Action in gesprek over vestiging in Zierikzee Lawaai aanvaardbaar Keukens Rockformatie The Shore Cries Attic nieuwe belofte op Zeeuwse podia I Onbekend talent gespot U U V) 16 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKIEZINGEN Verkiezingstijd is de periode van de mooie beloftes. Maar wat is eigenlijk reëel en wat komt er van terecht? Keuken Plus EP Het gaat om een tijdelijke huisves- tig, voor een paar jaar, tot een ge schikte ruimte in het centrum be schikbaar komt. Verseput bena drukt dat de deal nog niet is geslo ten. „We zijn nog in gesprek over de huurprijs, of het pand inder daad voldoet aan de eisen en za ken als de bevoorrading, want zij BRUINISSE - Het verkeer op de Rijksstraatweg bij Bruinisse le vert nu geen onaanvaardbare ge luidhinder op. Dat blijkt uit on derzoek in opdracht van de ge meente Schouwen-Duiveland. Het onderzoek is gedaan om even tuele effecten te meten van toena me van activiteiten in de Vlucht- haven. Bij enkele woningen is tij dens deze nul-meting een mini male overschrijding van het ge wenste aantal decibellen (48 db) geconstateerd. In 2013 is gedurende twee perio des gemeten hoeveel verkeer over ruime keuze, uoor elk budget ook uoor uw totale keukenverbouwing de weg tussen de N59 en de Vluchthaven gaat en welk aandeel vrachtverkeer hierin heeft. Uit de cijfers blijkt dat 20 procent van het verkeer vrachtverkeer is. Veel verkeer gaat richting het bedrij venterrein aan de Industrieweg. Een deel rijdt door naar de Vlucht haven. De onderzoekers verwach ten niet dat toename van activitei ten in de Vluchthaven zal leiden tot onaanvaardbare geluidhinder. Zij merken wel op dat bij toena me van het vrachtverkeer sneller meer geluidsoverlast zal worden ervaren. Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. werken alleen met heel grote vrachtwagens. Maar we hebben al lebei de intentie om het te laten lukken", zegt Verseput. Vestiging van de discounter op het Haringvlietplein was voor de gemeente niet de eerste optie. Het college ziet een dergelijke pu bliekstrekker liever in het stads hart. „Het ideaalbeeld is vestiging op de Gasthuisboomgaard, maar zover is het nog niet. Je kan dan zeggen wacht maar even, maar dan ben je jaren verder." De Action kan niet in ieder wille keurig winkelpand, omdat de for mule van het bedrijf nogal wat vloeroppervlak vereist. De discounter Action heeft een heel breed en wisselend assorti ment van artikelen voor een lage prijs. ZIERIKZEE - Alle politieke partijen hebben vier jaar geleden verkie zingsbeloftes gedaan. Een korte te rugblik op de verkiezingsprogram ma's van destijds laat zien dat sommige voorstellen inderdaad gerealiseerd zijn. Maar lang niet al le beloftes zijn ter sprake zijn ge bracht; laat staan dat ze uitge voerd zijn. Een willekeurige greep uit de on derwerpen die min of meer in de vergetelheid zijn geraakt: de streekproductenmarkt van de Christenunie is er niet gekomen. Ook van de jaarlijkse vrijwilligers- brunch (idee van GroenLinks) is niets terecht gekomen. Recreatie in natuurgebieden (CDA) en te rugdringen overlast brommers (Alert!) hebben de oppositiepar tijen niet als initiatiefvoorstel op de agenda hebben gezet. Een klimaatneutrale gemeente (een wens van meerdere partijen) blijkt ook lastig te realiseren, al is er inmiddels wel een initiatief van ondernemersclub OSD waar door de eerste stappen zijn gezet binnen het bedrijfsleven. De SGP pleitte in 2010 voor het stoppen met de aanleg van nieuwe natuur. Die missie is niet geslaagd. Bij Zie rikzee gaat de voorgenomen aan leg gewoon door en ook een groot stuk grond langs de Recreatiever- deelweg bij Haamstede wordt na tuur. Niet alle niet-gerealiseerde pun ten zijn onbesproken gebleven. De gemeenteraad heeft intens ge discussieerd over een oplossing voor het landbouwverkeer door Zierikzee. Raad en college kon den het uiteindelijk niet eens wor den en in de laatste raadsvergade ring voor de verkiezingen ver wierp de gemeenteraad het voor stel van wethouder Wim Stouten voor een route over de Van Veen- laan. Daardoor zijn de inwoners van Malta terug bij af en is een concrete oplossing ver weg. Een klantvriendelijke gemeente was ook al zo'n veelbesproken wens. Het college heeft daarom in de afgelopen vier jaar de nodige veranderingen binnen de organi satie doorgevoerd. Maar kennelijk niet voldoende, blijkens de una- Geen jaarlijkse brunch voor vrijwilligers en wel meer nieuwe natuur Na een debuut bij Spectra in Ove- zande, één week geleden, over rompelden ze afgelopen vrijdag ook publiek en jury in de Regio- Ruis voorronde in muziekpo- dium Brogum in Zierikzee. Met hun strakke muzikale mix die van powerrock en ballads tot punky uithalen gaat, scoorden de band zelfs het hoogste aantal jurystem- men ooit tijdens Regioruis is uit gedeeld. Op basis van een demo kregen ze die dag al eerder te ho ren dat ze ook voor het project Pop aan Zee waren uitverkoren. „Dat stimuleert enorm. Met de tips en adviezen die we hier krij gen kunnen we bovendien wer ken aan de ontwikkeling van ons repertoire met eigen nummers. De podiumervaring doet trou wens ook wel veel", liet de blij ver raste zanger en frontman Jason Verduyn na afloop in Brogum we ten. De hoge score van zowel jury als publiek nekte de eveneens met veel bijval opererende rapper Wil ly The Poët. Zijn presentatie en bijzondere laid-back stroom van Engelstalige raps deed een vol Brogum zinderen. Achter die ar tiestennaam gaat de 21-jarige Wil lem Lokerse schuil. In het Zeeuw se een persoonlijkheid die met een groovy toon en geëngageerde teksten de hiphop verrijkt. Met zijn prestatie voert hij nu wel de lijst aan van acts die voor een wildcard in aanmerking komen. Het vernieuwde Schouwse punk rock viertal MAIN4 maakt met het aantal publieksstemmen ook nog kans in de speciale wildcard ronde voor een finaleplek te spe len. nieme steun voor een stelling van de SGP tijdens één van de verkie zingsdebatten. De partij stelde dat er nu eens werk gemaakt moest worden van klantvriendelijkheid. En dan de wegen buiten de be bouwde kom. De aanleg van de rondweg Scharendijke en een op lossing voor het tractorverkeer op de N57 tussen Zierikzee en Haam stede zijn twee breed gekoesterde wensen. Er was overeenstem ming over de rondweg, maar er dreigt nu toch een kink in de ka bel te komen door onenigheid over geld en de oplossing voor de tractoren is nog niet in zicht. Uiteraard zijn er ook verkiezings beloftes wel gerealiseerd. De PvdA beloofde zich in te zetten voor het minimabeleid en dat is binnen de zeer beperkte mogelijk heden gelukt. De inkomensgrens voor extra's uit het declaratie fonds is opgehoogd tot 116 pro cent. Ook Campus Cultura - een verkiezingswens van veel partijen - is inmiddels een feit. Extra fiet senstallingen (PvdA en Groen Links) op het Havenplein zijn er gekomen in de vorm van hekjes waartegen fietsen geparkeerd kun nen worden. Een nieuw sportcen trum met wedstrijdfaciliteiten wordt inmiddels gebouwd in Zie rikzee. De WD heeft zich hier sterk voor gemaakt. En dankzij een voorstel van Christenunie en CDA wordt de overlast van jeugd aangepakt en daarme is in ieder geval de verkiezingsbelofte voor meer veiligheid op straat ingelost. De partijen hebben inmiddels nieuwe verkiezingsprogramma's geschreven met daarin oude en nieuwe beloftes die de kiezer woensdag moeten verleiden. B3 TALENTENJACHT ZIERIKZEE - Van alle deelnemers aan eerste voorronde van de talentenjacht Schouwen-Duiveland got talent zijn vier acts door naar de finale op 29 maart. Onder andere Gwen van Oeveren (zang en piano) haalde de volgende ronde. De variatie was groot. Van drums, tot zang en alles wat daar tussen zit. Komen de zaterdag is de tweede voorronde. De talentenjacht is een initiatief van de Rotary Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Action overweegt zich te vestigen in de voormalige bibliotheek aan het Haringvliet- plein in Zierikzee. Het bedrijf is hierover al enige tijd in gesprek met de gemeente Schouwen-Duive land, eigenaar van het pand. Dat be vestigt wethouder Ad Verseput (WD). „Maar het is allemaal nog onder voorbehoud." Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M06 53314189 Openingstijden zie uiuiui.keukenplus.com Beloven blijkt makkelijker dan uitvoeren door Melita Lanting door René de Dreu ZIERIKZEE - De nieuwe Walcherse rockband The Shore Cries Attic lijkt na het tweede optreden met een bliksemstart een nieuwe Zeeuwse popbelofte te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46