Rawfood GEZOND 17 Folder legt uit: dit kost de zorg u Autismeweek mcabessen RODEPILAREN Smoothies Gezonde voeding is rijk aan vezels, vitamines en mineralen. Rawfood is niet verbit en komt rechtstreeks van de plant of boom bij a op tafel, vol van smaak en rijk aan gezonde biologisch. Heerlijk aït de band en In smoothies. Maak kennis met bet raime assortiment Rawfood bij De Rode Pilaren. UITSTRIJKJE NU UITSTRIJKJE STRAKS DINSDAG 18 MAART 2014 Klaverblad Zeeland geeft samen met de ziekenhuizen ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuizen een folder uit over zorgkosten. De folder maakt duidelijk waar patiënten aan moeten denken bij een bezoek aan het zieken huis of de specialist Er wordt uitge legd wat een DiagnoseBehandelTra- ject (DBC) is. Ook staat er een check list in met stappen in het zorgtraject, die de patiënt puntsgewijs kan afstre- pen. Wat vergoedt bijvoorbeeld de ei gen verzekeringspolis? Welke kosten brengt een ziekehuisbezoek of behan deling met zich mee? De folder wordt aangeboden aan onder andere huisart sen, fysiotherapeuten en tandartsen die patiënten soms doorverwijzen naar een ziekenhuis of specialist. Zij kunnen hem dan in de wachtkamer leggen. Op de websites van de initia tiefnemers is een digitale versie te downloaden. In de ziekenhuizen kun nen patiënten de folder vinden in de informatierekken. Ook krijgen ze de flyer mee bij een afspraak in het zie kenhuis. ZorgSaam introduceert de folder in het huis-aan-huismagazine, ADRZ deed dat op de Open Dag van Zorg en Welzijn. Ontmoet autisme is het thema van de vijfde Nederlandse Autismeweek, van 29 maart tot en met 5 april. Deze is bedoeld om meer bekendheid te ge ven aan autisme en vooroordelen weg te nemen. In het hele land worden ac tiviteiten en bijeenkomsten georgani seerd. Zo is er op 1 april in Middel burg een avond over autisme en ga- men (voor ouders en begeleiders van kinderen, en voor gemiddeld tot hoog- intelligente jongeren met autisme). Het gaat dan over de aantrekkings kracht van games, het verband tussen games en de kenmerken van autisme en de risico's van het spelen van ga mes. Maar ook de mogelijkheden die deze games bieden komt aan bod. Be zoekers krijgen adviezen en kunnen vragen stellen en met elkaar van ge dachten wisselen. De organisatie is in handen van MEE Zeeland. Aanmelden en meer informatie: meegoes@meezeeland.nl Om rond de autismeweek geld op te halen voor voorlichting over autisme, is het project 1 Steuntje gelanceerd. Activiteiten kunnen worden aange meld op Facebook.com/1 Steuntje. Zie voor meer informatie www.autismeweek.nl. droowterij kruiderij Middelburg~Goes~Vlissingen~Bergen op Zoom www.derodepilaren.nl~www.sportengezond.nl Eens in de vijfjaar is het tijd voor een bezoek aan de huisarts voor een uitstrijkje. Een hobby is het niet dus maak ik na lang dralen een afspraak, zodat deze in ieder geval staat Dan móet ik wel. „Vind je het vervelend", vraagt de assistente, die de test afneemt. Nou, leuk is an ders. Maar beter nu even een onge makkelijk gevoel, dan straks spijt omdat er misschien onverwachts blijkt dat je baarmoederhalskanker hebt. De assistente warmt de eendenbek op onder de lauwe kraan zodat het allemaal wat makkelijker gaat. Hup, ding erin. Ze kijkt of ze de baarmoe derhals goed ziet zodat er genoeg. 4 cellen afgenomen worden en neemt wat cellen weg. Dat was dan dat. Het viel reuze mee en deed geen pijn. Over drie weken krijg ik per post de uitslag. „Behalve als er iets aan de hand is. Dan belt de dok ter en moet u voor nader onder zoek naar het ziekenhuis Vanaf 2016 kan ik gebruik gaan ma ken van een thuistest Bijvoorbeeld r de Evalyn Brush die is ontwikkeld naar de wensen van de vrouwelijke gebruikers door Rovers Medical De vices in Oss. Je neemt hiermee zelf slijmvliesmateriaal af van de vagina en baarmoedermond. Die test be staat uit een langwerpig kwastje in een soort van injectiespuit (huls). Ook heeft hij twee 'vleugeltjes'. Met behulp hiervan voel je hoever de huls in de vagina moet. Dan draai je vijf keer. De haartjes van het kwastje zijn erg fijn, zodat er al tijd genoeg materiaal aan blijft kle ven. Huls over het kwastje schui ven, dop erop en klaar is Kees. In een bijgeleverde envelop stuur je de thuistest naar het laboratorium waar een machine voHedig automa tisch meet of het vaginale materiaal v hrHPV bevat, is dat zo, dan volgt een uitnodiging om een 'klassiek' uitstrijkje te laten maken waarin naar afwijkende cellen wordt geke ken. (Moniek Hüsken) Kwastje Vleugels Doorzichtige huls Draaiknop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17