Dwangbuis Mensen weten niet wat er komt kijken bij houden van droge voeten OM wil jeugdstraf voor man van twintig De computer aanpassen gaat geld kosten Zorgpersoneel eist betere cao commentaar ,010011 J1100101 «010010100 -.10101011101 101011010 001000011 101011011101 wendt of keert. Wie zeker wil zijn dat hij na 8 april geen proble men met de beveiliging van zijn computer krijgt, moet er geld aan spenderen. Waker de Kok van AdFranse Au tomatisering in Heinkenszand legt uit dat computers waar Win dows XP op staat al een jaar of tien oud zijn. Dat zijn in de com puterwereld 'oude' computers. Ouderen die af en toe eens inter netten, e-mail versturen en mis schien via internet bankieren zul len die eerste twee dingen nog wel kunnen blijven doen. Maar er is een kans dat banken weigeren om met computers waarop Win dows XP staat, te communiceren. De Kok zegt redelijk wat vragen van vooral particuliere klanten binnen te krijgen over de verande ring met betrekking tot XP. De za kelijke klanten heeft het bedrijf zelf al geadviseerd. Particulieren die willen opwaarde ren naar een nieuw besturingssys teem zijn al snel zo'n too tot 200 euro kwijt. Als hun computer dat nieuwe systeem al aankan. Op korte termijn zal zo'n vernieu wing wellicht uitkomst bieden, maar op termijn komt al snel een nieuwe computer in beeld, voor spelt De Kok. Het NCSC (Nationaal Cyber Secu rity Centrum) adviseert in samen werking andere partijen om na 8 april niet meer online te gaan met een Windows XP computer. Wie wil weten welk besturingssys- teem de computer heeft klikt op 'Start' in de computer en gaat naar 'Deze computer'. Kies links boven in het menu: 'Systeemei genschappen' en kijk bij Bestu ringssysteem of hier Windows XP staat. Er is ook een online test op de website van Microsoft. Een computer van een jaar of tien, is in de computer wereld al snel een oude computer MIDDELBURG - Door heel Zeeland wordt vandaag actie gevoerd door personeel uit de verpleging, ver zorging en thuiszorg (WT). De actie van vakbond AbvaKabo- FNV is een protest tegen de huidi ge cao, de hoge werkdruk en de onzekere roosters. Bovendien staat deze cao flex-, min/max-, op roep- en nulurencontracten toe terwijl deze volgens het sociaal ak koord verleden tijd zouden zijn. Actievoerders in Zeeland leggen het werk één minuut neer, steken zich in actiekleding en sturen een foto van zichzelf op naar fnwoorzorg@abvakabo.nl. Actiefoto's komen zo op Face- book.com/fnwoorzorg en op de actiepagina www.fnwoorzorg.nl. Dat concludeert de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (Oeso). Die heeft op verzoek van minister Melanie Schultz (Infrastructuur en Milieu) en de Unie van Water schappen onderzoek gedaan naar het Nederlands waterbeleid. Dat beleid krijgt een pluim en is toe- komstbestendig. Tegen relatief la ge kosten zorgt de overheid voor veilig, goed en voldoende water. Maar er is ook een keerzijde. Er schort nogal wat aan het 'waterbe- wustzijn'. Doordat het allemaal zo goed geregeld is, hebben men sen bijvoorbeeld niet in de gaten dat er wel degelijk risico's zijn op overstromingen. Ook over moge lijkheden voor evacuatie is wei nig kennis. Door verminderd be wustzijn kan onvoldoende begrip ontstaan voor investeringen in dij ken, duinen en dammen en schoon drinkwater. Schultz toonde zich maandag trots over het oordeel van de Oe so. Ze heeft de ambitie dat Neder land in 2050 nog steeds 'het boeg beeld op het gebied van water is'. Dat vergt volgens de minister wel de nodige investeringen. Schultz is van plan iedereen in Nederland informatie en tips te sturen over de persoonlijke situatie wanneer het aankomt op waterrisico. Ook tornt ze niet aan het aantal van 23 waterschappen, een plan dat bij de totstandkoming van het regeerakkoord was besproken. Dit voornemen hangt samen met het plan van minister Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken) om te ko men tot vijf grote provincies. icrosoft stopt met de ondersteuning van XP. Uit zo'n droge mededeling blijkt de macht van het grote softwarehuis. Microsoft schat het aantal gebruikers in Neder land op een miljoen. Dat die nu hoofdbrekens hebben over de beveiliging van hun dataver keer, lijkt weinig indruk te ma ken. Microsoft adviseert koel tjes dat deze gebruikers maar moeten upgraden. O ja, het is wel handig om dan meteen een nieuwe computer te ko pen. Die natuurlijk geschikt is voor het nieuwste systeem. Ver volgens blijft het afwachten wanneer Microsoft de onder steuning daarvan stopt. XP is meer dan tien jaar oud, dus het is niet vreemd dat Mi crosoft verder wil. Maar er zou wel een betere balans moeten komen tussen de wens om nieuwe software te verkopen en de zorg voor talloze 'oude' klanten. Wie geen nieuwe func tionaliteit nodig heeft, zou ook na ruim tien jaar nog veilig met de oude software moeten kunnen werken. MIDDELBURG - Een Terneuzenaar (20) moet twee jaar jeugd-tbs krij gen, zo zei gisteren officier van justitie Gunnar van der Hofstede. Hij vroeg om een jeugdstraf om dat Joël V. functioneert als een kind van elf jaar. Maar volgens de officier gaat het wel om een po ging tot moord. Op 27 oktober van het vorige jaar zou V. een an dere Terneuzenaar enkele malen met een mes hebben gestoken. Hoewel de verwondingen niet echt ernstig waren, er werden geen vitale organen geraakt, hield de officier hem voor dat het veel erger had kunnen aflopen. Volgens V. viel het slachtoffer hem al weken lastig. Ook die be wuste nacht, zo zei hij tegen de drie rechters van de Middelburg se rechtbank, werd hij uitgeschol den en uitgedaagd. Volgens de ver dachte zou de ander hem die nacht zelfs hebben geslagen. Op camerabeelden is daar echter niets van te zien, aldus de officier. Advocaat Cindy Koole stelde dat er beslist geen sprake was van een poging tot moord noch een po ging tot doodslag. Ze wees naar de doktersverklaring waaruit blijkt dat het om drie betrekkelijk ondiepe snijwonden gaat. Vol gens haar wilde V. alleen maar zijn belager verjagen. Bovendien handelde hij in een waas van woe de, aldus de advocate. „Hij had geen plan om de andere Terneuze naar om het leven te brengen of ernstig te verwonden." 0100100100 oir 01101001 'IQr^'W 10100101 Ut 011101 301010 101001 tf 100001101001001 510100110100100 1C 010. 00100. 0110101i HEINKENSZAND - Hoe je het ook Walder de Kok door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Mensen zijn zich er niet van bewust wat er bij komt kij ken om Nederland droog en be woonbaar te houden. Ook hebben ze niet in de'gaten hoeveel moeite het kost om het schone drinkwater te maken dat ze gewend zijn. DINSDAG 18 MAART 2014 ZEELAND 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27