Rutte mag komen Subsidie provincie voor 'ongewenste woningen' UWV balt werkpleinen samen in kantoor Goes Dode gevonden in kanaal bij Sas Itoeede nucleaire top te gast bij Covra 44 Nederland kent 44 Als we Mark Rutte vragen komen de landelijke pers, Omroep Zeeland en de PZC 44 Uitgaan en horeca zijn het minst van belang bij het bepalen van de stemmen ZEELAND 15 |Hp eigenlijk al het systeem van gekozen burgemeesters 40% 50% 60% „Wij hebben Mark Rutte naar Middelburg gehaald om publici teit te genereren voor de lokale af deling. Toen hij hier was, hadden zich zeker 250 mensen verzameld. Hij kon er bijna niet doorheen ko men. Hij was gewoon ingesloten, het was een compleet circus." Nee, VVD-gemeenteraadslid Ben no Nieuwenhuis te Middelburg heeft er geen spijt van dat de pre mier de verkiezingscampagne van zijn afdeling op kwam luisteren. Hij weet ook wel dat het gaat om gemeenteraadsverkiezingen. „Maar als de mensen de krant le zen, weten ze waar waar de VVD in Middelburg voor staat. En als we Rutte vragen, komen de lande lijke pers, Omroep Zeeland en de PZC." Als het aan Nieuwenhuis ligt komt bij de volgende campagne de premier weer op bezoek, als die tenminste van WD-huize is. Wat hem betreft worden alle mid delen ingezet, om de WD onder de aandacht van de kiezer te brengen. Dat mag ook met het uit delen van ballonnen aan kinde ren, of lippenbalsem aan passeren de dames. Ook al gaat het om de plaatselijke politiek. MIDDELBURG - De provincie heeft de subsidiepot voor 'ongewenste woningen' weer opengesteld. Dat zijn particuliere woningen met een verouderde indeling, ernstig achterstallig onderhoud of in ver loederde staat die een negatieve invloed hebben op de leefomge ving. Daarbij doen dit soort wo ningen als het ware niet meer mee op de woningmarkt. Met be hulp van een subsidie kunnen de ze woningen worden gesloopt, op geknapt of samengevoegd waar door de gehele woonomgeving een impuls krijgt. De provincie heeft jaarlijks 3,5 mil joen euro beschikbaar, onder meer om innovatieve en creatieve oplossingen aan te moedigen en te belonen. Een voorwaarde om als ongewenste woning te wor den bestempeld is dat het pand een maximale WOZ-waarde heeft van 170.000 euro en ge bouwd is vóór 1 januari 1970. Wie in aanmerking wil komen voor de subsidie, kan tot 1 mei 2014 een aanvraag indienen. Ver volgens worden de projecten be oordeeld aan de hand van vooraf opgestelde toetsingscriteria. De provincie geeft met onder meer spreekuren meer informatie aan mensen die voor de subsidie in aanmerking willen komen. De belangrijkste reden om de werkpleinen van de stadskanto ren in Middelburg en Goes te ver kassen naar het pand aan de Piet Heinstraat, zijn de enorme bezui nigingen op de uitkeringsinstan tie. Tot 2018 moet de UWV 440 miljoen euro bezuinigingen. Als gevolg daarvan zullen landelijk duizenden banen verdwijnen. De bezuiniging is alleen haalbaar als de service vergaand wordt ge automatiseerd. UWV biedt steeds meer diensten online aan. Behal ve werkzoekenden en mensen met een uitkering, kunnen daar ook werkgevers terecht. Het voor deel: ook buiten kantooruren. Persoonlijk contact blijft voorlo pig mogelijk in de vestiging Goes. In dat kantoor nodigt UWV werk zoekenden uit voor bijvoorbeeld netwerkbijeenkomsten, work shops en speeddates. Klanten die behoefte hebben aan extra uitleg of ondersteuning bij de online dienstverlening kunnen zonder afspraak terecht tijdens inloop middagen. De politie doet geen mededelin gen over de identiteit en her komst van de overleden drenke ling. De familie is gistermiddag op de hoogte gebracht. Direct na een melding, gisterochtend om iets na acht uur, begon de politie een zoekactie. Er werd een dames fiets met een mandje aangetrof fen tegen de vangrail op de West kade bij Sas van Gent. De brand weer zocht met sonarapparatuur het kanaal af en trof na enkele uren het stoffelijk overschot aan in het kanaal ter hoogte van de Wervenweg. De recherche zocht zowel aan de Westkade als op het Kanaaleiland naar sporen en kwam al snel tot de conclusie dat er geen sprake was van een mis drijf. De NSS in Den Haag is voor we reldleiders; de NIS in Amsterdam voor topmannen uit de nucleaire bedrijfsleven. Zij gaan het hebben over de veiligheidsaspecten die moeten verzekeren dat de samen leving de nucleaire industrie nu en in de toekomst als waardevol beschouwd, zoals versterking van het veiligheidsbeleid en omgaan met cyberaanvallen. De NIS is een driedaagse conferen-i tie. Dinsdag, de laatste dag, heb ben de deelnemers de gelegen heid een bezoek te brengen aan onderdelen van de nucleaire sec tor in Nederland: de ultracentrifu- gefabriek in Almelo, de onder zoeksreactoren in Petten en Delft en behandelings- en opslagcen trum voor radioactief afval Covra in Vlissingen-Oost. Voor het bezoek aan Zeeland, waarbij ook de Deltawerken op het programma staan, hebben zich inmiddels twintig deelne mers aangemeld. Ook voor journa listen die de top verslaan, opent de Covra de deuren. MAANDAG 17 MAART 2014 Wat bepaalt uw stemgedrag (of en op wie u gaat stemmen): de landelijke of lokale politiek of (geen van) beide? Lokale politiek geeft voor mij de doorslag mijn stemgedrag hangt van beide af landelijke politiek geeft voor mij de doorslag mijn stemgedrag wordt bepaald door andere factoren Rob van der Zwaag Vindt u dat ook een burgemeester gekozen moet worden? ja O nee geen mening Welke problematiek heeft de grootste invloed op uw stemgedrag? Benno Nieuwenhuis zorg gezondheidszorg welzijn (behoud) voorzieningen economie en werkgelegenheid (gemeentelijke) belastingen regelgeving veiligheid en criminaliteit wonen en ruimtelijke ordening ZZ infrastructuur, verkeer en OV ik stem altijd op dezelfde partij ZH kunstencultuur ZH sport, recreatie, groen kinderopvang en/of onderwijs winkelen en opening op zondag jeugdbeleid, overlast jongeren ZH drugs- en coffeeshopbeleid ZZ uitgaan en horeca Z3 een ander thema, nl... (open antwoorden) weet ik niet ik stem op een bepaalde persoon 0% Peiling ZEEpeil 10% 20% 30% Infographic Felix Binicewicz bron ZEEpeil .'J V: als gekozen Landelijke kopstukken beïnvloeden de stem van de meeste Zeeuwen niet, de lokale politiek wel. foto Lex de Meester door Frank Balkenende GOES - Uitkeringsinstantie UWV balt de werkpleinen in Goes en Middelburg samen in het pand aan de Piet Heinstraat in Goes. SAS VAN GENT - Na uitgebreid re chercheonderzoek heeft de politie gisteren in de loop van de middag geconstateerd dat de man of vrouw, van wie het stoffelijk over schot na een speurtocht werd aan getroffen in het Kanaal Gent-Ter- neuzen ter hoogte van het Kanaal eiland bij Sluiskil, niet door een misdrijf om het leven is gekomen. VLISSINGEN-OOST - De Nuclear Se curity Summit (NSS), die begin vol gende week naar verwachting het verkeer in de Randstad zal ont wrichten, staat niet op zichzelf. Er wordt nog een tweejaarlijkse top gehouden: de Nuclear Industry Summit (NIS). Deelnemers eraan gaan op bezoek bij de Centrale or ganisatie voor radioactief afval (Covra) in Vlissingen-Oost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55