Hulstenaar redt passagiers uit vliegtuig PZC Teutoburgerwald Gezond Om nog jarenlang juridisch getouwtrek te voorkomen, accepteert de NS een verlies van miljoenen en gaan Fyra-treinen terug. Anders eten «voor diabeten Duitsland Word ook abonnee! UU. lUUU A 4 A 4 4 Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. DINSDAG 18 maart 2014 UTRECHT - Veel eerder dan ver wacht, zetten de Nederlandse Spoorwegen en de Italiaanse trein- fabrikant AnsaldoBreda een streep onder het debacle rond de internationale Fyra-trein. Om te voorkomen dat er nog ja renlang geld en tijd aan juridisch getouwtrek moet worden be steed, accepteert de NS naar eigen zeggen een verlies van voorlopig 88 miljoen euro over 2013. Met An saldoBreda zijn de spoorwegen overeengekomen dat de zestien probleemtreinen, die nu nog in Amsterdam staan, naar Italië gaan en de NS 125 miljoen euro terug krijgt. Als AnsaldoBreda de trei nen weet door te verkopen aan derden, mag de NS daar ook nog een deel van opstrijken, oplopend tot maximaal 21 miljoen euro. De twee bedrijven stonden tot voor kort nog lijnrecht tegenover el kaar: AnsaldoBreda legde een claim van 132 miljoen euro bij de NS neer en andersom probeerde de Nederlandse spoor weg vervoer der honderden miljoenen terug te krijgen van de Italianen. Alle claims zijn nu van tafel. De NS verweet de Italianen eer der ondeugdelijke treinen te heb ben geleverd. Opvallend is dat de NS nu juist benadrukt dat 'de trei nen op termijn te herstellen zijn voor terugkeer naar commerciële inzet' en het verschil van inzicht 'vooral ging over de voorwaarden waaronder het herstel zou plaats vinden'. De afgelopen maanden heeft volop overleg met de Italia nen plaatsgevonden om lang sle pende rechtszaken te voorkomen, bevestigt een woordvoerder van de NS. AnsaldoBreda zegt blij te zijn dat in het akkoord staat 'dat de treinen betrouwbaar zijn'. Het ziet zichzelf niet als winnaar of verliezer en spreekt van 'gelijk spel'. Eerder werd bekend dat de NS door de Fyra in totaal 247 mil joen euro heeft verloren. Het niet functioneren van de hogesnel heidstreinen op de trajecten tus sen Amsterdam en Brussel kostte het ministerie van Infrastructuur 222 miljoen euro. Het ministerie wilde gisteren nog niet op de deal ingaan. De Tweede Kamer heeft een debat aangevraagd. PHILADEPHIA - Brandweerman Neil Price (52) uit Hulst en twaalf collega's uit Vlaanderen zijn in Amerika uitgeroepen tot 'ware helden'. Zij hielpen afgelopen vrij dagavond tijdens een vliegtuig crash in Philadelphia de 150 passa giers zonder kleerscheuren uit een naast de landingsbaan ge strand vliegtuig. De groep brandweerlieden, lid van de vzw Fire Observers is voor een stage in Amerika. Ze zouden vrijdagavond van Philadelphia naar Fort Lauderdale in Florida vliegen. Tijdens het opstijgen viel het vliegtuig terug op de start baan en kwam met een afgebro ken neuswiel en rokende motor naast de startbaan terecht. Onder de passagiers brak paniek uit, maar de brandweerlieden stelden hen op hun gemak door te zeggen dat ze 'firefighters' waren en dat zè iedereen gezond en wel uit het vliegtuig zouden helpen. Ze bege leidden de mensen bij de evacua tie via de uitgeklapte glijbanen en gingen zelf als laatste naar buiten. Binnen drie minuten stond ieder een op veilige afstand van het vliegtuig. De brandweerlieden kregen heel wat schouderklopjes voor hun koelbloedig optreden. Tijdelijk flink zachter 130 DESTELLING UW MENING 295 reacties 3 dagen v.a. 49 Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 65 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Het 3-sterren Mercure Hotel Bielefeld City ligt in het sfeervolle historische centrum van Bielefeld. Inclusief ontbijtbuffet Klantbeoordeling 7,9 Kras.nl/17625 of bel 0900-9697iscPm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds NS zet punt achter Fyra-debade m door Niki van der Naald De uit dienst gehaalde Fyra's staan nu nog geparkeerd op een rangeerterrein bij Watergraafsmeer, foto Peter Elenbaas/HH door Eugène Verstraeten Ik weet nog niet op wie ik ga stemmen Reageer op pzc.nl Integratie van Molukkers is een goed voorbeeld EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 75% ONEENS 25%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1