Jaap Minderhoud meest betrokken ondernemer OM trekt aanklacht verkrachting in Onderzoek nodig in zaak maar eist wel celstraf voor ontucht overvaller restaurants 30 WALCHEREN tHVMil, v A Kapelse CU haalt lokale partij door het slijk Weinig overeenstemming over oplossing van de Vlissingse problemen: de miljoenenschuld en het Scheldeterrein. VLISSINGEN - Voor de argeloze toe hoorder lijken de verschillen tus sen de Vlissingse partijen onover brugbaar: moet de gemeente een artikel-i2-gemeente worden, moe ten er goedkopere huurwoningen komen om leven in het Schelde terrein te blazen? Bij het lijsttrekkersdebat gister avond in het stadhuis kwamen de partijen er niet uit: en daar was het natuurlijk ook een debat voor. De Lokale Partij Vlissingen houdt vast aan de ambities op het Schel deterrein, zei Pim Kraan. „Je moet zorgen dat er mensen naar de stad komen die geld verdienen. Je kunt het niet oplossen met socia le woningbouw of studentenka mers." En dat was nou net waar nieuwkomer SGP voor pleitte. En OPAZ bleek juist voorstander van bouw van sociale huurwoningen op het Scheldeterrein. Volgens de Christenunie moet de gemeente haar verlies nemen op de te hoge grondprijzen. Dat vond ook de SP. „De grondprijzen zijn nog hetzelfde als in 2007, ter wijl de huizenprijzen sterk ge daald zijn. Dat is schrikbarend." „Over vijf jaar zijn er nog ge noeg kavels te koop", voorspelde CDA'er Marin de Zwarte cynisch en hij herinnerde nog maar eens aan het feit dat zijn partij tegen de aankoop van het dure terrèin heeft gestemd. „Blijven vechten voor iets dat er niet komt, is geen oplossing", vond Geoffrey Sips (POV). Hij vindt dat er meer in woners naar de stad gelokt moe ten worden door Vlissingen aan trekkelijk te maken. D66 hield nog maar eens een pleidooi voor particulier opdrachtgeverschap, omdat die doelgroep wél geld en zin om te bouwen heeft. De WD vindt dat de grond (deels) moet worden uitgegeven in erfpacht. SP, GroenLinks en wellicht ook de PvdA willen dat Vlissingen een artikel-12-gemeente wordt, om de schulden (ruim 250 mil- m VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 overige partijen zijn daar tegen, voornamelijk omdat ze denken dat de lasten voor de inwoners dan te veel stijgen en omdat de lo kale bestuurders dan zeggenschap moeten afstaan. Het rijk beslist dan over de budgetten van de ge meente. KAPELLE - Daags voor de gemeen teraadsverkiezingen komt de Christenunie in Kapelle met een opmerkelijke verklaring. De partij kondigde gisteren aan bij eventue le coalitieonderhandelingen niet in zee te zullen gaan met de loka le partij Gemeentebelang. Volgens de Christenunie ligt de opstelling van Gemeentebelang bij raadsvergaderingen in de afge lopen raadsperiode én de wijze waarop de partij campagne voert aan dat besluit ten grondslag. 'Te rugkijken leert ons dat Gemeente belang Kapelle nooit constructief heeft meegedacht in moeilijke dossiers, nooit anders dan afkeu rend, zonder blijk te geven van kennis van zaken en ook nooit met verbetervoorstellen', aldus CU-lijsttrekker Pierre Kruizinga. Lijsttrekker Peter Ganseman van Gemeentebelang reageert laco niek. „Wat moet ik ermee? Het is een gefrustreerd partijtje, laat ze eerst maar eens een zetel halen", zegt hij. Volgens Ganseman is be kend dat beide partijen elkaar niet echt liggen. Minderhoud kreeg pas het ver moeden dat er in zijn winkel iets stond te gebeuren toen er een ta fel met gebak was neergezet en er mensen rondliepen die normaal gesproken op andere tijdstippen boodschappen komen doen. Min derhoud: „Ik had het helemaal niet aan zien komen, maar ik vind het erg leuk. Nu ik eraan te rugdenk, vorige week werd mijn vrouw gebeld door iemand van de gemeente toen ze naast me in de auto zat. Die zei later terug te bellen toen ze hoorde dat ik er naast zat." Minderhoud werd unaniem door een jury gekozen uit tien genomi neerden. In de vijfkoppige jury was ook wethouder Chris Maas vertegenwoordigd. Minderhoud kreeg de prijs uitgereikt omdat hij voor het hele verenigingsleven in Westkapelle een grote steun in de Hengelsportvereniging uit West- zet op de balie in de winkel. De rug is. Hij werd voorgedragen kapelle. De glazen plaat die Min- gebakjes waren snel op, want ook door mevrouw Gilissen van de derhoud kreeg, heeft hij neerge- de klanten kregen een stukje. Gistermiddag zat ze in de Middel burgse rechtbank en luisterde naar het verhaal dat Michel D. (35) ter verdediging vertelde. Want D. heeft volgens het Open baar Ministerie misbruik van haar gemaakt. Zelf weet het meisje niet wat er die da*g gebeurde. Vol gens D. kwam ze de middag van die 2e december bij hem binnen. Hij had toen al enkele glazen wod ka op. Het meisje, dat tot dat mo ment een platonische relatie had met hem, nam ook enkele glazen wodka. Mogelijk om moed in te drinken omdat ze de relatie met hem wilde beëindigen. Zover kwam het niet want, aldus D., werden er vervolgens kussen uit gedeeld, belandden ze op zijn bed, werden kleren uitgetrokken en hadden ze seks. D. zei tegen de rechters dat er absoluut geen spra ke was van dwang. „Als dat wel zo was geweest, dan zou ik dat echt wel vertellen." Na die seks dronken ze nog elk een stevig glas. Daarna stortte het meisje in. D.: „Zij viel, ik heb haar op bed ge legd waarna ze moest overgeven." Volgens de man probeerde hij haar te helpen. „Maar toen ging ook bij mij het licht uit." Aanvankelijk wilde het Openbaar Ministerie de man beschuldigen van verkrachting, zo bleek uit de tenlastelegging. Officier van justi tie W. Suijkerbuijk liet echter we ten dat hij die beschuldiging in trok. Volgens hem is er echter wel sprake geweest van seks met een minderjarige. Ondanks het feit dat jongeren steeds vroeger seks hebben, is er volgens hem in dit geval sprake van ontuchtig hande len, gezien het grote leeftijdsver schil. Hij rekende de man het ook zwaar aan dat hij onbeschermde seks had met haar terwijl hij in zijn woning wel condooms op voorraad had. Suijkerbuijk eiste tegen de man een celstraf van veertien maan den, waarvan tien voorwaardelijk. Ook mag de man voorlopig geen contact opnemen met het meisje en niet in de buurt van haar wo ning komen. Raadsman E. Smit bepleitte een celstraf gelijk aan het voorarrest en wees erop dat uit Facebookbe- richten bleek dat het meisje heel erg veel van de man hield. Uitspraak: 31 maart. Deze Edwin K. (42) sloeg voor de eerste keer toe op 20 februari 2012 toen hij, aldus het Openbaar Mi nisterie, een overval pleegde op het Chinese restaurant De Lange Muur in de De Visserstraat in Vlis singen. Tien dagen later eiste hij met een pistool in zijn hand bij Happy Garden in Oost-Souburg de dagopbrenst op. Daar maakte hij, zo zei officier van justitie Gun nar van der Hofstede, in totaal 1500 euro buit. Vervolgens waren ook nog restau rants in Middelburg (twee maal), Koudekerke, Vlissingen en Oost- kapelle het doelwit van de man. Bij de overval op het laatste res taurant maakte hij, zo bleek giste ren, 24 euro buit. Op 30 november 2013 wilde de Vlissinger een restaurant in Oost- Souburg beroven. Een oplettende buurtbewoner zag in het gangetje achter dat restaurant die avond een verdacht iemand staan. Hij waarschuwde daarop de politie, die de man vervolgens aanhield. Hij had toen een nauwelijks van echt te onderscheiden Beretta-na- maakpistool bij zich. Het is nog niet bekend wanneer de man daadwerkelijk wordt be recht. Tijdens de tussentijdse zit ting maakte de officier ook be kend dat de man verdacht wordt van de diefstal van 6000 meter ko peren kabel bij Heerema in Nieuwdorp. Oplossing lijkt nog ver weg door Nadia Berkelder r"—qpi I WESTKAPELLE - Wethouder Chris Maas reikte gisteren in Westkapel- le de prijs voor 'meest betrokken ondernemer van het jaar 2013' uit aan Jaap Minderhoud van de Spar supermarkt in Westkapelle. De prijs is een waardering voor de Veerse ondernemer die zich uitzon derlijk ingezet heeft voor vrijwilli gersorganisaties). Jaap Minderhoud (met sjerp) ontving gisteren uit handen van wethouder Chris Maas (I) een prijs voor de meest be trokken ondernemer van het jaar 2013. foto Lex de Meester MIDDELBURG - In de vroege avond van 2 december van het vorige jaar wordt op een zebrapad in Middel burg een meisje (15) aangetroffen. Ze draagt alleen een topje, zit on der de blauwe plekken en kan niet vertellen wat er gebeurd is. MIDDELBURG - De Vlissinger die ver dacht wordt van de overval op ze ven Walcherse Chinese restaurants moet nog psychologisch en psy chiatrisch worden onderzocht, zo bleek gisteren tijdens een tussen tijdse zitting van de Middelburgse rechtbank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30