trainer van Fortuna Hoessein Bouzambou neemt de leiding over Hoekman koploper Van Vossen nieuwe 34 SPORT TIRRENO-ADRIATICO Alberto Contador is terug. Mede dankzij Steven de Jongh. „En het helpt ook als je je mond wat vaker dicht houdt." Van Vossen is geen onbekende voor de Sittardse club. De 45-jari- ge uit Zierikzee afkomstige trai ner liep dit seizoen vijf maanden stage bij de eerstedivisionist in het kader van de cursus coach be taald voetbal, die hij succesvol af sloot. In die periode maakte hij een zodanige indruk dat Fortuna nu met hem in zee durft te gaan. „Dit is een keuze met lef, dat hoort bij het pionierschap dat in het dna van Fortuna zit", meent directeur Martin Masset. „We ne men een risico door een begin nende trainer aan te stellen, maar we denken dat Peter de juiste man voor Fortuna is. Ook Van Vossen, die eerder assis tent-coach was bij Almere City, RBC en AGOW, denkt dat hij de juiste club heeft uitgekozen. „Ik heb hier vijf maanden in de keu ken kunnen kijken en geloof erin dat hier iets moois kan groeien. K I Gecombineerd met de factor 2, die goals in de eerste klasse ople veren, leidt Bouzambou met 34 punten. Hij wordt op de voet ge volgd door twee spelers. Krabben- dijke-spits Elco lansen bleef doel puntloos en dus op 33 punten staan. Sander van 't Hof maakte maar weer eens een hattrick na mens Smerdiek (5-1-zege op DVO'6o) en kwam ook op 33 pun ten. Met zijn 33 goals is Van 't Hof nog altijd de productiefste voet baller. In de top tien waren de doelpunten schaars. Behalve Bou zambou en Van 't Hof voegden al leen Christoph Praet (Hulsterloo) en Arvin de Witte (WHS) een goaltje toe aan hun totaal. PORTO SANT'ELPIDIO - Voor de der de achtereenvolgende dag mocht Alberto Contador vanaf het po dium van Tirreno-Adriatico vro lijk de champagne in het rond spuiten. Na twee indrukwek kende ritzeges was het gisteren al leen vanwege het ophalen van een nieuwe blauwe leiderstrui. De Spanjaard straalde er niet min der om. Met nog een tijdrit te gaan ligt de eindwinst van Tirre no-Adriatico vandaag voor het op rapen. „Ik denk dat we hier de oude Al berto weer zien", zei Bjarne Riis, zijn teambaas bij Tinkoff-Saxo. In 2013 bleef de zegeteller van de oud-Tourwinnaar steken op één ritje in de vroege Argentijnse Ron de van San Luis. Daarna werd hij ziek en bleek de Spanjaard vooral niet bij machte om Chris Froome pijn te doen in de Tour de France. „We hebben een nieuw plan ge maakt en zijn daarmee aan de slag gegaan", aldus Riis. Contador vertelde zondag na de gewonnen etappe op de Muro di Guardiagre- le over hoe anders hij de winter is doorgekomen. „Daarbij helpt het ook als je wat vaker je mond dicht houdt. Dat scheelt een hoop ge wicht, kan ik je vertellen", klonk het geamuseerd. Riis is blij hoe scherp en afge traind zijn dure kopman aan het seizoen is begonnen. „Dat is het eerste wat iedereen opvalt." Bin nen de ploeg ziet hij ook dat Con tador veel beter in zijn vel zit dan in de voorgaande jaren. „Hij heeft toch heel wat te verwerken ge had. Het feit dat hij voor zijn ge voel onschuldig was, maakte de schorsing en verwerking alleen maar zwaarder", zegt Riis over de beruchte clenbuterol-affaire die Contador zijn Tourzege van 2010 en zijn goede naam kostte. „Na vo- rig jaar hebben we gezegd, dat hij het allemaal achter zich moet la ten. Je kunt er toch niks aan veran deren. Net zoals er nu weer vra gen zullen komen waarom Alber to plots weer goed is. Dat hoort bij de wielersport." Maar er is meer dan de mentale wederopstanding weet Steven de Jongh, Contador's ploegleider en trainer bij Tinkoff-Saxo. Het was aan de Nederlandse oud-prof om El Pistolero de afgelopen winter beter te laten trainen. „Ik ga niet ontkennen dat ik bij mijn vorige ploeg Sky het een het ander heb opgestoken over trainingsleer", zegt De Jongh lachend. De belangrijkste les die hij Conta dor leerde: „Meer structuur aan brengen in zijn training. Alberto trainde veel op gevoel en daar door vaak te kort. Met name de in tensieve intervalblokken moesten langer worden en daartussen moest hij meer rust nemen." Voor hem is het duidelijk: Conta dor is vooral fysiek veel beter in orde dan vorig seizoen. De ge wichtsafname is niet het enige waaraan volgens af te lezen is dat er een nieuwe, betere Contador is opgestaan. „Hij klimt meer zit tend 'in' het zadel. Voorheen deed hij alles staande. Ik heb hem geleerd dat zittend klimmen be ter is." 'Meten is weten', is ook iets wat hij hem heeft bijge bracht. „Alberto zal nooit een ren ner worden die net als Froome in de race constant op zijn SRM-(ver- mogens)meter kijkt om te kijken wat hij moet doen, maar hij heeft wel geleerd om er tijdens de trai ning mee te werken. Net als zijn ploegmaats. Vorig jaar trainden ze wel met SRM, maar de gegevens die dat opleverde, hielden ze voor zichzelf. Nu pas sturen ze die data door naar hun coach, zodat wij er iets mee kunnen doen." ZOUTELANDE - Dankzij twee winst partijen begint Nina Hoekman vandaag in Zoutelande als koplo per aan de slotronde van het Ne derlands damkampioenschap voor vrouwen. Vitalia Doumesh, die na zondag met een punt voorsprong aan de leiding ging, won gisteren haar eerste partij tegen Laura Timmer man, maar verspeelde in de mid dagronde een punt tegen Mei-Jhi Wu. De twee favorieten hebben in zes partijen negen punten ver zameld, maar het plusje dat Hoek man in haar remisepartij tegen Mei-Jhi Wu veroverde kan op de slotdag een cruciale rol spelen. Hoekman neemt het vandaag van af 10.00 uur op tegen Jacqueline Schouten en Doumesh speelt te gen Rianka van Ombergen. Hoekman speelde ijzersterk. Dat ondervond eerst Leonie de Graag. De speelster uit Goes kon een dam nog net met gelijkspel afpak ken, maar de overblijvende stand was zo gunstig voor de titelhoud- ster dat De Graag in een verloren eindspel terechtkwam, 's Middags leek de partij tegen Ester van Mui- jen op een gelijkspel uit te draaien maar met een handige truc veroverde Hoekman de dam van haar tegenstandster. De Graag leek na haar nederlaag tegen Hoekman ook in de zesde ronde op een nederlaag af te steve nen, maar ze kwam tegen Laura Timmerman met de schrik vrij. SITTARD - Peter van Vossen volgt na dit seizoen Wil Boessen op als hoofdtrainer van Fortuna Sittard. De 31-voudig international, die de buteert als hoofdcoach in het be taalde voetbal, tekent een contract voor twee jaar. Hij krijgt de oud-profs Jeffrey Kooistra en Ro bert van der Weert naast zich als assistenten. goals 17 factor totaal 1 Hoessein Bouzambou Vlissingen zon 2 34 2 Sander van't Hof Smerdiek 4B zat 33 1 33 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 22 1.5 33 4 Dennis de Nooijer Philippine 3A zon 21 1,5 31,5 5 Christoph Praet Hulsterloo 5A zon 28 1 28 6 Dwightvan Hulle IJzendijke 5A zon 27 1 27 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 18 1,5 27 HansTolhoek Kapelle 3B zat 18 1,5 27 Arjen de Koeijer Yerseke 3B zat 18 1,5 27 10 Robin de Rijke Veere 3A zat 17 1,5 25,5 Maarten van Hecke Philippine 3A zon 17 1,5 25,5 Arvin de Witte WHS 3B zat 17 1,5 25,5 Robin van Dijke WHS 3B zat 17 1,5 25,5 14 Arjan Koopmans Rillandia 4B zat 24 1 24 Matthijs van Stee Tholense Boys zat 16 24 door Rudy Boogert MIDDELBURG - Hoessein Bouzam bou is de nieuwe koploper in het PZC-topscorersklassement. De aan valler van Vlissingen scoorde zon dag één keer in het gewonnen duel bij Brabantia (3-0-zege) en krikte zijn totaal daarmee op naar zeven tien goals. El Pistolero schiet weer met scherp door Ad Pertijs - v Alberto Contador maakt een bij zonder scherpe indruk. Manager José Mourinho van Chelsea uitte vorige week nog zijn onvrede over de Britse halsstarrigheid. foto Metin Pala/Anadolu Agency/VI images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34