Doumesh neemt het stokje over Groene Ster Vlissingen verspeelt de winst SPORT 35 Nog geen afsprong Van Assche hier geen enkel punt zou halen", kijkt Henk Hoekman terug. „Te meer omdat ze sinds mei vorig jaar geen enkele partij meer ge wonnen had." Hij dacht aan een nieuwe terug val. Een paar weken eerder sliep Nina 48 uur aan een stuk. De dok ter zei dat hij bij haar moest blij ven. Hij vreesde dat het afgelopen was. Maar Nina werd weer wak ker. Na drie dagen kon ze weer zinnetjes formuleren. Voor de zo veelste keer had ze de verwachtin gen van de artsen gelogenstraft. En in Zoutelande is haar dammen weer van hoog niveau. Henk Hoekman: „Nina heeft nog geen fout gemaakt. Ik vind het verba zingwekkend." Haar eerste partij was tot nu toe haar minste. Hoekman streek de winst op toen Rianka van Omber- gen-Rentmeester in een lokzetje trapte. Partij nummer twee, tegen Laura Timmerman, was er een van hoog niveau. Met een schitte rende combinatie legde ze haar te genstandster het zwijgen op. En in partij nummer drie, tegen Mei- Jhi Wu, had iedereen zich ver zoend met remise, behalve Hoek- In een spectaculair duel met Nina Hoekman veroverde ze een schijf en toen de titelhoudster deze wil de terugwinnen sloeg Doumesh toe met een damcombinatie die in een gewonnen positie resulteer de. Nina Hoekman was het duel met haar belangrijkste concurren te ingegaan als koploopster. Na haar zege op Rianka van Ontber gen op de openingsdag voegde ze zaterdag drie punten aan haar to taal toe. Eerst versloeg ze Laura Timmerman met een prachtige combinatie en later pakte ze een plusremise tegen Mei-Jhi Wu. Rianka van Ombergen maakt met vier punten uit vier partijen deel uit van een grote groep speelsters die inmiddels al twee punten ach terstand op leidster Doumesh heeft. De damster uit Nieuwdorp won zaterdag het prestigeduel met de andere Zeeuwse deel neemster, Leonie de Graag. Van Ombergen ging vanaf de opening duidelijk aan de leiding en toen De Graag even niet goed oplette, vlocht Van Ombergen een win nende damcombinatie in de stand. In haar twee andere par tijen van dit weekend, tegen Lau- Groene Ster kende in Hoorn een matig begin en keek tegen de nummer vier van de ranglijst al snel tegen een 2-0-achterstand aan. Salim Ben Sellam zorgde nog voor de pauze voor de aanslui tingstreffer, maar niet veel later was het alweer 3-1. De Vlissingse ploeg kwam in de tweede helft sterk terug en had binnen de kortste keren de achter stand omgebogen in een voor sprong. Josimar Pattinama zorgde met een kopbal en schot voor 3-3. Hierna nam Groene Ster het heft in handen en werd het via Khalid el Hattach en Salim Ben Sellam 3-5- De winst leek binnen, maar een onterecht gegeven penalty leidde tot 4-5 en 33 seconden voor het einde viel ook nog de 5-5. Het was in een fase dat Groene Ster een flinke foutenlast met zich meedroeg en dus was er voortdu rend het gevaar van de tienmeter- trap. Die kwam er zowaar nog ook in de laatste seconden. Salim Ben Sellam werd weliswaar onder uitgehaald, de scheidsrechter zag het anders en kende tot ieders ver bazing de tienmetertrap aan de thuisclub toe. Tot opluchting van heel Groene Ster werd dat buiten kansje gemist en bleef het dus 5-5. Door dit resultaat blijft Groe ne Ster zesde op de ranglijst. BEEKBERGEN - Anthony van As sche turnde gisteren enigszins met de rem erop tijdens de eerste EK-kwalificatiewedstrijd in Beek- •bergen. De Sasse gymnast deed bij het onderdeel ringen geen bij zondere afsprong, omdat hij zijn net herstelde knie nog niet te veel wilde belasten. Desondanks kreeg hij van de jury nog een score van 14,400. Van Assche, die zaterdag 25 werd, kwam op nog een onderdeel uit: voltige. Daarbij scoorde hij 13,750. Bart Deurloo viel op met een ho ge meerkampscore (86,550). Epke Zonderland was met 15,800 van grote klasse aan de rekstok. man. Ze peurde er nog een plusre mise uit. „Weet je waar ik stie kem van droom?", fluistert Nina Hoekman. „Karen van Lith ken je wel hé? Zij is elf keer Nederlands kampioen. Ik tien keer. Ik zou het prachtig vinden als ik ook elf ti tels zou hebben." Die droom werd een paar uur la ter hardhandig de grond in ge boord. Het hoofd van Nina Hoek man functioneerde niet zo goed als in de eerste drie partijen. Te gen Vitalia Doumesh ging ze op de rechtervleugel in de fout en niet veel later kon ze opgeven. ra Timmerman en Ester van Mui- jen, werd de speelster van PWG 's-Gravenpolder zwaar aan de tand gevoeld, maar kwam ze met de schrik vrij. Leonie de Graag verloor na haar nederlaag tegen van Ombergen za terdag in de middagronde ook van Ester van Muijen. Al na 37 zet ten moest De Graag zich gewon nen geven. Gisteren veroverde de verrassende nummer twee van vo rig jaar eindelijk haar eerste punt. Tegen Jacqueline Schouten moest ze stevig aan de bak maar op het gelijkspel dat ze uit het vuur sleepte was niets af te dingen. Vandaag staan er op de voor laatste dag opnieuw twee rondes op het programma. Om 9.30 uur begint de vijfde ronde en om 15.00 uur gaat ronde zes van start. „Het leek in de stad wel oorlog. Dus beter uren wachten dan met alle risico's van dien op pad." Dirk Kuyt in De Telegraaf over de hevige on geregeldheden tijdens de wedstrijd Trabzon- spor-Fenerbahce. „Ik heb niet het gevoel dat ik tekort kom om voor Oranje te spelen. Ik zou het dan ook begrijpen als het zover zou komen. Voor mij zou het een logi sche stap zijn." AZ-middenvelder Nemanja Gudelj in De Te legraaf. „Vind je het erg dat ik eerst moet bekomen van de schrik? Dat zal Louis ook zeker hebben." Oud-international Willem van Hanegem in het Algemeen Dagblad over de blessure van Kevin Strootman. „Ik wil een van de beste spelers ter wereld worden. Ja, van de we reld. Je kunt beter een grote droom hebben die niet uitkomt dan een kleine die wel uitkomt." Twente-middenvelder Shadrach Eghan in de Volkskrant. „Dat Kenneth Vermeer in de voorselectie zit, vind ik wel vreemd. Een reservedoelman van Ajax, die geen minuten maakt in het eerste elftal. Volgens mij is dat toch altijd een belangrijke voorwaarde in het selectiebeleid van de bondscoach." FC Utrecht-doelman Robbin Ruiter in VI. „Bij Vacansoleil waren we altijd bezig om het ver lies zoveel mogelijk te beperken. Hier werd alleen maar over winnen gesproken." Wielrenner Wout Poels in De Telegraaf. Hij rijdt nu voor Omega Pharma-QuickStep „Er is altijd plaats voorSven Kramer in mijn team." Schaatscoach Jillert Anema in de Volkskrant. Hij begint een nieuw schaatsteam. „Bij Den Bosch heb ik mijn kruisband afgescheurd. Ik vond het mentaal geen goed idee om daar mijn rentree te maken." Hockeyster Naomi van As tegenover het ra dioprogramma 'Langs de Lijn'. MAANDAG 17 MAART 2014 Nina werkt nog V partij tegen Vitalia Doumesh. foto Lex de Meester door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Vitalia Doumesh is na vier ronden alleen koploopster in het Nederlands damkampioen schap voor vrouwen. De speelster uit Alkmaar speelde zaterdag in het Beach Hotel in Zoutelande twee keer gelijk, maar sloeg giste ren in de vierde ronde een belang rijke slag. door Jan Dagevos HOORN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen verspeel den zaterdag in de eredivisie de winst in de slotfase. De Vlissingse formatie zag Hovocubo met nog 33 seconden op de klok langszij ko men. Het werd na een roerig slot 5-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65