36 SPORT HOOFDSPONSOR Ouwerkerk bezig aan goede serie Terneuzense aanvallers Sinan Coban en Jonathan Constansia zijn aan laatste maanden bij zondag-hoofdklasser bezig. Winst op meerkamp voor Roggeband Turnster Tessa Roggeband uit Zierikzee heeft een meer kamp in Dinteloord gewon nen. De gymnaste van Delta Sport won bij de instap vier de divisie met een score van 50,425 punten. In deze tweede voorronde van de halve finale van de districtskampioenschappen was er nog een knappe pres tatie van Merel de Glopper (instap vierde divisie) met een keurige vijfde plaats. Hockeysters HSD pakken volle buit De hockeysters van HSD wa ren in Raamsdonkveer met 1-2 net te sterk voor het der de team van DDHC. Na nog geen twee minuten liepen de Schouwse vrouwen te gen een 1-0-achterstand aan. Op aangeven van Veerke Kleppe scoorde Renee Lam- merts daarna vanaf de rand "van de cirkel snoeihard de 1-1. Na de rust ging HSD op jacht naar de winst. Vele kansen en strafcorners volg den, maar uiteindelijk wist Lizette Lammerts, na een so lo vanaf rechts, de 1-2 te ma ken voor HSD. Ruime zeges voor Kerkwerve, Scaldina De tafeltennissers van Kerk werve hebben in de zesde ronde van de voorjaarscom- "petitie met 10-0 gewonnen van Reijnaert 2. Robin Kool, Stoffel van der Wekken en Bart de Bruine kenden wei nig moeite met de Hulster opponenten. Kerkwerve bleef koploper in de vierde klasse B met acht punten voorsprong op Kapel- Ie, dat één wedstrijd minder gespeeld heeft. Scaldina boekte een ruime "overwinning op Wanzl/ Bel- crum 3 uit Breda: 9-1. De mannen uit Zierikzee verste vigden daarmee de kopposi tie in de eerste klasse. Tristan Benschop en Her- bert Keijman wonnen bei den driemaal. Koen van Velt- hoven voegde daar twee ze ges aan toe. Ook het dubbel spel leverde een punt op. Drie rugbyers oefenen met Oranje De rugbyers van long Oran je hebben mede dankzij de inbreng van Ernst Berman (Tovaal) en Werner Hooge- steger (Oemoemenoe) een forse overwinning geboekt in de aanloop naar het EK, "dat begin mei in Valladolid wordt gehouden. In Amsterdam won Jong Oranje met 63-13 van het En gelse Wilmslow RUFC. Ko mend weekend wordt de de finitieve selectie voor het EK bekendgemaakt. Erwin Hoogesteger (Oemoe menoe) speelde met Neder land onder achttien tegen Luxemburg. Oranje verloor dat duel met 25-19. GOES - Rob Vergouwen vertrekt aan het eind van dit voetbalsei zoen als hoofdsponsor bij zon dag-hoofdklasser Goes. De geld schieter uit Wemeldinge had met zijn bedrijf Rojas Tankers een con tract voor twee seizoenen, maar Vergouwen heeft de overeen komst eenzijdig verbroken. Voorzitter Henk Zwartelé zegt dat er tussen de hoofdsponsor en Goes in de contacten iets 'chro nisch is misgegaan' en dat dat uit eindelijk tot de breuk heeft ge leid. „We verschillen van inzicht over de rol die een hoofdsponsor moet spelen binnen een vereni ging", zegt Zwartelé. „Ik heb nooit enige discussie met de voorzitter gehad over mijn rol", reageert Vergouwen. „Ik heb zondag besloten om per direct te stoppen en niet Henk Zwartelé. Toen ik het hem vertelde ging hij meteen akkoord." Ik had gedacht dat ik dit wel kon managen, maar dat is me niet gelukt Het was een publiek geheim dat Rob Vergouwen zich nadrukke lijk met het technische beleid wil de bemoeien. Dat leidde onlangs nog tot een aanvaring, toen hij van trainer Gérard de Nooijer wil de weten waarom Jonathan Cons tansia niet was opgesteld. De snel le aanvaller had die week door omstandigheden slechts één keer getraind en begon daarom als re serve. „Dat was geheel volgens de afspraken die aan het begin van het seizoen door de trainer met de spelers zijn gemaakt", zegt Zwartelé. „En dus is het niet de taak van een hoofdsponsor om zich daarmee te bemoeien." Afgelopen week kwam de leiding van de club ter ore dat er door Rob Vergouwen spelers van Vlis- singen benaderd waren voor een overstap naar Goes. „Wij wisten daar niks van en dus kunnen we dat ook niet accepteren", zegt Zwartelé. „Rob is soms een onge leid projectiel en dat kunnen wij binnen Goes niet gebruiken. Ik had gedacht dat ik dit wel kon ma nagen, maar dat is me niet gelukt en dat neem ik mezelf kwalijk. Niettemin gaan we aan het eind van het seizoen op een fatsoenlij ke manier uit elkaar." Rob Vergouwen: „Ik sta versteld van zijn uitspraken. Misschien komt het doordat hij binnen zijn eigen organisatie problemen heeft. Ik heb een e-mail waarin mij gevraagd wordt om opnieuw spelers te benaderen. Dan kun je dit nu toch niet zeggen? Ik weet dat ik de schijn tegen me heb, maar meneer Zwartelé krijgt van bepaalde mensen binnen de club geen bijval. Ik ben benieuwd hoe het verder gaat en wens W Goes veel succes." Zwartelé betreurt het dat Rob Vergouwen afhaakt, maar bena drukt dat Goes hierdoor op finan cieel gebied niet in de problemen komt. „We hebben genoeg vet op de botten en zijn driftig bezig om voor volgend seizoen weer een ijzersterke selectie samen te stel len." Daar moet Jan Poortvliet, die komend seizoen Gérard de Nooijer als trainer opvolgt, mee aan de slag. Gisteren verlengde de club de ver bintenissen met de verdedigers Sherief Tawfik, Rick de Punder en Shannon Braafhart jr. Ook mid denvelder Gert-Jan Tierie blijft. Thijs van den Dries heeft een principe-akkoord. Volgens Zwar telé hadden ook doelman Mat thew Lentink en middenvelder Frits Paap hun contract verlengd maar dat is wat voorbarig. Len tink heeft een goed gesprek gehad en de intentie uitgesproken om te Ondanks de voorsprong van Ou werkerk via een treffer van Leen van der Meijden na vijf minuten, kwam de ploeg hierna onder druk te staan. Toch werd het na een kwartier in de tweede helft 2-0, opnieuw door Van der Meij den. De bezoekers kwamen al snel terug tot 2-1 uit een straf schop. De thuisploeg wist met het ervaren centrum John Hage en Jakkoo Brouwer centraal ach terin de voorsprong vrij eenvou dig vast te houden. Brouwershaven boekte in de reser ve vierde klasse de tweede over winning op rij. In 's-Heer Arends kerke won de ploeg met 2-1. In de eerste helft, waarin beide teams slecht speelden, werd er niet ge scoord. Vlak na rust kwam Arendskerke op 1-0. Kort na de openingstreffer hielp Jurrian de Ruiter zijn ploeg al aan de gelijkmaker. Uit een vrije trap schoot Robin Verkerk Brouwers haven daarna naar de drie pun ten. -DINTELOORD RAAMSDONKVEER KERKWERVE AMSTERDAM Vergouwen vertrekt bij Goes door Jan Dagevos en Barry van der Hooft Voorzitter Henk Zwartelé UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA: Milwaukee Bucks - Charlotte Bobcats 92-101, Toronto Raptors - Phoenix Suns 113-121, Miami Heat - Houston Rockets 113-104, Minnesota Timberwolves - Sacra mento Kings 104-102, Oklahoma City Thun der - Dallas Mavericks 86-109, San Antonio Spurs - Utah Jazz 122-104, Portland Trail Bla zers - Golden State Warriors 112-113, Los An geles Clippers - Cleveland Cavaliers 102-80, New Orleans Pelicans - Boston Celtics 121-120. SCHIETINGEN 's-Heer Abtskerke. Wip 1: 1e hoofdvogel J. Raas (Kwadendamme), 2e hoofdvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 1e zijvogel en 2e kal R. van de Straate ('s-Heer Arendskerke), 2e zijvogel J. de Jonge (Heinkenszand), 3e zijvogel B. Ver meulen ('s-Heerenhoek), 4e zijvogel R. Bou- wense (Kloetinge), 1e kal P. Nagelkerke ('s-Heerenhoek), 3e kal H. Jansens (Oudelan- de), 4e kal J. Kopmels ('s-Gravenpolder). Wip 2: 1e hoofdvogel R. van de Straate ('s-Heer Arendskerke), 2e hoofdvogel en 3e zij- vogel R. Bouwense (Kloetinge), 1e en 4e zijvo- gel J. Kopmels ('s-Gravenpolder), 2e zijvogel B. Vermeulen (Zorgvlied), 1e kal L. van de Straate (Goes), 2e kal J. Raas (Kwadendamme), 3e kal Jan de Jonge (Heinkenszand), 4e kal Sj. Raas (Kwadendamme). Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel en 1e kal R. de Puyt (Lewedorp), 2e hoofdvogel J. Rent meester (Ovezande), 1e zijvogel P. Verbart (Ovezande), 2e zijvogel L. Rentmeester (Ove zande), 3e zijvogel W. Fayaars (Roosendaal), 4è zijvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 1e kal R. Verstraate ('s-Heer Arendskerke), vliegen de vogel P. Verbart (Ovezande), C. Jeremiasse, (Ellewoutsdijk), Jan de Jonge (Heinkenszand). Wip 2: 1e hoofdvogel J. Bongers (Ovezande), 2e hoofdvogel W. van lersel (Ovezande), 1e zij vogel W. de Puyt (Lewedorp), 2e zijvogel R. de Puyt (Lewedorp), 3e zijvogel H. Franse (Kwa dendamme), 1e kal W. Fayaars (Roosendaal), 2e kal G. Rooks (Roosendaal). SJOELEN Almere. NK koppels. C-klasse: 1. Wilco Nieu- wenhuize Patrick Kreule (De Goese Schui vers) 110,70; 3. Peter Kreule Dave van den Bos(Schijf83) 105,40. »- WIELRENNEN Porto Sant'Elpodio. Tirreno-Adriatico, UCI WorldTour. Zesde etappe, Porto Sant'Elpi- dio: 1. Cavendish (GBr) 189 km in 4.16.15, 2. Petacchi (Ita), 3. Sagan (Slw), 4. Démare (Fra), 5. Hurel (Fra), 6. Wagner (Dui), 36. Tankink 0.06, 62. Tjallingii. Algemeen klassement: 1. Contador (Spa) 25.17.51, 2. Quintana (Col) 2.08, 3. Kreuziger (Tsj) 2.15, 4. Arredondo (Col) 2.39. "Hi - - li i i""' f- .»*-.> MIDDELBURG - Evenals vorig sei zoen zijn de voetballers van Ouwer kerk ook nu weer na de winterstop bezig aan een goede serie. Zondag had de ploeg het tegen Luctor'88 4 zeker niet gemakkelijk, maar werd de wedstrijd wel afgesloten met de tiende zege (2-1) van dit seizoen. De derby tussen Renesse en DZC'09 werd afgelast omdat zon dagmorgen bleek dat de bezoekers geen elftal op de been konden brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48