Winkel verkoopt voor Keniaas weeshuis Startsein voor aanleg afslag A58 bij Goes cÈ/jdes SCHOUWEN-DUIVELAND 31 66 Doordat we het geld zelf brengen, zien we wat ermee gebeurt Nieuw eetcafé De Troubadour Elektrische fietsen proberen Bedrijf helpt bij ontruimingen O Kans op bruin water op Walcheren Ondernemersplein Afgelopen zaterdag opende de shop haar deuren aan de Burge meester Bouwmanstraat in Nieu- werkerk. De totale opbrengst van het initiatief gaat naar projecten in Kenia. „Iets voor een ander doen is voor mij erg belangrijk", vertelt initiatiefneemster Emely Geuze. Samen met acht anderen richtte zij een tijdje geleden de Zeeuwse vrijwilligersgroep 'Vrou wen in actie!' op. „Toevallig kwam ik in contact met Arianne Dorst. Zij is ook Nieuwerkerkse en startte samen met een Vlaam se vriend in 2007 met Kebene. Dat is een project in Diani aan de oostkust van Kenia. Ze begonnen met een weeshuis, maar inmid dels lopen er ook projecten waar mee jongvolwassenen aan werk worden geholpen en begeleid. In de landbouw bijvoorbeeld." Geu ze was erg onder de indruk van Dorsts inzet en begon acties voor Kebene. „Voordat ik Arianne leer de kennen, was ik nooit in Afrika geweest", bekent Geuze. „Nu gaan we er elk jaar heen om de opbrengst van onze acties weg te brengen. Het is er echt prachtig. Ik ben verliefd geworden op dat land. En doordat we het geld zelf brengen, zien we wat ermee ge beurt. Dat voelt goed." Veertien vrijwilligers gaan het ko mende jaar aan de slag in de Ma ma Holland winkel. „Die vrijwilli gers waren snel gevonden", glun dert Geuze. „Na een oproepje op Facebook meldden zich heel snel enthousiastelingen aan." De winkel is vanaf nu elke zater dag geopend. Om te zorgen dat de schappen lekker vol zijn, koopt Geuze zelf ook streekpro ducten in. Een groot deel van het assortiment bestaat uit dingen die zijn ingebracht door mensen uit de regio. „Daardoor is dit pro ject van ons allemaal. Iedereen kan een steentje bijdragen. Of dat nu in de vorm van een doos verse eieren is of een steigerhouten krukje. Op die laatste was trou wens een flinke run, zaterdag", lacht ze. „We proberen er nu nog meer te bemachtigen." De opbrengst heeft een specifie ke bestemming, vertelt Geuze: „Na hun achttiende kunnen jon gens en meiden niet langer in het Kebenehuis blijven. De oudere meiden hebben al een eigen plek en met het geld van de Mama Holland-winkel sparen we voor een onderkomen voor de jon gens." Dat gaat de goede kant op: „De opening was een succes. We hebben zo'n 2000 euro opge haald. Als het zo doorgaat, kun nen we ook de projecten waarbij de jongeren aan het werk worden gezet ondersteunen." ZIERIKZEE - Aan de Lange Nobel- straat in Zierikzee heeft Maikel van Westenbrugge (24) afgelopen weekeinde zijn eetcafé De Trouba dour geopend. Door de week is er een vast menu. In het weekeinde is er een kleine kaart van spare- ribs, saté en biefstuk. In de winter houdt Van Westen- brugge maandelijks en thema avond met live-muziek en bijpas sende hapjes. zierikzee - Jan de Jonge Fietsen aan de Weststraat 5 in Zierikzee houdt zaterdag vanaf 10.00 uur een testdag voor elektrische fiet sen. Men kan verschillende fiet sen proberen. Flyer, het Zwitserse topmerk, Cannondale met hun ge nomineerde E-bike van het jaar 2014, Gazelle en Batavus zijn met diverse modellen aanwezig zijn. Info: www.jandejongefietsen.nl Zorgruim in Scharendijke is een nieuw bedrijf dat mensen helpt bij het ontruimen van een huis of bedrijfsruimte. Het gaat onder meer om verhuizingen naar bij voorbeeld een verzorginshuis, of ontruiming van een woning na een overlijden, maar het bedrijf kan ook gewoon verhuizen. Het bedrijf doet ook kleine herstel werkzaamheden, en schilder werk. www.zorgruim.nl GOES - Nu al het benodigde geld binnen is, kan voort worden ge maakt met de aanleg van de extra afslag A58 bij Goes. De werkzaamheden zijn gisteren officieel begonnen met het lokali seren van een rioolpersleiding op de locatie van de toekomstige af slag. Royal Haskoning DHV heeft de opdracht gekregen te onderzoe ken op welke wijze de afrit vanuit Middelburg en de oprit naar Ber gen op Zoom ter hoogte van het viaduct in de A58 bij de Nansen- baan aangelegd kunnen worden zonder dat hierdoor een te grote belasting op de rioolpersleiding ontstaat. In het slechtste geval zal die moeten worden verlegd. Daar is in de begroting van het werk al rekening mee gehouden. „Als het niet hoeft, zou dat een meevaller zijn", zegt wethouder Loes Meeu- wisse, die het startsein samen met de landmeters gaf. Overigens begint de daadwerke lijke aanleg op zijn vroegst vol gend voorjaar. Eerst moet dit voor onderzoek worden uitgevoerd, er moet nog overeenstemming wor den bereikt met enkele landeige naren, er moet worden aanbe steed én het bestemmingsplan moet worden vastgesteld. 19 maart DINSDAG 18 MAART 2014 door Sharon van Oost NIEUWERKERK - Woonaccessoires, streekproducten en handgemaakte artikelen uit Afrika. Je kunt het zo gek niet bedenken of het is te vin den in de Mama Holland winkel, een initiatief van de Zeeuwse vrij- willigersgroep 'Vrouwen in actie!'. Emely Geuze Emely Geuze voor de zaterdag geopende Mama Holland Winkel, foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel waterbedrijf In de nacht van 18 op 19 maart voert Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan een drinkwaterleiding naar Walcheren-Zuid bij de Bernhardweg-West te Nieuwdorp. Door de schakelingen in het net die hiertoe nodig zijn, bestaat op 19 maart op Walcheren de kans op tijdelijk bruin water en een lagere waterdruk uit de kraan. Op verzoek van de Provincie Zeeland heeft Evides Waterbedrijf een drinkwaterleiding onder de Bernhardweg-West verlegd. De nieuwe leiding sluiten we nu aan op het bestaande leidingnet. Bruin water Het drinkwater voldoet aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. www.evides.nl/werkzaamheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45