TO©S PZC _M\V PZC Overstap van voormalige leden De verkiezingsnacht met alle uitslagen in onze E-paper! 2 IN HET NIEUWS MOTORBENDES COLOFON r i 4 VEEL ZWEVENDE KIEZERS De spanningen tussen rivaliserende motorbendes Bandidos Motorcycle Club en Hells Angels lopen steeds hoger op. PAUL KUSTERS O T: 088-0139995 SITTARD - 'We are the people our pa rents warned us about'. Het is de lijf spreuk van de Bandidos Motorcy cle Club, een beruchte internatio nale motorbende met meer dan tweehonderd afdelingen ver spreid over zo'n 25 landen wereld wijd. In Nederland, op bikers-ge bied decennialang een bolwerk van de Hells Angels, kregen ze nooit voet aan de grond. Tot voor kort. 'De mensen waar onze ouders ons voor waarschuwden' zijn nu neergestreken in Limburg. Aan de wieg van de nieuwe chapter staat een oude bekende: Harrie Ra makers uit Nieuwstadt; een voor malige Hells Angel die tien jaar ge leden betrokken was bij een inter ne machtsstrijd binnen die club. Die leidde tot de dood van drie clubgenoten. Uiteindelijk werden alle verdachten, Ramakers incluis, van de moorden vrijgesproken, omdat onduidelijk bleef welke An gels daadwerkelijk de trekker had den overgehaald. Na een kortstondig lidmaatschap van de nieuwe motorclub No Sur render van Klaas Otto, voegde de Limburger zich afgelopen week bij de Bandidos, dat een chapter in Limburg heeft opgericht. En dat ging niet onopgemerkt. Ra makers woning was zaterdaga vond doelwit van een aanslag. Zelf was hij niet thuis, maar zijn huis raakte, mogelijk door een ex plosief, zwaar beschadigd, net als omliggende woningen en gepar keerde auto's. Hij kwam later nog poolshoogte nemen, met twee col- lega-Bandidos aan zijn zijde. Aanslag op huis kersvers lid Ramakers valt precies samen met vestiging eerste chapter in Nederland Hoewel de politie er nog geen uit spraken over wil doen, valt de aan slag moeilijk los te zien van de grensoverschrijdende stap van de Bandidos. Met name de Hells An gels, al jaren aartsrivaal van de Bandidos, zullen de rode loper be paald niet uitrollen voor de nieuwkomer. De clubs kennen een bloedig verleden. De spannin gen tussen de twee, met de strijd om de macht in de drugs- en wa penhandel als decor, groeiden in de jaren negentig uit tot The Great Nordic Biker War. Drie jaar lang maakten Bandidos en Hells An gels elkaar het leven zuur op di verse plekken in Scandinavië. Met als resultaat: elf doden, 74 pogin gen tot moord en bijna honderd gewonden. Anno 2014 is de storm niet ge luwd. Vorig jaar kwam het in Duitsland nog tot een botsing tus sen de rivalen. De politie rukte met man en macht uit om te voor komen dat de boel opnieuw esca leerde. Dat de Bandidos voet heb ben gezet op Nederlandse bodem, zal door hun vijand toch als pure provocatie worden gezien. In Scandinavië leidde oorlog tussen Bandidos en Hells Angels tot elf doden en bijna honderd gewonden NIEUWSTADT - De overstap van Harrie Ramakers en negen ande re ex-leden van de Limburgse af deling van motorclub No Surren der naar Bandidos, ging volgens No Surrender-president Klaas Ot to 'in goed overleg'. Hij zegt re cent contact te hebben gehad met de Bandidos-voorman Brian Sand- berg over de komst van de Ban didos naar Nederland. De president van No Surrender richtte vorig jaar het chapter 'South Side' onder leiding van Ramakers op, maar dat liep op een grote mislukking uit. Otto pzc.nl/abonnee Niet alle uitslagen van de verkiezingen voor de gemeenteraad zullen donderdag de krant halen, omdat het tellen van de stemmen nachtwerk wordt. Als abonnee hebt u de mogelijkheid om donderdag uw vertrouwde krant op E-paper te lezen, maar dan compleet met alle uitslagen en achtergronden. MELDU ZICH NU AAN! VERKIEZINGEN 2014 TT- Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. De krant wordt niet nabezorgd. U ont vangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl Bandidos tarten hun door Marco van Kampen door Niki van der Naald Heeft u zich nog niet aangemeld? Meld u dan nu eenmalig aan op www.pzc.nl/abonnee en krijg onbeperkt toegang tot al het digitale nieuws. Alleen van toepassing voor abonnees die de krant 6 dagen per week thuis ontvangen. ▼WTT TT Tl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2