Corsica r5 verdwijnt de typische en veelzijdi ge boerenschuur ras uit beeld. Rond Kats verloren zeker vijftien schuren hun oorspronkelijke be stemming. Twee staan er nog in de dorpskern: die van Ter Keurs dient als atelier, maar mag na ver koop tot recreatief gastenverblijf verbouwd worden. De andere schuur is bergplaats voor auto's en dergelijke. Veel van de overige schuren zijn onherkenbaar ver bouwd of gewoon verdwenen. „Behalve dan in Colijnsplaat, dat is echt nog een schurendorp." Maar vaak laat het onderhoud ern stig te wensen over, stelt Rinus Breure. „Dat onderhoud wordt on derschat. Het is zwaar en vergt echt heel veel", weet Ter Keurs. „Vroeger werd de schuur beter on derhouden dan het woonhuis. Dat was je bedrijfsvoering", weet Breure. Niet gek dat veel boeren geen houten maar stalen gebinten kozen. „Al is de trend van die gro te groene dozen weer voorbij", stelt Breure. Herbestemmen van de schuren blijkt vaak lastig. Vaak laten schuureigenaren de tand des tijds het werk maar doen en vervallen schuren tot ruïnes. Doodzonde, vindt de Katse dorps raad. „Dat zal het landschap de ko mende jaren danig aantasten", denkt Breure. Vooral voor de be drijven die oude schuren zelf niet meer overeind kunnen houden, zou er een beheerfonds moeten komen. „Maar, door wie?" In de provincie Zeeland houdt de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land via haar meldpunt bij wat er met boeren schuren en hoeves ge beurd. GOES - Tïissen Bergen op Zoom en Goes rijden sinds maandag aan het begin van de middag geen treinen door een defecte bovenlei ding. Er zijn bussen ingezet. Reizigers kampten met vertragin gen van een half uur tot een uur. De NS meldde 's middags dat de verstoring naar verwachting rond 20.30 uur verholpen zou zijn, maar aan het begin van de avond liet de vervoerder weten dat onbe kend was wanneer de stremming voorbij zal zijn. op"merk"elijke collectie OUD-VOSSEMEER - Jong en oud in Oud-Vossemeer gaan vrijdag sa men aan de slag om bijenkasten te maken die worden opgehangen in het dorp. Het gaat om een ini tiatief van Energie(k) Vosmeer, dat zich - zowel op milieugebied als op sociaal vlak - inzet voor een duurzaam dorp. Kinderen uit groep 8 van alle basisscholen in Oud-Vossemeer krijgen vrijdag uitleg van lokaal imker Frank We- terings, waarna 36 kinderen met oudere dorpsbewoners samen bij enkasten gaan timmeren. Energie(k) Vosmeer wordt deze maand nog een stichting. Meer in fo: energiekuosmeer@gmail.com. Kleding- en speelgoedbeurs In Wijkcentrum De Spinne in Goes wordt woensdag een kle ding- en speelgoedbeurs gehou den. Er is kinderkleding in de maten 86 tot en met 176 en da meskleding van XS tot XXXL. Er zijn bovendien schoenen, riemmen, sjaaltjes en sieraden te koop. De verkoop is van 18.00 tot 20.00 uur. Circus Renz komt naar de Zeelandhallen Circus Renz zet de tenten op bij de Zeelandhallen in Goes. Vanaf zaterdag zijn daar tien da gen lang shows met acrobaten, jongleurs, paarden, Siberische steppekamelen, clowns en In diase olifanten. Er zijn voorstel lingen op donderdag tot en met zondag, kaartverkoop tus sen 11 en 12 bij de circuskassa. Drankrijder heeft vier keer te veel op Een 56-jarige inwoner van Sint Willebrord is zondag in Kam perland betrapt op rijden on der invloed. Een medewegge bruiker zag hem rond 23.30 uur slingerend over de Vrouwen- polderseweg rijden richting Vrouwenpolder. Uit een blaastest bleek dat hij ruim vier keer te veel gedron ken had. Lezing hergebruik oude fabriekshallen Pierre Burlaud houdt woens dag voor de Alliance Francaise een lezing - in het Frans - over oude fabrieksgebouwen die een culturele bestemming heb ben gekregen. Er zal speciaal aandacht zijn voor La Piscine in Roubaix en Les Maisons Fo lie in Lille. Aanvang 20.00 uur in Hotel Terminus. Workshop Sociale Media in de bieb In de bibliotheek in Goes wordt vandaag een workshop kennismaken met social media gehouden. Belangstellenden kunnen meteen aan de slag met Twitter of Facebook. Mee kijken mag ook. De workshop duurt van 19.00 tot 21.00. Kosten: 10 euro, leden 7,50 euro. Locomotief ontspoord op Sloelijn Maandagmiddag rond half vier is er een locomotief ontspoord op het goederenspoor aan de Luxemburgsweg bij Nieuw- dorp. Dat is op het rangeerter rein van de Sloelijn. De locomo tief reed tegen een stootblok en ontspoorde. Er is niemand gewond geraakt. De locomotief had geen wa gons mee. Rondreis Bulgarije, Hart van de Balkan Santiago de Compostela, Fatima Lourdes Kvarner Rivièra - Opatija/Lovran 14 dagen vanaf 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touring car, met o.a. Taormina. Costa Smeralda. Ajacöo. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 6,27 apr, 18 mei. 1 juni e.a. Rinus Breure, Adri en Cees Schippers en Han ter Keurs bij de 'dorpsschuur': nog één feestje, foto Marcelle Davidse FRANKWALDER, GERRY WEBER, TAIFUN, OLSEN, ZERRES en nog vele andere lange vorststraat - goes info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28 DINSDAG 18 MAART 2014 GOES GOES VROUWENPOLDER GOES GOES NIEUWDORP 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a Zagreb, Sofia. Plovdiv. Rila en Boedapest! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 10 mei e.a. 12 dagen vanaf 699 12-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Porto. Burgos. Titelsteden. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 27 april, 11 mei e.a. t- 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice. Poreg. Rovinj. Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 12 mei, 2 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51