IJzendijke heeft nog twee duels nodig voor het kampioenschap Ondanks zeperd tegen KVK toch promotie korfballers Zaamslag 44 Dit is een 12 SPORT VOLLEYBAL De Sterre wint op vrijdagavond en grijpt een dag later de titel omdat de concurrentie punten laat liggen. IJzendijke-Corn Boys 2-0: IJzen dijke speelde tegen Corn Boys een redelijke wedstrijd, maar liet het qua afwerking afweten. Voor al in de tweede helft blonk de kop loper uit in het missen van kan sen. Zeker vier keer kwam er een speler vrij voor de goal, maar vier keer leverde dat ook geen doel punt op. De overwinning bleef zo doende beperkt tot 2-0. Na een half uur opende Kevin van Poucke de score. Vijf minuten la ter trof ook Jan de Meijer doel. SDO'63-Hulsterloo 1-3: Veel deed SDO'63 niet onder voor Hulster loo, maar de sterke aanval van de bezoekers gaf de doorslag. In de gelijk opgaande wedstrijd nam Hulsterloo na twintig minuten een voorsprong door een treffer van Alwin de Vos. Nauwelijks een minuut later was het alweer 1-1, omdat Kelvin Bonne van afstand raak mocht schieten. Tien minuten voor de rust kopte Remie van Iteghem de 1-2 binnen en die stand bleef lang op het sco rebord staan. Pas vijf minuten voor tijd besliste Christof Praet de wedstrijd. Hoofdplaat-Kwadendamme 2-1: Hoofdplaat speelde tegen Kwaden- damme niet zijn beste wedstrijd van dit seizoen en verzekerde zich pas laat in de wedstrijd van de zege. Na vijftien minuten open de Loek Thomaes weliswaar de score, maar een kwartier voor tijd bracht Adrie de Korte de stand uit een strafschop weer in even wicht. Op dat moment speelde Hoofdplaat met tien man, omdat Danny van Acker na ruim een uur voor de tweede keer geel kreeg. Een doorkopbal van Mare Boekhout stelde Kenny de Baerde- maecker drie minuten voor tijd in staat de beslissende 2-1 aan te te kenen. Graauw-Sluis 2-6: Het duel tus sen Graauw en Sluis ging lang ge- lijkop, maar werd in het laatste half uur beslist in het voordeel van de bezoekers. Rick van Passel bacht Graauw op voorsprong, maar via John du Fossé en Bennie Pladdet werden nog voor de rust de bakens verzet. Bennie Pladdet scoorde ook na de hervatting, waarna Tim Roodhuizen voor 2-3 zorgde. Daarna trok Sluis de wed strijd naar zich toe en dreven Coen Quaak (2x) en Byron Bently de score op naar 2-6. Terhole-Volharding 2-4: Terhole kon niet helemaal compleet aan het duel met Volharding begin nen en legde het tegen de num mer negen ook af op fysieke kracht. Nadat Kevin van Ierssel voor 0-1 had gezorgd, werd het. nog 1-1 door Michael van Ham. Na de rust liepen de bezoekers de finitief weg. Van Ierssel scoorde nog eens twee keer, Mitchel Moison eenmaal. In de slotminu ten werd het door opnieuw Van Ham 2-4. Hansweertse Boys-Vivoo 1-5: Vi- voo heerste in het duel met Hans weertse Boys vanaf de eerste mi nuten, maar kon het overwicht pas laat in doelpunten tot uitdruk king brengen. In de eerste helft bleef de score beperkt tot een doelpunt van Dimitri Cuppens. Na de hervatting trof Cuppens nog twee keer doel, evenals Dave de Crom. Pas in de blessuretijd kon de thuisclub in de persoon van Damien Donkersteeg iets te rugdoen: 1-5. terneuzen - Voor trainer Cor Hamelink en de volleybalsters van De Sterre geldt dat drie keer scheepsrecht is. De gedreven oe- fenmeester pakte met De Sterre twee jaar op rij de derde plaats in de eerste klasse en verzekerde zich in zijn derde jaar van de titel. De Sterre won vrijdagavond met 4-0 (25-12,25-19,25-11,25-23) van V=Volley en profiteerde van punt verlies door de achtervolgers. Met nog drie wedstrijden te spelen en zeventien verliespunten minder raakte De Sterre buiten schot van de concurrentie. De Zuiddorpse formatie kon na de winst op V=Volley niet feesten, omdat een dag later de ont moeting tussen Sic Pugno (twee de op de ranglijst) en Triade/VCT 3 (derde) nog moest worden ge speeld. „Het is een beetje rare manier om kampioen te worden", vertolkte Stephanie Herman de gevoelens in het Zuiddorpse kamp. De Sterre speelde zeker niet groots en kwam in de vierde set met de schrik vrij. Cor Hamelink, die aan het begin van het seizoen had laten weten te vertrekken als De Sterre geen kampioen zou wor den, realiseerde zich dat er onder de maat was gespeeld. „Hij stelt ei sen aan de groep en is bloedfapa- tiek", prees Stephanie Herman zich gelukkig. „We zijn hartstikke blij met hem." Met nog drie duels in het ver schiet wil De Sterre ongeslagen kampioen worden. „Dit is een su perseizoen en iedereen heeft een heel goed gevoel. Met dit team en eventueel een paar aanvullingen moeten we volgend seizoen in de promotieklasse ook weer bovenin mee kunnen doen." Sarto-Savok 3-1 (25-19 25-17 23-25 25-18): Een verdiende zege voor Sarto, dat met meer enthousiasme speelde. Savok kreeg geen vat op de Tilburgse opslag, schoot in aan vallend opzicht tekort en had geen zicht op de aanval van de Bra banders. Winst in de derde set deed hoop op een kentering glo ren, maar Savok kon in de vierde set slechts aanhaken tot het tien de punt. Daarna nam Sarto af stand. superseizoen en iedereen heeft een heel goed gevoel De Burgst 3-YVC 4-0 (25-15 25-12 25-12 25-21): Tegen een eveneens om lijfsbehoud strijdend De Burgst had YVC een offday. De thuisploeg had een overschot aan aanvalskracht en trof in YVC een slecht passende opponent, die daardoor in aanvallend opzicht weinig potten kon breken. De Burgst kwam door de zege aan de staart van de ranglijst op gelijke hoogte met YVC. YVC-Zuvo 2 3-1 (25-16 25-22 23-25 25-14): Een dag na de wanpresta tie in Breda was YVC voor eigen publiek wel in goeden doen en werd de kater van het verlies te gen De Burgst weggespoeld. Beide teams gaven grote voorsprongen uit handen. Zo wist YVC in de tweede set een 21-11-achterstand nog in winst om te zetten. In de derde set gaf de thuisploeg op haar beurt een ruime marge weg. Aangemoedigd door veel publiek verzekerde YVC zich in de vierde set van de beslissende setzege. Mannen. Voorwaarts-Forza 0-4 (25-16 25-14 25-19 25-16): De bezoekers waren een maatje te groot voor Voorwaarts. Tot vier of vijf pun ten konden de Axelaars bijblijven, maar daarna namen de bezoekers steevast afstand. Verliezend coach Ton Begijn zag toch nog wel lichtpuntjes. „We hebben getraind op het verdedi gen van de middenaanval en dat liep goed. In de heenwedstrijd sloegen ze alles aan gort, maar nu hadden we er een antwoord op. En zo'n jongen als Lennart Arends maakte een aantal mooie punten. Hij had ook nog wel een paar missers rechtdoor, maar hij komt er wel." Daags voor het duel was al dui delijk dat de verliezer ook de stap naar de derde klasse mocht ma ken. Door een fusie elders in het land was er een plek over voor de beste nummer twee van alle vierde klassen. En dat was - met 22 punten - KVK of Zaamslag. De twee ploegen waren na veertien reguliere duels gelijk geëindigd. Zo straf als de twee teams elkaar het hele seizoen in de tang hielden, zo snel was de be slissingswedstrijd ontdaan van spanning. De vraag of er een Beve- landse of een Zeeuws-Vlaamse kampioen uit de bus zou rollen, was binnen het kwartier beant woord. KVK kon niet alleen bedui dend beter met de zenuwen over weg, de Kapelse ploeg scoorde ook net zo makkelijk als in de voorgaande duels. Zaamslag werd compleet overdonderd. Het acht tal van coach Carlo de Waele scoorde pas na twintig minuten voor het eerst, bij de stand van 9-0. Na een 10-2-ruststand eindigde het duel in 17-6. De champagne stond bij KVK een kwartier voor tijd al klaar om ontkurkt te wor den. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - IJzendijke is in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal nog maar twee overwinningen verwijderd van de titel. De ongesla gen koploper won gisteren op nieuw. Dit keer met maar twee doelpunten verschil (2-0), maar toch. Hulsterloo bleef op een ach terstand van negen punten door in Lamswaarde SDO'63 met 3-1 te verslaan. Onderin ging Terhole ook tegen Volharding onderuit: 2-4. Pas kampioen op zaterdag door Peter van Kouteren Stephanie Herman ra»- Korfballers van Zaamslag verbijten de teleurstelling na de grote nederlaag tegen KVK. Toch spelen ze volgend sei zoen in de derde klasse, foto Lex de Meester door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Het is Zaamslag zaterdag niet gelukt kampioen te worden in de vierde klasse. De korfbalploeg van trainer Carlo de Waele verloor in Middelburg het beslissingsduel met KVK: 17-6. Toch promoveerde het team. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 4, Pjotr Hamelink en Linda Hamelink 1. Scores KVK: Lennard Volkers 4, Bart Nieuwenhuijse, Koen Volkers en Sander Slabbekoorn 3, Saskia Ruissen 2, Yvonne Joziasse en Tonia de Visser 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66