Startsein voor aanleg afslag A58 bij Goes o 'De klant belandt met elke stap in ander land' rides WALCHEREN 31 Wedstrijd cupcake maken Nieuw restaurant in Zoutelande Kans op bruin water op Walcheren Keuring voor rijbewijs Ondernemersplein GOES - Nu al het benodigde geld binnen is, kan voort worden ge maakt met de aanleg van de extra afslag A58 bij Goes. De werkzaamheden zijn gisteren officieel begonnen met het lokali seren van een rioolpersleiding op de locatie van de toekomstige af slag. Royal Haskoning DHV heeft de opdracht gekregen te onderzoe ken op welke wijze de afrit vanuit Middelburg en de oprit naar Ber gen op Zoom ter hoogte van het viaduct in de A58 bij de Nansen- baan aangelegd kunnen worden zonder dat hierdoor een te grote belasting op de rioolpersleiding ontstaat. In het slechtste geval zal die moeten worden verlegd. Daar is in de begroting van het werk al rekening mee gehouden. „Als het niet hoeft, zou dat een meevaller zijn", zegt wethouder Loes Meeu- wisse, die het startsein samen met de landmeters gaf. Overigens begint de daadwerkelijke aanleg op zijn vroegst volgend voorjaar. Eerst moet dit vooronderzoek worden uitgevoerd, er moet nog overeenstemming worden bereikt met enkele landeigenaren, er moet worden aanbesteed én het bestemmingsplan moet worden vastgesteld. Bij Resto Van Harte wordt vrijdag een cupcake-wedstrijd gehouden. Kinderen van drie tot en met acht jaar zijn tussen 16.00 en 18.30 uur welkom bij Voetbalvereniging Zeelandia Middelburg aan de M.H. Boassanlaan. Na afloop staan er soep en broodjes klaar. De kos ten zijn één euro per kind. Graag vooraf reserveren, bij Jet Dijks hoorn: 020-3033030 of 06-5420 2922, j.dijkshoorn@restovanharte.nl. DELTA 19 maart In de smalle paden van de winkel laat Hakimi zien wat hij de klan ten allemaal te bieden heeft. „Met elke stap die hier gezet wordt, be landt de klant in een ander land. Mijn schappen staan vol met pro ducten uit heel de wereld." Om dat Hakimi graag alles in huis heeft, is elk plekje in zijn winkel goed benut. „Ik probeer alles voor de mensen in mijn winkel te heb ben. Heb ik het niet, dan ga ik er naar op zoek en bestel ik het." Tachtig procent van de klanten die naar de Bahaar Markt komen, is westers, legt de eigenaar uit. „Als zij op vakantie zijn geweest naar bijvoorbeeld China en daar een bepaald soort rijst hebben ge geten, komen ze naar mij om te kijken of ik het ook verkoop." Met meer dan veertig soorten rijst op voorraad is het onwaarschijnlijk dat hij de klant moet teleurstel len. Door de vele producten die de Bahaar Markt verkoopt, is het al tijd hard werken legt Hakimi uit. „Élke dinsdag en vrijdag is de vei ling, waar ik onder andere mijn groente en fruit haal." Omdat de veilingen voornamelijk in Den Haag en Rotterdam zijn, is hij op deze dagen vroeg uit de veren. „Ik vertrek rond één uur s 'nachts van huis, dan ben ik ruim voordat de veiling begint al aanwezig. Dit doe ik zodat ik alle producten die ik wil kopen door mijn handen kan laten gaan. Dan weet ik zeker dat ik met het beste naar huis ga." Het handelen om de beste produc ten te krijgen, is Hakimi niet vreemd. Bijna zijn hele leven zit hij al in het vak als levensmidde len verkoper. „Al vanaf dat ik Op de veiling gaat elk product door m'n handen, ik wil het allerbeste klein was, wist ik hoe ik moest on derhandelen voor de beste prijs, dat zit in mij. In Afghanistan had ik mijn eigen supermarkt met twaalf man personeel in dienst." Door de onrust in zijn land van herkomst, is Hakimi in 1998 met zijn familie naar Nederland geko men, om hier een nieuw bestaan op te bouwen. „Omdat alles mij hier vreemd was, ben ik gelijk de taal gaan leren en gaan werken. Zes jaar geleden heb ik mijn eigen zaak geopend in de Sint Jan straat." Samen met zijn vrouw runt Hakimi zijn winkel zes da gen in de week van acht uur 's morgens tot zes uur 's avonds. „Dit is wat ik het liefste doe, de mensen aan goede producten hel pen en voor een goede prijs. Arm of rijk, iedereen heeft recht op goed en gezond eten." ZOUTELANDE - Op 19 maart ope nen Rosanne Geschiere (21) en Rob Oosthoek (26) restaurant Zie- Zo! in Zoutelande. Rob is de kok, Rosanne de gast vrouw. Het restaurant heette tot voor kort nog Zilt en Zoet. Het stel wil herkenbare gerechten met een vriendelijke prijsstelling bieden, zonder poespas in een in formele sfeer. MIDDELBURG - Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/É en ove rige automobilisten die voor ver lenging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen hier voor terecht op het spreekuur op 27 maart op de locatie Het Getij, Oosterscheldestraat 18 b. Voor informatie en een afspraak moet men bellen naar het afspra- kenbureau van Regelzorg Rijbe- wijskeuringen: 088 23 23 300. DINSDAG 18 MAART 2014 In de nacht van 18 op 19 maart voert Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan een drinkwaterleiding naar Walcheren-Zuid bij de Bernhardweg-West te Nieuwdorp. Door de schakelingen in het net die hiertoe nodig zijn, bestaat op 19 maart op Walcheren de kans op tijdelijk bruin water en een lagere waterdruk uit de kraan. Op verzoek van de Provincie Zeeland heeft Evides Waterbedrijf een drinkwaterleiding onder de Bernhardweg-West verlegd. De nieuwe leiding sluiten we nu aan op het bestaande leidingnet. Bruin water Het drinkwater voldoet aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. www.evides.nl/werkzaamheden door Luc Oggel waterbedrijf netwerkgroep Ali Hakimi in zijn winkel in de Sint Janstraat. „Ik zorg dat ik bijna alles in huis heb." foto Lex de Meester door Maarten Back MIDDELBURG - De Bahaar Markt in de Sint Janstraat 11, die levensmid delen verkoopt uit de hele wereld, is recentelijk uitgebreid. Eigenaar Ali Hakimi (47) heeft het pand naast de winkel gekocht omdat de zaak uit zijn jasje groeide. „Met goed weer ging het wel, dan kon ik nog wat producten buiten zetten, maar in de winter kwam ik ruimte te kort." Ali Hakimi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31