Cavendish laat de laatste kans niet liggen Premier League blijft kop in het zand steken SPORT 35 Winst cricketers in voorronde ondanks ophef Marcel Kittel had een slechte dag en werd ver voor de finish al ge lost op een simpele helling. Man nen als André Greipel en Peter Sa- gan raakten verstrikt achter een val in de laatste bocht. Daardoor reed een treintje van vijf Ome ga-renners met slechts enkele aan gekoppelde vreemde wagonnetjes ongestoord naar de finish. Dat 'aantrekker' Alessandro Petacchi tweede werd zegt veel over de sprint die geen sprint was. „Ik had niet in de gaten wat er achter me gebeurde", zei Cavendish over de manier waarop hij de 'massa sprint' won. Zondag krijgt Caven dish een volgende laatste kans. Die in Milaan-Sanremo. „Eigen lijk had ik hem dit jaar al niet meer verwacht", zegt Cavendish over de voorgenomen parkoerswij ziging van La Primavera. Organisator RCS wilde met het opnemen van een nieuwe pittige beklimming vlak voor de finish verhinderen dat de koers uit zou draaien op een massasprint. Het gevolg was dat veel spurters boos lieten weten niet te starten in Mi laan-Sanremo. Omdat het wegdek van de Pompeiana na enkele win terse aanslagen niet tijdig te her stellen is, besloot de organisatie onlangs terug te vallen op het oude finaleparkoers. Het gevolg is dat veel sprinters de klassieker als nog gaan rijden'. Cavendish gaat er vanuit dat de Pompeiana volgend jaar wel zijn intrede doet in Milaan-Sanremo. „Maar ik blijf het een historische vergissing vinden. Van dit soort monumenten moet je afblijven. Je laat beroemde oude schilde rijen toch ook niet overspuiten door een graffiti-artiest als Banksy." Verheijen voelde direct nattig heid, toen hij op uitnodiging van de organisatie van de Premier Lea gue de resultaten van een baan brekend onderzoek nader mocht toelichten. De heren in de zaal luisterden beleefd, maar overwo gen geen tel iets te gaan doen met het verhaal van de Amsterdam mer. Hun mening stond vooraf al vast. Voor de ideeën van de in spanningsfysioloog was in Enge land geen plaats. Aan zijn presentatie lag het niet. Analyses van 27.000 wedstrijden in de Champions League, de Euro pa League en de zeven grootste competities in Europa over een pe riode van tien jaar maakten in zichtelijk wat het effect van een gebrek aan rust teweegbrengt. Minder dan drie dagen pauze tus sen twee wedstrijden vermindert de kans op een zege met veertig procent. De uitkomsten zorgden voor een schokeffect, behalve bij de bazen van de Premier League. „Groot-Brittannië is het meest conservatieve land op aarde", stelt Verheijen, die nooit meer iets uit Londen vernam. Het voorval, in middels twee jaar geleden, bracht hem niet van zijn stuk. In de rest van Europa kreeg hij wel positie ve reacties. Onder meer de Serie A, de Primera Division, de Ligue 1 en de Bundesliga besloten de re sultaten serieus te nemen. Om clubs een zo eerlijk mogelijke kans te geven werd het speelsche ma aangepast. Verheijen: „Als een club op dins dag in de Champions League speelt, komt die de vrijdag ervoor in actie voor de competitie. Speelt die woensdag in de Champions League dan wordt op de zaterdag ervoor en de zondag erna in com petitieverband gevoetbald. Kom je donderdag uit in de Europa Lea gue, dan speel je pas de maandag erna. Dat levert meer tv-uitzen- dingen op. Daar halen de zendge machtigden alleen maar voordeel uit." In Engeland lachten de mensen achter de Premier League om de ze suggestie. Het contract met Sky liep pas af in 2017 en aan de voorwaarden viel niet te tornen. „Een drogreden", zegt Verheijen. „Denk je nou werkelijk dat zo'n concern niets ziet in voetbal op vrijdagen als je het ze voorstelt? Dat levert ze alleen maar extra geld op. Het geeft maar aan hoe star de Engelsen zijn." Verheijen is inmiddels geen roe pende in de woestijn meer. De te genvallende prestaties van clubs uit de Premier League in de Champions League hebben het draagvlak voor zijn werk ver groot. Manager José Mourinho van Chelsea uitte vorige week nóg zijn onvrede over de Britse halsstarrigheid met het oog op de ontmoeting met Galatasaray van vanavond. Na het gelijkspel in Istanbul (1-1) wacht Chelsea een zware opgave. De Tïirkse bond gaf de club van Wesley Sneijder meer tijd zich voor te bereiden door het competi tieduel met Karabukspor van za terdag naar vrijdag te verplaatsen. De Premier League roosterde Chelsea op zaterdag in, waardoor het twee in plaats van drie dagen rust heeft. „Interesseert het dan niemand dat Engelse clubs slecht presteren in Europa?", foeterde de coach. Verheijen: „Het besef be gint door te dringen. Maar of het iets gaat uitrichten, waag ik te be twijfelen. Het blijft Engeland." SYLHET - Ondanks alle commotie over de al dan niet geblesseerde speler Timothy Gruijters heeft het Nederlands cricketteam giste ren de eerste wedstrijd in de voor ronde van het WK Twenty20 in Bangladesh gewonnen. De ploeg van de Verenigde Arabische Emi raten kwam na een gewonnen toss tot 151 runs. Oranje passeerde dat totaal in de negentiende over voor het verlies van vier wickets (152/4). Ahsan Malik was bij Nederland de beste bowler (3/16/4). Het veld werk van Oranje was onder meer met twee run outs goed verzorgd. Aan bat waren Stephan Myburgh (55 runs) en Michael Swart (26) als openingsduo op dreef. Ook Wesley Barresi (24) en Tom Coo per (34 not out) leverden een pri ma bijdrage. In de aanloop naar de eerste wed strijd kwam Gruijters met een op zienbarende videoboodschap op YouTïibe naar buiten. De 22-jarige international is naar eigen zeggen onder grote druk gezet door de Be geleidingsstaf van Oranje om zijn plek in de selectie op te geven aan de sterke Tom Cooper, die op het laatste moment beschikbaar kwam. Gruijters beticht de staf van leugens en vals spel. De Nederlandse cricketbond KN- CB maakte zaterdag bekend dat Gruijters vanwege rugklachten in de selectie was vervangen door Cooper. De geboren Australiër, een gerespecteerde cricketer, zou in eerste instantie niet meedoen aan het WK vanwege verplichtin gen met zijn club. Toen die echter wegvielen, lag de weg naar Bang ladesh ineens toch open. Volgens Gruijters heeft de staf van Oranje een list verzonnen om Cooper bij het team te halen. De KNCB gaat de zaak onderzoeken. Elleboogstoot van Ibarra onbestraft Aanvaller Renato Ibarra van Vitesse krijgt geen sanctie voor zijn elleboogstoot te gen opponent Memphis De- pay zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen PSV. Volgens de KNVB heeft scheidsrechter Kevin Blom de actie van de spits uit Ecu ador gezien en beoordeeld. „Verdere vervolging door de aanklager betaald voetbal is daarom niet mogelijk", liet de voetbalbond gisteren we ten. Dick Advocaat op tribune tegen Anzji AZ-coach Dick Advocaat mag donderdag niet op de bank plaatsnemen als zijn ploeg het in Moskou op neemt tegen Anzji. De Euro pese voetbalunie Uefa heeft hem voor één wedstrijd ge schorst. Advocaat werd vori ge week in het eerste duel uit de achtste finales van de Europa League naar de tribu ne gestuurd nadat hij zich al - te opzichtig had opgewon den over de arbitrage. DINSDAG 18 MAART 2014 $hiAl 0 uit SI Mark Cavendisch komt in Porto Sant'Elpidio als winnaar over de streep, foto VI Images door Ad Pertijs PORTO SANTELPIDIO - Mark Caven dish heeft de laatste kans die de sprinters gisteren kregen in Tirre- no-Adriatico niet laten liggen. De Britse kampioen won afgetekend. Van een heroïsch gevecht met de andere topsprinter op de boule vard van Porto Sant'Elpidio was geen sprake. door Geert Langendorff AMSTERDAM - De Serie A, de Prime- ra Division en de Bundesliga bou wen op advies van Raymond Ver- heijen extra rustdagen in om de prestaties van hun clubs positief te beïnvloeden. Alleen de Premier Lea gue laat zich niet over de streep trekken. Tot woede van José Mou- rinho. ZEIST NYON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47